Author Topic: gajudin i mini  (Read 99935 times)

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: gajudin i mini
« Reply #165 on: July 04, 2010, 23:38:01 PM »
kontaktiraj ruzica
on je imao neku kombinaciju!!!!!!!!!
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline kum Dule

  • Aktivan
  • Posts: 35
Odg: gajudin i mini
« Reply #166 on: July 05, 2010, 17:43:32 PM »
Ne znam koliko ce ti znaciti informacija,ja sam bio u Cupriji u firmi Metal-Cinkara cini mi se da jako dobro rade, imaju velike kade sa hemikalijama jer se bave cinkovanjem kontejnera i bankina koje vidjamo na nasim putevima,tako da mozda mozes i celu skoljku da odradis?
Na putu do uspeha uvek su nekakvi radovi u toku!

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: gajudin i mini
« Reply #167 on: July 05, 2010, 17:58:17 PM »
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: gajudin i mini
« Reply #168 on: July 05, 2010, 19:25:37 PM »
ma kakvi ceo auto,samo sasije
prvo da ga ispeskarim to mi je prioritet
hvala na linku
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: gajudin i mini
« Reply #169 on: July 05, 2010, 21:22:21 PM »
Eto malo diskusije o cincanju skoljke...tj o NE cincanju skoljke  :wink:

http://www.miniclubzagreb.hr/forum/viewtopic.php?t=1525

r_dalibor

  • Guest
Odg: gajudin i mini
« Reply #170 on: July 06, 2010, 09:47:13 AM »
Odlicna tema na miniklubzagreb! :good:
  Kao sto znate Land Rover ima dosta pocinkovanih delova, tako da vec imam odavno ta iskustva. Odlicno je objasnjen proces cinkovanja na miniklubzagreb.
 Najbolja restauracija, je potapanje cele skoljke u bazen sa hemikalijom koja skine svu farbu, pa potom u drugi gde elektrolizom skidaju svu rdju i na kraju cinkovanje elektrolizom. To rade naravno u americi  i ponegde u evropi. O tome mi u muzeju odavno mastamo. Ko zna mozda i napravimo jedan dan.
 Potapanje minija u vreli cink je po meni veliki rizik. Prvo isto je nemoguce ocistiti sve unutrasnje delove, drugo neravnomeran je nanos cinka i bilo bi ga po coskovima u nanosu i po 5mm. To posle skinuti je problem.
   Ne bih preporucio cinkovanje i  potapanjem u vreli cink polovnih sasija, a narocito zadnje sasije kod minija, jer je nemoguce ispeskariti i ocistiti unutrasnje delove. Znaci moze samo nova zadnja sasija i to jedino ako sam dobro odmastis, jer nemam poverenja u nase firme da postuju onu proceduru pripreme.
   Prednja nije problem jer su sve povrsine otvorene i pristupacne.  E sad, ona nikad i ne propada tako da je i to nepotrebno. 
   
  Rezime:

 Dobro odmascenu i opranu sasiju odneses u Lestane na peskarenje.  U unutrasnji deo uprskas sa konvertorm rdje (wirth), sacekas najmanje 6 sati i potom je ofarbas epoksidnom osnovnom i dvokoponentnom bojom. Unutrasnje delove sasije naprskas sa waxoil (Body program) i to je za sto godina.
 Gde se nesetih da ih izlozim u muzeju za vreme minijade  :fgh:

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: gajudin i mini
« Reply #171 on: July 07, 2010, 11:51:21 AM »
Evo da se i ja nakanim da nešto izblebećem... Lično ne bih cinkovao celu školjku iz više praktičnih razloga. Prvo,to je jako dobra stvar,ali u Srbiji nije moguće to izvesti kako treba. Ne može se videti audi 80 sa kraja 80tih sa tačkom korozije ako nije udaran,to stoji. Ali,to je nešto drugo,i nije isti proces. Cink je kao podloga vrlo problematičan za lakiranje uprkos svim prajmerima (govorim o običnom pocinkovanom limu,ne o automobilu koji je pocinkovan nama nedostupnom metodom). Bolje je kutijaste elemente otvoriti očistiti mehanički i hemijski,zatvoriti i ušpricati konzervans (vosak) i trajaće dugo.

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: gajudin i mini
« Reply #172 on: July 24, 2010, 17:23:48 PM »
danas  su skinuta krila, vezni lim, trouglovi i vrata, jos neke sitnice da se poskidaju sa vrata gepeka i  i spreman za pesak :rulz:
sutra slike
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: gajudin i mini
« Reply #173 on: July 24, 2010, 19:14:30 PM »
Skini i pragove... :wink:

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: gajudin i mini
« Reply #174 on: July 24, 2010, 19:38:48 PM »
 u pravu si i treba skinuti zadnji vezni lim da bolje pridje tom delu patosa
sta jos da odsecem a da ne utice na konstrukciju :thinking:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Divac

  • Guest
Odg: gajudin i mini
« Reply #175 on: July 24, 2010, 22:02:40 PM »
Samo napred do:


Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: gajudin i mini
« Reply #176 on: July 24, 2010, 22:06:14 PM »
ufufufufuf nemoj divac sad da idem u garazu  :blink:
ima posla preko glave ali samo da budem stalozen i lagano da radim i bice to sve u dure :good:
i naravno :stekaj:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: gajudin i mini
« Reply #177 on: July 25, 2010, 09:24:34 AM »
u pravu si i treba skinuti zadnji vezni lim da bolje pridje tom delu patosa
sta jos da odsecem a da ne utice na konstrukciju :thinking:

To je to sto si nabrojao...ne treba nista drugo  :wink:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: gajudin i mini
« Reply #178 on: July 26, 2010, 22:21:06 PM »
samo hrabro, samo hrabro i hvala za inspiraciju Gajudine. ja sam upravo ovih dana dovezao u garažu novi mini projekat koji če trebati sličnog karoserijskog oživljavanja.

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: gajudin i mini
« Reply #179 on: August 01, 2010, 21:38:37 PM »
uh , juce sam pao u depresiju kada smo skinuli koseve na miniju i mislim da niko nemoze da zamisli koliko je sve trulo na prednjoj gredi i sam kos i ispod i iznad i svuda
nije da nemoze da se uradi ali mislim da bi cela zajebancija oduzela mnogo vremena  mom ocu oko krparenja i na kraju bi biko ok  ali kao sto rece krparenje je krparenje,i nikada nemoze da bude to ono pravo,videcete kada postavim slike o cemu se radi
i tako lose volje danas na kafici sa drugarima iz  :mks: i posle mog  jadikovanja iskopasmo minija sa ok skoljkom iz nekoliko prica , tj vlada presidente se setio jedne jako dobro skoljke i posle kafice zapucasmo ja vlajko i nane da vidimo kako to sve izgleda i jako sam zadovoljan i sledece nedelje doterujem skoljku i pocinjemo  pripremu za pesak na novoj skoljki, naravno broj sa starog ide na ovu novu skoljku :wink:, ionako je pus, i ponovo sam pun adrenalina
skoljka je neverovatno dobro ocuvana za svoje godiste 73 , sve ono sto nije dobro ja imam kao nov deo limarije, strava
jedino je krov malo ulubljen jer je na njemu bila druga skoljka minija , gazda nije imao mesta pa je spakovao jednu na drugu
sta reci mnogo sam srecan :hid_crazy:
slike sutra
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!