Author Topic: moj mini  (Read 18547 times)

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: moj mini
« Reply #30 on: August 05, 2009, 23:24:15 PM »
kakav bre zagrejan vazduh??????U MINIJU GREJE KAO DA JE SAHARA
ide minika na plin i ne oseca nista
cak sta vise po italijanskim performancama plin treba da je oktanski jaci a masniji!!!
kako kazu majstori kod nas
PLIN CUVA MOTOR!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

aca grunf

  • Guest
Odg: moj mini
« Reply #31 on: August 05, 2009, 23:49:21 PM »
zao mi je sto nisam sacuvao sacuvao original komp;et izvdjen iz minija talijanca,a objasnjenje za ,,topliji vazduh,, pogledaj kako to izgleda kod stojadina,mislim da ce ti biti jasnije...
plin koji se toci kod nas,je slabiji u odnosu koji se toci u susednim zemljama/mislim na sve oko nas/,nije adekvatna smesa gasova,valjda vam je donekle poznato da sam zemni gas je nekoristan za auto,pa cak i u kucnom koristenju ima razlike...
da napomenem da sam koristio plin u ,,stojadinu,,vise od 15tak godina.....

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: moj mini
« Reply #32 on: August 06, 2009, 00:26:58 AM »
e pa kod mene auto ide pa ide
i to bez problema a nema grijanje za stojadina!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nego minijevo grijanje
ovde pricamo o miniju jel tako?????????
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

aca grunf

  • Guest
Odg: moj mini
« Reply #33 on: August 06, 2009, 00:47:05 AM »
u pravu si,jeste prica o plinu i minijevom karburatoru,i problemi minijevog karburatora sa koristenjem plini...
u bilo kojoj varijanti ta kombinacija je za :thinking:

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: moj mini
« Reply #34 on: August 06, 2009, 15:57:34 PM »
ti bese Vlado imas plin u miniju..moracu da vidim sa tobom kako i sta jer se prvi put srecem sa plinom u kolima...a sto se tice TNG-a kod nas on jeste losiji,tj trpaju i vazduh zajedno sa butanom i propanom...koji naravno nije u dobrom odnosu mesan kod nas...

deki

  • Guest
Odg: moj mini
« Reply #35 on: August 06, 2009, 18:30:12 PM »
Plin je zakon!!!Tople preporuke svakome ko ima da izdvoji 200 e.,jer ce mu se isplatiti za 2.meseca!Moj brat vozi Yuga na plin ,necete verovati on nekad sa 30l.tolika je boca, ako nema mnogo gradske voznje predje skoro 500.km.U gradu skoro 400.Pa vidite kaliko je extra isplativ!Litra 47.din!!!!

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: moj mini
« Reply #36 on: August 06, 2009, 20:19:44 PM »
mister x,aman i jos par koje znam voze na plin
i to bez problema
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

aca grunf

  • Guest
Odg: moj mini
« Reply #37 on: August 06, 2009, 22:00:45 PM »
liudi vozio na plin,minija,stojadina, i vise nemogu da nabrajam zna se kako je u autopservisima po promeni vokana,5 do 10 vozila u danu...kada se ugradi plin u minija,obicno mora da se blokira klip u karburatoru,jer samo moze da smeta i ometa normalniji rad motora,to pricam iz licnog iskustva,a za drugi karburator niko ne mari,nemisli da ce sutra da zatreba...
sto se tice prozivke za stojadinovo grejanje,sledi ponovo objasnjenje....
karburatorski motori koji rade tj koriste plin kao pogonsko gorivo,zbog boljeg iskoriscenja goriva i adekvatne dobijene snage motora,plin voli zagrejan vazduh ,a mini u motornom prostoru nemoze,koliko god bio motor zagrejan da da dovoljno topao vazduh ,da bi zagrejao usis vazduha za normalniji rad motora na plin,i zato ima dosta gubitka snage,slabo vuce kad zatrebaju konjici...da bi se to negativno smanjilo maksimalno moguce onda dajte dodatno zagrevanje usisanog vazduha kako vam drago,valjda cete videti razliku u potrosnji i snazi motora...
karburator je prica za sebe,i pripremite drugi u rezervu,jer je pitanje vremena kada ce biti postojeci na motoru nekoristan,zbog klipa... :ded:

Offline miniviktor

  • Novajlija
  • Posts: 4
Odg: moj mini
« Reply #38 on: August 20, 2009, 09:40:38 AM »
Pozdrav!

Ja takodje imam plin u miniju, motor je 1275 sa dva karburatora, 2 godine sam ga vozio bez rezervoara za benzin, samo plin, leti zimi.... sve je super i na more u CG sam isao i vukao prikolicu (oko 500kg). Jedino sto je voznja meksa i nema onog mini filinga. Razlika u krajnjoj brzini mi je bila 140km/h na plin a oko 170-180 na benzin. Moja iskustva sa plinom su odlicna. E da potrosnja oko 10lit po gradu.

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: moj mini
« Reply #39 on: August 20, 2009, 09:44:57 AM »
Pozdrav!

Ja takodje imam plin u miniju, motor je 1275 sa dva karburatora, 2 godine sam ga vozio bez rezervoara za benzin, samo plin, leti zimi.... sve je super i na more u CG sam isao i vukao prikolicu (oko 500kg). Jedino sto je voznja meksa i nema onog mini filinga. Razlika u krajnjoj brzini mi je bila 140km/h na plin a oko 170-180 na benzin. Moja iskustva sa plinom su odlicna. E da potrosnja oko 10lit po gradu.

koje ti je godiste mini?
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline miniviktor

  • Novajlija
  • Posts: 4
Odg: moj mini
« Reply #40 on: August 20, 2009, 22:26:38 PM »
1971

Offline milos

  • Aktivan
  • Posts: 64
Odg: moj mini
« Reply #41 on: November 14, 2009, 21:37:33 PM »
pozdrav ,video sam te u miniju pre neki dan na Brankovom mostu srce mi je zaigralo od srece....Sad mi je jesno sto su se svi okretali kad sam ga vozio,upadljiv je nenormalno, pored 10 ferarija i porsea prvo bi njega video... Samo napred  :bravo: