Author Topic: Moj MiNi  (Read 25551 times)

Allek MiNi

  • Guest
Odg: Moj MiNi
« Reply #15 on: October 08, 2009, 22:31:27 PM »
Ali gde da stavim podloske i kolike debjine ako bi ga podigao za 5cm prednji kraj. . .

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Moj MiNi
« Reply #16 on: October 08, 2009, 22:38:03 PM »
Za podizanje od 50mm ti trebaju podloške od 5mm. Znaš da mini nema spirale nego gumene jastuke. E,skini ih i videćeš gde treba da staviš podloške.

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Moj MiNi
« Reply #17 on: October 09, 2009, 10:45:56 AM »
Taj Mini je bio kod mene u selu  :)
Mogao si svratiti i do mene,ja sam nepuna dva km od mesta gde je bio ovaj Mini.
Koliko se secam Mini je bivsi vlasnik kupio pre mozda 7-8 godina,i kompletno ga sredio.Imali su problema sa motorima,pregrevanjem.Mislim da je ovo u njemu drugi,ili treci motor.Uglavnom od Austina 1300 je.Uzeo ga je u selu od jednog tipa koji je pre 15tak godina slupao Austin,ali je motor bio ok.Secam se da mi je pricao kako su hladnjak morali staviti napred,i zbog toga su budzili ovu masku.Kao od tada vise nisu imali problema sa pregrevanjem.

Allek MiNi

  • Guest
Odg: Moj MiNi
« Reply #18 on: October 09, 2009, 19:34:52 PM »
Sad znam danas sam video. Hvala miroslav_ružić na potpunom objasnjenju. . .

Allek MiNi

  • Guest
Odg: Moj MiNi
« Reply #19 on: October 09, 2009, 19:38:58 PM »
A sto se tice to oko pregrejavanja kod ovog decka jadan morao je da se pregreva put je katastrofa a on j bio decko od 16 17 godina kad je ga je vozio.Mnogo ga je silovo :fgh: sad sam ja to sve sredio. Vratio ga u fabricko stanje :good:

Allek MiNi

  • Guest
Odg: Moj MiNi
« Reply #20 on: October 14, 2009, 17:56:20 PM »
Danas sam ga vozio 2 h nisam ga gasio I mogu vam reci da nesto nije bas kako treba dgao je tenperaturu do samoga ga kraja. Sta li to moze da bude? U cemu li je problem?

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: Moj MiNi
« Reply #21 on: October 14, 2009, 18:04:54 PM »
Da pocnem pa neka ostali dopune listu:
1.Zapusen hladnjak
2.Zapuseni kanali u bloku
3.manjak vode u sistemu
4.Termostat
5.Vodena pumpa
......
Moj je gubio taman toliko vode da se povremeno pregrevao.Od kad sam zamenio hladnjak i vodenu pumpu problem je nestao.
A kod tebe moze da bude sta hoces posebno sto je auto stajao godinu dana....
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Moj MiNi
« Reply #22 on: October 14, 2009, 18:44:49 PM »
Ja prvo sumnjam na hladnjak. Tu zaboravi ispiranje hemijom,jer kroz ćelije koje su zapušene,ništa ne može da prodje,pa ni da pročisti. Ja sam svoj hladnjak otvorio,pročackao ćelije i zalemio. To je najsigurnije,bolje je jedino kupiti nov. Kad ga ispituješ bez otvaranja pokazaće ti da je dobar i ako je pola ćelija zapušeno. Hladnjak ima 62 ćelije preseka 20 mm2 svaka,znači protok vode je kroz 1240 mm2 u ćelijama,a ulaz i izlaz iz hladnjaka imaju duplo manju površinu. Skidaj donju kadicu. Ako ne znaš kako se to radi ili nemaš alat,to ti može uraditi svaki autolimar,gradjevinski limar,kazandžija,frigomehaničar...svako ko zna da lemi. Eliminiši taj mogući problem nakon provere pumpe,termostata,paljenja... Nakon toga kupi sredstvo za čišćenje rashladnog sistema,iskoristi ga po uputstvu i proveri sta si uradio. Imao sam isti problem,sad je sve OK. Ako to ne pomogne...neka ti neko drugi kaže šta sledi...ja ne mogu...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Moj MiNi
« Reply #23 on: October 16, 2009, 12:29:19 PM »
u svakom slučaju proveriti sistem hlađenja.
nakon toga proveriti kako je podešena mašina. sve od paljenja, platina, karburatora(jer sve to utiče na temperaturu motora)  itd, itd.... a na tu temu je več dosta napisano na forumu.
što se tiče mercedes minija! za te pare više nego odlično pazarenje. pradaj masku na ebayu ;-)
bogovi na nebu če ti verovatno biti prezahvalni ako mu vratiš natrag mini izgled i njegov ponos.



Allek MiNi

  • Guest
Odg: Moj MiNi
« Reply #24 on: October 16, 2009, 17:24:31 PM »
Vec sam radio na tome mini vec sad ima orginal izgled samo mu fale neke sitnice da bude  :good: Bice slika.
« Last Edit: October 16, 2009, 18:02:34 PM by Allek MiNi »

Allek MiNi

  • Guest
Odg: Moj MiNi
« Reply #25 on: October 16, 2009, 18:19:32 PM »

Ovakav je bio kad sam gadoterao.








Offline NeMaN

  • Aktivan
  • Posts: 68
Odg: Moj MiNi
« Reply #26 on: October 16, 2009, 18:41:22 PM »
pozz alek i cestitam...
deluje ok na slikama i molim te dezintegrisi taj prednji kraj... 
grdno  da grdnije ne moze biti... :bljak: pa jos mecka  :bljak:

Allek MiNi

  • Guest
Odg: Moj MiNi
« Reply #27 on: October 16, 2009, 18:43:34 PM »
A zasada izglda ovako.
















« Last Edit: October 16, 2009, 18:51:33 PM by Allek MiNi »

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Moj MiNi
« Reply #28 on: October 16, 2009, 19:26:32 PM »
Koliko se secam na njemu su instalirani brisaci,ili mehanizam,ili motor brisaca od Juga :0_0:
Mozda i sve zajedno.Koliko vidim petljali su i oko brave poklopca motora :thinking:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Moj MiNi
« Reply #29 on: October 16, 2009, 21:18:35 PM »
ma glavno da mu je 1,3 motor  :pivo: ...... i pogotovo kupljen za te pare  :bravo: