Author Topic: Birac brzina  (Read 10463 times)

Offline Vlada

  • Aktivan
  • Posts: 109
Birac brzina
« on: November 09, 2009, 20:00:08 PM »
Kako da skinem birac brzina? Gornju polugicu sam odsrafio ali ona donja sto ulazi u menjac mi pravi probleme.

Marko90

  • Guest
Odg: Birac brzina
« Reply #1 on: November 09, 2009, 20:05:17 PM »
pa imas stift tj.osigurac kojeg treba izbiti. Ima dva osiguraca al ti pokusaj da izbijes onaj koji je do samog menjaca odnosno diferencijala. Najlakse je da ubacis u rikverc i necim polako cukas da izadje na drugu stranu...

mister x

  • Guest
Odg: Birac brzina
« Reply #2 on: November 09, 2009, 20:08:38 PM »
odes u gvozdjaru i kupis takav stift nov ,i klin se klinom izbija ,tako bar ja to radim ,u proseku najvise vremena potrosim podizuci auto,

Offline Vlada

  • Aktivan
  • Posts: 109
Odg: Birac brzina
« Reply #3 on: November 09, 2009, 20:24:12 PM »
Javiću sutra šta sam uradio. Hvala za savet.

mister x

  • Guest
Odg: Birac brzina
« Reply #4 on: November 09, 2009, 20:43:33 PM »
nemoj da se salis i da kada budes vracao stavis novi stift,obavezno cuvaj i vrati fabricki ,jer ovi novi nemaju tu tvrdocu ,i desi se ,a meni se desilo da ispadne u toku voznje i auto ostane u brzini ,e sad meni ostao u cetvrtoj pa sam stigao kuci ,ali na putu moze se resiti vezivanjem zice kroz rupu,i stizes kuci uz minimalno saltanje

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Birac brzina
« Reply #5 on: November 09, 2009, 20:49:40 PM »
vidis nesto mi nije jasno......zasto stift uvek pukne kada si u cetvtoj...nikada mi nije pukao kada sam bio u trecoj ili drugoj...meni je dva puta pukao u cetvrtoj...jedva sam dosao kuci bulevarom,sreca sto je blaga uzbrdica,pa moze da krene u cetvrtoj... :blink:

mister x

  • Guest
Odg: Birac brzina
« Reply #6 on: November 09, 2009, 20:54:38 PM »
pretpostavljam ,kada ga ubacis u cetvrtu birac ulazi unutra ,i time nema dalje ,a ti rucicu malo jace cimnes i desi se neki otpor.
ali nemoj kupovati novi stift kod nas ,samo engleski ,ili neki polovan,ovi nasi mekani kao papir

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Birac brzina
« Reply #7 on: November 09, 2009, 21:04:17 PM »
to sam video na minisportu nesto kao 30-40 penija kosta,kada sledeci put budem narucivao uzecu i jedno 5 tih stiftova,mada u alatu nosim  1 kom za ne daj Boze...

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Birac brzina
« Reply #8 on: November 10, 2009, 00:46:55 AM »
ne znam kako bi bilo da se stavi sraf sa maticom...

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: Birac brzina
« Reply #9 on: November 10, 2009, 19:13:56 PM »
HHAHAAHHHAAAA i meni je dva puta ispadao u cetvrtoj...Bojkotuje nas mini zato sto necemo da mu nabavimo petu:D Ja sam u nuzdi stavljao i ekser i sraf ali dok mi Nesa nije opet nabavio fabricki morao sam na svakih par nedelja da po malo ucukam novi posto je lagano isklizavao.CUVAJ STARI!!!!
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Birac brzina
« Reply #10 on: November 10, 2009, 19:49:39 PM »
i posle kazes da nisi dundjer... uzeo ekser chovek... strashno   :fgh:

 :laughing: :laughing:

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Birac brzina
« Reply #11 on: November 11, 2009, 14:03:06 PM »
tkz...kurafte tehnika...najbolja je.....ekser i zica..... :good:

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Birac brzina
« Reply #12 on: June 03, 2016, 19:59:31 PM »
Da ne otvaram novu temu ova mi nekako prikladnog naslova
Dakle u dilemi sam u vezi dela pod brojem 27 na sledecoj semi
http://minispares.com/catalogues/classic/Classic~Mechanical~Parts~Manual/Transmission~~Gearshift/Gear~Change~Up~to~1972~Not~Rod~Change.aspx?1~4~43
Na svim Minijima i Austinima gde sam zatekao taj deo je bio kontra postavljen u odnosu na ovu fotografiju
Cak i na internetu gde nadjem da se prodaje ceo sklop isto vidjam kontra montirano u odnosu na ovu sliku
Kakva su vasa iskustva?

Offline issigonis

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 120
Odg: Birac brzina
« Reply #13 on: June 04, 2016, 10:56:20 AM »
Štamparska greška...
nacrtan je naopako.  :)
nema svrhe da stoji ovako kak je prikazano.obzirom da imaju puno večih i jako ozbiljnih  propusta sa kvalitetom mnogih dijelova,ovakva greškica niti ne čudi  :wink:

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Birac brzina
« Reply #14 on: June 04, 2016, 12:05:14 PM »
Hvala :good: