Author Topic: Limar, gde, kako?  (Read 11271 times)

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Limar, gde, kako?
« on: September 03, 2009, 10:09:35 AM »
Neka iskustva, gde otici, neka svako svoga konja hvali... sad:
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Limar, gde, kako?
« Reply #1 on: September 03, 2009, 10:34:45 AM »
Ni slučajno kod nekog krpadžije. Za dobro obavljen posao moraš kod dobrog majstora koji radi havarije. Teško će da primi minija,jer neće da radi nešto gde neće uzeti 50€ dnevno...znači treba dobro da se plati i nema problema. One za 200-300-400 zaboravi,jer po pravilu učine auto gorim. Da sam tu,pokazao bih ti kuda da sečeš,došao nekoliko puta kad treba nešto da se uklapa,zavario nešto što je delikatno,a dalje bi mogao i ti sam. To je u glavnom fizikalija i posao za učenika pod nadzorom majstora koji mora često da uleti. Takvog majstora traži. Sa učenikom. Evo,konačno kad odemo u KG obići ćemo nekoliko mojih kolega tamo ako se tu ne snadješ.

demian

  • Guest
Odg: Limar, gde, kako?
« Reply #2 on: September 03, 2009, 19:21:56 PM »
ako ti se svidja jeftin mini kako je ispao onda teraj u bogatic  :wink:

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Limar, gde, kako?
« Reply #3 on: September 03, 2009, 20:00:40 PM »
na minijadi sam video jeftinog minija i mogu ti reci da limarski izuzetno dobro uradjen, od luftova pa do cele estetike
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: Limar, gde, kako?
« Reply #4 on: September 04, 2009, 21:09:59 PM »
Limar se zove Sale i ja sam prezadovoljan!!!Veoma je povoljan i sto se tice cene i ono sto dobijete kod njega u BG-u bi kostalo drrasticno skuplje!Manite se prica da postoje dobri limari za 200-300e jer ne postoje.Cenu ne mogu trenutno da kazem tacnu posto nemam pola racuna ali znam da on ima sve zapisano i sto se toga tice je izuzetno fer!Ruke su kostale negde oko 700-800e ali ne zaboravite da mi je napravio kompletne zadnje patose u milimetar na masini kod njega u komsiluku,da je menjao i prednje patose,desno krilo ,prednji vezni,haubu(svi delovi su iz golasha izgledaju kao da sve pasuje ali je krvavo radio par nedelja samo na uklapanju da bi sve to licilo na nesto a haubu je morao da ojacava posto se uvijala sa onim bednim ojacanjem)ravnao kompletan krov i maltene napravio skoro ceo zadnji vezni lim i kutiju za akumulator kao i da je iz pocetka spajao levo krilio koje je neko kod mene vec ranije pravio od dva ali loshe i ko zna sta jos+mi je pripremio auto za farbanje i ofarbao ga i polirao!nakon toga sklopio i svaki deo ustelovao i kao rezultat toga vrata imaju isti zazor svuda u krug,hauba lezi savrseno i nista nije krivo i povijeno od varenja!Oko cene treba racunati da sam ja dobio popust posto sam izmedju ostalog isao tamo na preporuku i da su neke stvari uradjene free ali ne verujem da bi cena bila drasticno veca od gore pomenute.Kada se uzme u obzir da u BG-u a i svuda inace zamo dobro farbanje sa pripremom kosta izmedju 700 i 1000e mislim da nije potrebno dalje komentarisati.Jedini problem je sto je daleko(Bogatic kod Sapca)i sto ce te malo cekati da bude uradjen ali nigde do sada nisam video oldtajmera koji je uradjen brzo i kvalitetno.Sale radi polako ali prefektno i to perfektno kazem bez preterivanja!!!I jos jedna stvar!Najbolje je ako se odlucite da radite kompletnu limariju da oterate auto kod njega da ga pregleda celog posto sam ja otisao samo da uradim patos ali kad mi je pokazao kolike su rupcage u limu svuda ispod gita bio sam shokiran u cemu sam se u stvari vozio...Br. telefona je 0649800439.Svako ko zeli da vidi kako decko radi moze da pogleda moj auto i uveri se u kvalitet.
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Limar, gde, kako?
« Reply #5 on: September 04, 2009, 21:55:58 PM »
Jefto,ako sam dobro razumeo,sa 800€ si prošao za ruke od trulog do izlakiranog minija,a kvalitetno je uradjen? I da...auto se polira ako se ne lakira,a ako se lakira onda se ne polira. Ako posle lakiranja treba da se polira,onda ili majstor ne zna da radi,ili nema uslova za rad. Ni jedna od te dve opcije nije dobra za auto. OK je ispolirati samo po neki trunčić,i u najboljim uslovima ih na autu bude nekoliko. Ali... Sve što si opisao je više nego povoljno za te pare. Poznajem desetine limara,i sam sam limar, od svih tih kolega ne znam koga bih mogao da preporučim za takav posao,a ja već godinama neću da se uplićem u trulo. Čuo sam da je taj momak u Bogatiću početnik,pa sve shvatam,jer i ja sam kao početnik imao puno volje i odradjivao odlično trule automobile,ali brzo sam osetio da vredim više i batalio to pa prešao na havarije,jer više trebaju pare nego nečije tapkanje po ramenu... Tako će i Sale,pa požurite sa minijima dok je aktivan!

aca grunf

  • Guest
Odg: Limar, gde, kako?
« Reply #6 on: September 04, 2009, 22:22:15 PM »
nema sta drugo da se kaze,jer komentar je na svom mestu,jer i on ce ko i svi drugi da radi jos neku godinu dok neskupi nesto od alata i pokupi neku dobru reklamu i kraj...pitanje je kopliko ce jos komada proci kod njega zato ljudi napred,jer sigurno nije besneo na majstore zbog svog auta...

