Author Topic: gajudin i mini  (Read 99940 times)

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: gajudin i mini
« Reply #90 on: March 01, 2010, 23:00:14 PM »
Bravo majstore, samo napred, do gole skoljke !

i na peskarenje obavezno!!!
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: gajudin i mini
« Reply #91 on: March 01, 2010, 23:37:40 PM »
naravno, sta god da mogu da pomognem bilo da se donese kokakola ili neki alat, pridrzi joint, ili pak privede neka maloletnica, na mene mozes da racunas  :wink: samo da je posle 17 casova  :wink:
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: gajudin i mini
« Reply #92 on: March 01, 2010, 23:44:48 PM »
naravno, sta god da mogu da pomognem bilo da se donese kokakola ili neki alat, pridrzi joint, ili pak privede neka maloletnica, na mene mozes da racunas  :wink: samo da je posle 17 casova  :wink:

to se zove prijateljstvo ;-)
gajudine okači mu neki kalendar sa maloletnicama, alat nemoj da daješ nikome da ti drži (alat ti je kod nas kao žena), za smešak na licu stavi mu plakat boba marlija, ...... a kokakola? na nju nemam komentara  :hid_crazy:

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: gajudin i mini
« Reply #93 on: March 02, 2010, 08:24:27 AM »
Ja te isto podrzavam u slaganju cijelog Minija ali isto tako ti savjetujem da doooooobro razmislis o financijama...
Govorim ti to iz razloga jer sam vise puta vidio decke koji su puni entuzijazma krenuli u slaganje cijelog (bas kao i ti) jer u tom stadiju jos nisu bili svjesni kolko ce ih to kostati...
Svaka uranjena kalkulacija pada u vodu i naravno da je racunica uvijek veca isto kao i zelje i prohtjevi oko posla na projektu...
Na kraju prica stoji jer se novcanik brzo isprazni pa Mini ceka bolje dane i entuzijazam splasne bla bla bla...bilo bi mi zao da do toga dodje...
Nadam se da shvacas  :wink:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: gajudin i mini
« Reply #94 on: March 02, 2010, 09:00:55 AM »
kod restauracije minija moja žena voli da komentira........... da,da, da dragi muž. sve to trebaš umnožiti puta 3.
svi saveti su dobronamerni. mini je postao jako skup sport. delovi su zapravo jeftiniji nego za prosečne aute..... ali kad sveukupno saračunaš dolazi do suludih cifri.
dobar je savet Bruta jer dolazi iz iskustava.
u sloveniji je nekoliko prijatelja izašla restauracija preko 10.000€ sa tim da im mini nije ništa poseban ni po modelu, ni godištu....osim da izgleda fino i uredno sređen.
projekat restauracije je stvar koja zahteva ponekad i nekoliko godina.

mister x

  • Guest
Odg: gajudin i mini
« Reply #95 on: March 02, 2010, 11:02:50 AM »
svaka cestitka ,gajudine ,na kraju nema ljubitelja minija koji uz sve probleme nije ispekao zanat na miniju .
ako zapne nesto javi se da pomognemo,jbga onaj razvodnik elektronac verovatno ce zavrsiti u mom miniju ,vidis brut kaze da tebi treba jaca opcija za 1300.pozdrav i srecno

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: gajudin i mini
« Reply #96 on: March 02, 2010, 17:20:28 PM »
hvala drugari
sada sam zbunjen, jedino u celoj prici imam prednost garaze kao i mog oca koji je autolimar i mislim da mi to stedi dosta para, ali i naravno da ulozim sebe u minija i da i na tu stranu ustedim parica, ma polako, a sigurno znam da necu odustati od minike
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: gajudin i mini
« Reply #97 on: March 02, 2010, 20:39:15 PM »
nema odustajanja.
znaš sam da nema puta nazad!

gemini

  • Guest
Odg: gajudin i mini
« Reply #98 on: March 02, 2010, 23:12:26 PM »
Ne daj da te uplase i obeshrabre komentari, samo napred sve snage u sredjivanje skoljke pre svega, pa onda redom !

r_dalibor

  • Guest
Odg: gajudin i mini
« Reply #99 on: March 03, 2010, 00:00:33 AM »
Sad ti nema nazad. Sve sto skidas, slikaj! Sve kablove sajle obelezi kako je islo. Narocito kontakte napisi, gde je koji isao. Posle sklapanje ide mnogo lakse. Restauracija je stvarno skupa na miniju i zato nista ne bacaj. Pitaj za savet! Pozovi komisiju u sastavu....... da ti skrenu paznju sta da se radi.   
 Pa srecno!

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: gajudin i mini
« Reply #100 on: March 03, 2010, 00:05:25 AM »
nedeljna skupljanja umesto u anku od nedelje kod gajudina u garazu!!! :pivo:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

mister x

  • Guest
Odg: gajudin i mini
« Reply #101 on: March 03, 2010, 00:34:12 AM »
opusteno sto se tice sklapanja ,ako bude problema tu sam ,he he pa i zice po boji sam zapamtio ,sanjam ga nocima ,vec verujem nema stvari koju nisam doktorirao ,meni veruj mi haines i nije potreban.

mister x

  • Guest
Odg: gajudin i mini
« Reply #102 on: March 03, 2010, 00:57:06 AM »
iskreno ,najbolje se mini radi kad nema mnogo guzve,ja licno ne volim razne posetioce dok radim minija ,smaraju me podpitanjima ,i dangube mi vreme ,i samo me zamajavaju ,pa se desava da nesto zaboravim ,najbolja je koncetracija kada si sam ,zato gajudine ,nedeljom zakljucaj se i ne otvaraj he he
jer od posla nema nista ,he he he

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: gajudin i mini
« Reply #103 on: April 28, 2010, 21:52:12 PM »
treba mi mala pomoc i malo sam zbunjen
skupljajuci limariju , polako ali sigurno, malo sam se zbunio oko pod sajtne
ja sam uzeo pre nekih godinu dana ovakve podsajtne


Uploaded with ImageShack.us

a onda gde god sam gledao kako se radi limarija,nadjem da izgleda ovako, sta je sta bas sam u zbunu


Uploaded with ImageShack.us
ili ovde



Uploaded with ImageShack.us
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: gajudin i mini
« Reply #104 on: April 28, 2010, 22:47:45 PM »
mislim da imas da uzmes posebno ovaj deo sa kockicama i da ima kompletna da se uzme...