Author Topic: Nameštanje osigurača u kedere  (Read 8969 times)

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Nameštanje osigurača u kedere
« on: March 02, 2010, 20:02:12 PM »
loša rezolucija al jebiga, vide se radovi



:good:
Uskoro mi sleduje pakovanje stakala na Miniju,pa eto gledam ove fotke i kapiram da se prvo postave stakla(soferka ili zadnje)sa kederima na auto,pa tek onda naknadno ide ukrasna lajsna?U sustini pretpostavljam da nema pravila oko postavljanja stakala,tj.moze bilo kojim redosledom?Moze li jedna fotka unutrasnjosti tapacirunga neba u predelu unutrasnjeg svetla?Cisto da vidim kako izgleda taj prelaz neba u predelu stubica :)

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Nameštanje osigurača u kedere
« Reply #1 on: March 02, 2010, 20:06:48 PM »
Pa kako drugacije???Osigurac mora na kraju posto on neda staklu da ispadne iz kedera...sa njim u kederu nebi mogao ni da uguras staklo.
 :blink:
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

mister x

  • Guest
Nameštanje osigurača u kedere
« Reply #2 on: March 03, 2010, 00:40:31 AM »
ja ubacim sajbu u keder ,postavim sve zajedno na donji deo i onda polako ubacujem ,malo levu pa desnu stranu ,koristim sarafciger ,ali budi pazljiv zna da isklizne i napravi ogrebotinu ,sto se meni desilo he he odskakao sam od zemlje i psovao ,
kad ubacis sajbu i keder ,naprskas malo vdom i koristis alat da bi ubacio osigurac kedera ,ali obavezno izlepi keder ,jer voda nadje put ka unutra.
ako nisi vican ,odvezi ga u glas servis jeftinije je ,nego napraviti neko sranje.
prosto deluje ,ali nije bas tako

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Nameštanje osigurača u kedere
« Reply #3 on: March 03, 2010, 17:38:50 PM »
Hvala na savetima :good:
Vise puta do sada sam montirao-demontirao stakla na raznim autima,ali ili nije isla ukrasna lajsna,ili je postupak bio da ukrasna lajsna,sajbna i keder idu iz cuga na auto.Ovde se prvi put susrecem sa postupkom gde lajsna ide naknadno.U svakom slucaju zajedno sa kederima narucio sam i alatku za ubacivanje lajsni(osigurac kedera).Jedino mi ostao stari keder zadnje sajbne.Kao nov je,ali je relativno tvrd pa ce to mozda praviti problem

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Nameštanje osigurača u kedere
« Reply #4 on: March 03, 2010, 18:49:44 PM »
nemoj da se zezas sa starim....Pitaj Amana da li ima nov na stanju ili naruci!Ja nemam osigurac ali ga ni ranije nisam imao a od kad sam vratio stri keder propusta dosta...nije skupa investicija a dosta znaci.
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Nameštanje osigurača u kedere
« Reply #5 on: March 03, 2010, 19:35:51 PM »
praksa kod minija je da se prvo ubaci šajbna u gumeni profil i naknadno keder. za to postoji poseban alat koji košta samo nekoliko €
ako imaš novi mekani profil, onda je odlična varijanta da staviš keder u gumeni profil koji je več montiran na staklu. i onda sa kanapom na unutrašnjoj strani potegneš i šajbna je unutra. na taj način se sprečava deformacija mekanog unutrašnjeg kedera.

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Nameštanje osigurača u kedere
« Reply #6 on: March 03, 2010, 22:24:02 PM »
Ako ipak montiras stari keder,pre svega ga očisti i potopi u vrelu vodu na nekoliko minuta. Tako će još dosta dana biti znatno mekši nego sada. Pre montaže ga namaži nekim deterdžentom,šamponom... Tako će najpravilnije da legne jer nigde neće imati otpor i samo će da sklizne. Uradi tako i ne treba da mažeš nikakve diht mase. Nisam već godinama montirao šoferke sa kederom,ali pamtim ranija iskustva. Neće puštati.

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Nameštanje osigurača u kedere
« Reply #7 on: March 03, 2010, 22:54:54 PM »
Ako ipak montiras stari keder,pre svega ga očisti i potopi u vrelu vodu na nekoliko minuta. Tako će još dosta dana biti znatno mekši nego sada. Pre montaže ga namaži nekim deterdžentom,šamponom... Tako će najpravilnije da legne jer nigde neće imati otpor i samo će da sklizne. Uradi tako i ne treba da mažeš nikakve diht mase. Nisam već godinama montirao šoferke sa kederom,ali pamtim ranija iskustva. Neće puštati.

kod montaže kedera u stari profil- gumu treba paziti i raditi sa osečanjem. stara guma je tvrda i voli pucati na krivinama. svakako preporučujem nabavku nove gume i kedera. cene više neubijaju kao nekada.
osobno ne preporučujem mazanje deterdžentom ili šamponom. posledica upotrebe je da zbog koncentrirane agresivnosti uništava gumu. to se ne vidi odmah, nega sa vremenom. bolje kupiti čisti glicerin, koji je sklizak a i hrani te čuva gumu.