Author Topic: Mini u muzeju Haynes  (Read 9015 times)

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Mini u muzeju Haynes
« on: August 19, 2009, 11:52:11 AM »
dok uploudujem fotke sa IMM staviču nekoliko fotki iz muzeja Haynes. večina mini vlastnika poznaje knjige od Haynes manuela pa makar u pdf. formatu. izdavačka kuča i muzej te naravno dučan nalaze se u malom selu bogu iza leđa na jugu engleske.
naravno i tamo su obeležili 50. godinu minija i evo nekoliko fotki njihovih exponata:

unapred se ispričavam jer su fotke prevelike (ako mi može bio ko umanjiti, biču mu zahvalan).



započeli su sa zrezanim MK2 iza kojeg je mini iz 59 godine još u originalnom stanju:




zeleni mini je ultra redak primer MK! videt čete očitu razliku u morris maski. unutrašnjost mu je identična cooper modelu, to znači sedišta itd..... osim što mu je motor ostao std. 850. izza zelenog minija.... nalazi se prekrasan MK1 cooper







čak su i novog minija strpali u muzej. došao je iz john cooper garaže, to jest Works serija.


konačno sam otkrio mali misterij. austin značku sa morris fontom. sada konačno znam da je imaju austin countryman modeli.








prototip novog minija iz kraja 60tih:


cabrio ely ili hornet. nesečam se točno:




S:




GT:


toliko za sada.
imam još po koju fotku, pa ako vam je interesantno, mogu da je okačim ;-)

PS: njihov web: http://www.haynesmotormuseum.com/home/index.html
« Last Edit: November 18, 2011, 21:38:19 PM by gregor.tm »

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Mini u muzeju Haynes
« Reply #1 on: August 19, 2009, 12:44:16 PM »
 :0_0:

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Mini u muzeju Haynes
« Reply #2 on: August 19, 2009, 17:49:16 PM »
a jjojjjjjjjjjjjjjj
udri fotke nezali kompjuter
jedino gde uvati bmw na onoj slici
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

aca grunf

  • Guest
Odg: Mini u muzeju Haynes
« Reply #3 on: August 19, 2009, 23:16:27 PM »
grego veliki pozdrav i cest6itke ,za veliki put,fotke i vasa sretna lica :bravo:
vidim da je vas safari u englesku bio izuzetno dobar,i nadam se da imas malo detaljnije fotke mini era,plavog prototipa iz 60g,koji inace ima motor sa dve bregaste u glavi,ako slucajno a neverujem da nisi pogledao motor,ja sam pre par nedelja okacio fotke za taj auto,a evo da potsetim :hid_crazy:







ovde se vidi glava sa dve bregaste,meni veoma interesantna,i rado bih pogledao unutrasnjost tog motora :hid_crazy:

aca grunf

  • Guest
Odg: Mini u muzeju Haynes
« Reply #4 on: August 20, 2009, 00:50:39 AM »
sory,slika motora je sa jednom bregastom,desava se greska dok radis dve stvari u isto vreme :0_0:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Mini u muzeju Haynes
« Reply #5 on: August 20, 2009, 08:17:07 AM »
hvala za pozdrave Aco Grunf.
iskreno rečeno to je jedina fotka plavog prototipa. haubu nisam mogao da otvorim kako bi provirio u motor. a i ako bi otvorio haubu kulturni i pošteni englezi pali bi u nesvest kada bi me videli. ionako su bili u šoku kada su videli kako detaljno snimam pod, motor itd razrezanog minija. šokirao sam ih vučeči se ispod minija itd.....
moj problem je kad fotkam i snimam sa kamerom istu stvar. onda više neznam šta sam snimio niti slikao i tek kod kuče vidim šta sam propustio. na žalost.
ali trebam pogledati fotke zelenog prototipa kojeg sam poslikao pre deset godina u silverstonu. zavirit ču i u moje knjige da vidim ako ima detaljnijih podataka ili info o prototipu.

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Mini u muzeju Haynes
« Reply #6 on: August 20, 2009, 08:51:56 AM »
ovako Haynes izgleda iz vana:



prodavnica iznutra:


i zabava za decu:


i centralno skladište, te izdavačka kuća (a štampa se verovatno sve u kini ;-)
« Last Edit: August 20, 2009, 08:58:00 AM by gregor.tm »

aca grunf

  • Guest
Odg: Mini u muzeju Haynes
« Reply #7 on: August 20, 2009, 09:29:57 AM »
nadam se da cete imati u planu,kada budete isli u englesku na safari,i nekog slepog putnika... :0_0:
bice mi dovoljan prostor izmedju rezervnog tocka i akumulatora... :blush: :hid_crazy:

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Mini u muzeju Haynes
« Reply #8 on: August 20, 2009, 09:34:25 AM »
nadam se da cete imati u planu,kada budete isli u englesku na safari,i nekog slepog putnika...
bice mi dovoljan prostor izmedju rezervnog tocka i akumulatora... :blush: :hid_crazy:

nema aco za tebe slepanja dok ne nabavis minija za sebe  :wink:
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Mini u muzeju Haynes
« Reply #9 on: August 20, 2009, 09:45:29 AM »
hehehehe, zbog štednje na prostoru rezervni točak mi je na krovu. a akumulator kod karavana je ispod zadnjeg sedišta ;-)

aca grunf

  • Guest
Odg: Mini u muzeju Haynes
« Reply #10 on: August 20, 2009, 09:55:24 AM »
taman dovoljno mesta za slepog putnika,jer niko u karavanu inace na putu nije stavio rezervni tocak na svoje mesto u dugim putovanjima,nekada su bila,mislim,3 karavana u bgd...<imam iskustva zvano mini karavan i veliki put i slepi putnik> :hid_crazy:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Mini u muzeju Haynes
« Reply #11 on: August 20, 2009, 10:36:15 AM »
pa rezervni točak je završio na krovu, jer sam štedeo mesto u kabini i nemogu si pretstavljati da mi negde na uskom engleskom putu ili avtoputu ispusti guma a ja da izbacim tonu i pola stvari iz prtljažnika kako bi došao do rezerve.

dali neko zna gde su završila ta tri karavana iz BG?

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Mini u muzeju Haynes
« Reply #12 on: August 20, 2009, 10:40:02 AM »
Ja sam ljubomoran

aca grunf

  • Guest
Odg: Mini u muzeju Haynes
« Reply #13 on: August 20, 2009, 10:42:22 AM »
ima 15g kako sam video jednog belog,bio je najaktivniji,a gde su zavrsili neznam,biosam izgleda suvise aktivan kao moguci buduci vlasnik... :hid_crazy:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Mini u muzeju Haynes
« Reply #14 on: August 20, 2009, 10:46:31 AM »
Ja sam ljubomoran

nema potrebe biti ljubomoran! ja sam čekao na poset muzeja dugi niz godina. sve sam fotkao upravo zbog toga da mogu to podeliti sa vama. uskoro ču staviti na youtube i video iz muzeja ;-)
« Last Edit: August 20, 2009, 14:21:25 PM by gregor.tm »