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: Limar, gde, kako?
« Reply #7 on: September 04, 2009, 22:24:39 PM »
Auto je bio super ofarban ali sam ja hteo da se ispolira u nadi da ce se jos bolje sijati.Decko je odusevljen minijima i kada ga je provozao tri fice od kojih je hteo da pravi jednu zavrsile su na dnu dvorista posto mu je plan da sebi napravi jednog umesto fice...Svi mi volimo pare ali ima stvari i osim njih...radio je i jednu restauraciju pre mog minija neke Alfe malo starije i kada je zavrsio likkom je radio auto je oterao alfu u nemacku zbog preprodaje a licno mislim da nemci imaju malo vece standarde sto se tic kvaliteta od nas zar ne?Mogao sam i ja da oteram auto kod limara koeg sam isto nasao preko preporuke koji je pre par godima bukvalno napravio prednji deo nisana 350z koji je bio zakucan u zid bukvalno do soferke.Kada je zavrsio sasija i sam auto je toliko dobro bio uradjen da su samo prisrafili haubu krila i branike na fabricke rupe....covek je madjionicar ali da li bi to uradio sa trideset godina starim autom?Sigurno bi posto se bavi limarijom ceo zivot ali za razliku od njega Sale ume da ceni taj auto i voli ga i donekle razume nase ludilo:)Sve sto bi tako neki limar uradio nebi bilo sa toliko paznje.Sale i ja smo pricali satima svaki put kada sam dolazio da pogledam kako napreduje o detaljima na sta treba da obrati paznju i sta je bitno.Mozda je mlad ali je uradio dosta automobila a dok je radio mog minija zapisivao je sve mere do kojih je dolazio radeci ga a sve vreme je imao i jednog za mustru koji je kompletno truo ali nikada nije udaran ni krpljen.
« Last Edit: September 04, 2009, 22:26:36 PM by Ftaje »
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Limar, gde, kako?
« Reply #8 on: September 04, 2009, 22:40:28 PM »
Jel' za prodaju ta "mustra" pa da mu samo odnesem delove? :hid_crazy:

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: Limar, gde, kako?
« Reply #9 on: September 04, 2009, 22:51:31 PM »
Nije njegova skoljka.Tu je samo dok se ne skupi kinta da se odradi :) a kad se odradi bice jedan od najboljih minija u globalu!Garantujem:)
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: Limar, gde, kako?
« Reply #10 on: September 04, 2009, 22:58:17 PM »
Da da:)samo jos da se nakane da pocnu:)
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

VuleGS

  • Guest
Odg: Limar, gde, kako?
« Reply #11 on: September 07, 2010, 14:30:18 PM »
Pozdrav svima! :)
Ja upadam malo ovako kao Indijanac na forum :blush:.
Da predjem na stvar. Nedavno sam kupio Sitroen GS i zelim da odradim kompletnu restauraciju (nesto ovako - http://www.gs-gsa.org/forum/forum_read.php?forum_id=1&thread=71887&limit=90&typemsgID=0). U Srbiji je jako tesko naci dobrog farbara, pa sam zato portazio preporuke. Izmedju ostalih tu je i preporuka za majstora Tomicu-Tokca iz Sumarica kod Kragujevca. Koliko sam cuo, majstor Tokac od oldtajmera uglavnom radi Minije, a jedan Mini koji je on radio je u Britaniji usao među 30 najbolje sredjenih. Zanima me - da li je neko od forumasa imao iskustva sa Tomicom? Cena radova me ne zanima (uostalom, to zavisi od stanja u kojem se auto nalazi), vec samo kvalitet i pedantnost, a narocito koliko paynje se posvecuje pripremi automobila. Slike radova bi mi takođe mnogo znacile. :)

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Limar, gde, kako?
« Reply #12 on: September 07, 2010, 14:58:54 PM »
a koji mini je usao u britaniji u 30 nabolje sredjenih? odakle ti to?
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

VuleGS

  • Guest
Odg: Limar, gde, kako?
« Reply #13 on: September 07, 2010, 15:24:37 PM »
a koji mini je usao u britaniji u 30 nabolje sredjenih? odakle ti to?


Čuo od čoveka koji mi je preporučio Tokca, e sad da li je to istina ili ne... :umm: Zato sam i rešio da se raspitam. :)
« Last Edit: September 07, 2010, 15:32:21 PM by VuleGS »

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Limar, gde, kako?
« Reply #14 on: September 07, 2010, 15:43:06 PM »
Ma jok. To je neka mitska prica ja mislim. Mi smo jedva nase minije stavili na noge u zadnjih par godina a kamoli da je neko osvojio nesto  ozbiljno i to jos u Britaniji.
Verovatno ga znaju momci iz tog kraja. Cekaj samo da neko od njih vidi post pa da ti odgovori.