Author Topic: MINI 850  (Read 60469 times)

Offline jovanovski

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 417
  • Nemirni i Čudni
MINI 850
« on: August 13, 2010, 11:22:52 AM »
Poštovani ljubitelji naj automobila na svetu
Došao je red da predstavim svog minija 850. Ali prethodno da ispričam istoriju. Te davne 97 kupio sam specijala 1.1 79godište. Crni sa narandzastom prugom po obodu kabine ispod svih stakala. Platio ga valjano i stigao sa istim u Beograd. Ljubav na prvi pogled, gas, ubrzanje...... Ubrzo posle toga shvatih da sam ga suviše forsirao tih dana, a da je usled stajanja pojeo gumice. Rasklopim ga tako i rešim da dok već čekam delove zavirim i u srce. Kad ja tamo ono medjutim. Tip ga je napunio modifikatorom da drži dok majstori odu. Puna generalna je bila neminovna a to zadovoljstvo je koštalo celo malo bogatstvo tričavih 800dm ili ti u to vreme 40 odličnih plata. Sastavio ga uz pomoć rodjaka, kad ono neće da ide brže od 80km/h. Odem ti u servis na Bežanisku kosu, tamo odmah licirali kvar, narezali nove brezone na izduvnoj grani i gle čuda na svakom hupseru u gradu i pri postignutoj željenoj brzini on poskakuje. Sledeća stavka je došla na red kada smo drugari i ja (4x100kg) krenuli uveče do grada, a na nizbrdici u recimo prihvatljivoj brzini puče zadnji most ili sanka kako ga ko sad zove. Kod limara šteta kaže može da se sanira, ali ja usput nabavim prohromski lim poveće debljine i zamolim ga da isto mesto sanira sa tim. Realizacija i opet zadovoljstvo u vožnji. Zavoleo ga, ali svaka ljubav ima kraj. Žrtvovan 1999-2000godine za dobrobit, prodat za 1600dm, uplaćen ticket for one way plane i odlazim za obećanu zemlju Ameriku.
Sad 10godina kasnije mini je opet član porodice. U aprilu sam kupio žutog 1974 godište 850kubika. Momak od kog sam ga kupio je uradio delimicno dobar posao. Novo nebo, enterijer i nigde korozije. Mehaničara tražio i svi me upućivali na Gorana, a i pre toga sam se sa njim čuo u nadi da će imati nekog minija da mi preporuči. Dolazak kod njega i upoznavanje, kad ono poznat čovek, pa to je onaj isti koji je izlečio starog minija, a ovaj ima isti problem! Nakon detaljnog sagledavanja problema isti su sanirani i najkraćem mogućem roku ii sad je mini u zadovoljavajućem stanju. Napred sve zamenjeno lanac i lančanici, kompletan trap i kočnice, homokinetici sredjeni, manžetne zamenjene kao i manje više sva gumenarija. Zamenio masku i čekam lajsnice za rubove. Hvala Goranu imenu na strpljenju.
Nadam se da neće nikad iz kuće, ali u planu je štošta. Toliko i pozdrav za sve optimiste i nasmejane vozače minija.
Klub je genijalna ideja. Čim sam postao ponosni vlasnik učlanio sam se. I trebaju svi da se pomažu to je valjda svrha.
 
 





Offline nane

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 327
Odg: MINI 850
« Reply #1 on: August 13, 2010, 11:45:06 AM »
 :pivo:... drago mi je da ga vidim na forumu...to je bio mini mog komsije,koji ga je radio za sebe...parkiran uvek u garazu nedaleko od mene...

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: MINI 850
« Reply #2 on: August 13, 2010, 12:04:37 PM »
svaka cast za uvod
mini-ja sam gledao kod gorana,lep primerak :good:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: MINI 850
« Reply #3 on: August 14, 2010, 23:43:43 PM »
drago nam je da si se javio i predstavio minija :mks:
svaka cast za minija i jako dobar primerak :good:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: MINI 850
« Reply #4 on: August 16, 2010, 13:51:14 PM »
dobrodošao na forumu  :good:
mini je i meni pao u oko. naime... jako me podseča na minija koji je bio u 80 tim godinama u Novom mestu. doteran je bio mislim da iz srbije. čovek je sa njim sleteo sa puta i razbio zadnju desnu stranu ako se nevaram. nakon toga je auto ofarbao u identične boje, sa tim da je između crne i žute stavio još srebrnu traku. još za vreme YU je bio prodat dalje........... kozna.... možda je to čak i taj mini????

Offline jovanovski

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 417
  • Nemirni i Čudni
Odg: MINI 850
« Reply #5 on: August 16, 2010, 15:10:30 PM »
Dugo trazio nesto za sebe da imalo lici na minija. Bio svuda.....U Kraljevu gledao nekog kaze ekstra a tamo ... Po povratku video ovog u oglasima pa reko ajd kad je vec u BG da ga pogledam. Sva vrata ok, lim ok, zakljucim da vredi pare. Pritom nista od njegove istorije osim kod vlasnika od kog sam ga kupio. Kaze bio u rasutom stanju (u sraf) i da ga je on vario, sklapao i radio za svoju i ocevu dusu. Kaze da je sklopljen pre tri godine i od tad presao 2000km. Prva registracija kv 204-60 kupljen kod nas u avgustu 74. Nije mi se svidela boja, ali se polako navikavam. Inače na podu se vide ostaci neke crvene boje (osnovna ili prava?) Zastita je utadjena kobitom par ruku kako kaze, a lepak koji je naneo na isti kako bi zalepio tepih nije bas najsrecniji, stoga tepih ide van za vreme predstojeceg zimskog sna u garazi sa grejanjem. Nabavka zvucne izolacije u toku. Planirana je i instrument tabla u nekom mom resenju nalik na stare modele.

Divac

  • Guest
Odg: MINI 850
« Reply #6 on: August 16, 2010, 15:58:19 PM »
Tvoja priča ima dosta sličnosti sa mojom.
I ja sam 1997 kupio specijala '79 godište. Održavao sam ga kod Gorana-tada kod Vlade na B. Kosi. Minija slupam i napravim pauzu do prošle godine. Čujem ja samo reči hvale o nekom majstoru Goranu ali sa auto-komande, i na skupu UIA kod saobraćajnog fakulteta, naši drugovi iz kluba me upoznaju sa njim. Kad on, kao iz topa, seća se '97 i mog minija...

Bravo i za minija i priču :good:
Polako mu vraćaj originalnost i uživaj. :pivo:
« Last Edit: August 16, 2010, 21:56:55 PM by Divac »

r_dalibor

  • Guest
Odg: MINI 850
« Reply #7 on: August 16, 2010, 16:11:09 PM »
Moj pozdrav :mks: Bas sam ga zagledao kod Gorana, naravno. Odlicno je ofarban! Dobro dosao u klub! :pivo:

Offline jovanovski

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 417
  • Nemirni i Čudni
Odg: MINI 850
« Reply #8 on: June 03, 2011, 08:39:47 AM »



















Evo ga mini posle godinu dana. Stavljeni spojleri works group 2, nova inst tabla i sredjeni satici, uradjena generalna motora (ostao na 850ccm) Novi klipovi i karike (hvala Amanu za ekspeditivnu nabavku), a sve ostalo (menjac .....................)u zadnji sraf made by Goran. Sad sa njim i na kraj sveta.

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: MINI 850
« Reply #9 on: June 03, 2011, 09:49:10 AM »
minic izgleda odlicno :)

nemoj da se ljutis ali stavicu i ja ista ova prosirenja :P
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline jovanovski

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 417
  • Nemirni i Čudni
Odg: MINI 850
« Reply #10 on: June 03, 2011, 10:00:02 AM »
Ajd sad ovako>
Felne 5j i prosirenja 4cm kod mene
Za felne od 6j sa ovim prosirenjima / gume vire preko
Za felne od 6j sa vecim prosirenjima potrebni i distanceri od 19mm. Ova prosirenja su 8,9mm.
Savet
Ako kupujes moras da vodis racuna o doradama spojlera i farbanju. Ima skupljih i vec zavrsenih spojlera ali je cena dva puta veca. Ako nemas farbara koji ti to uradi gratis lakse je kupiti ove gotove.

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: MINI 850
« Reply #11 on: June 03, 2011, 10:29:01 AM »
Ako kupujes moras da vodis racuna o doradama spojlera i farbanju. Ima skupljih i vec zavrsenih spojlera ali je cena dva puta veca. Ako nemas farbara koji ti to uradi gratis lakse je kupiti ove gotove.
ne brinema ja za cenu, kad tad negde se pojavi jeftinije

obraticu paznju na dimenzije, a 6J kod nas ima jedan ili dva seta
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline jovanovski

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 417
  • Nemirni i Čudni
Odg: MINI 850
« Reply #12 on: June 03, 2011, 10:37:49 AM »
Ne,ne. Kod nas ih nema. To su neke druge grupe. Ovo je grupa 2.

r_dalibor

  • Guest
Odg: MINI 850
« Reply #13 on: June 03, 2011, 10:51:00 AM »
Mini je sad ko bonbona! Čestitam na  uloženom trudu. Pratio sam radove, tako da moram i majstor Gorana da pohvalim, baš se trudio da uradi maksimalno dobro!
 Pa srećna vožnja! :vozimo:

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: MINI 850
« Reply #14 on: June 03, 2011, 10:58:53 AM »
pratio sam celu restauraciju motora,jedva cekam da gemini okaci detaljnije slike

nek je sa srecom i milioni kilometara  :vozimo:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk