Author Topic: Evo i mojega  (Read 11815 times)

Offline peja

  • Aktivan
  • Posts: 14
Evo i mojega
« on: August 05, 2009, 23:33:48 PM »
Posto sam drugi vlasnik imam i originalni racun, kupljen kod nas na konsignaciji, sve mu je bilo original kada sam ga pazario, malo sam ga nasminkao volanom i alu felnama i skinuo sam mu crnu presvlaku sa krova (da ne bi rdjao) i ofarbao ga posto ispod, zacudo, fabricki nije bio ofarban tako da mu je ovo sad druga farba (prva na krovu :)), presao ispod 41000km (od toga ja na zalost samo nekih 3000 a imam ga celu deceniju, nema se vremena..(non stop je bio garaziran a srecom i ja imam garazu...)
Koliko sam uspeo da saznam izgleda da je proizveden u Belgiji

Nove kocnice sa svim crevima
Nov auspuh sa dva lonca Bosal
Nova lamela (prvi vlasnik zena)

Offline peja

  • Aktivan
  • Posts: 14
Odg: Evo i mojega
« Reply #1 on: August 05, 2009, 23:44:34 PM »















Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Evo i mojega
« Reply #2 on: August 06, 2009, 00:01:03 AM »
fenomenalno! originalan primerak.  :punk:

a koje je godiste, motor...?

mozes da posaljes i brojeve motora i sasije, da vidimo odakle je... a i originalnu dokumentaciju, ako imas.


dobro nam dosao!

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Evo i mojega
« Reply #3 on: August 06, 2009, 00:08:14 AM »
brate ja tebe jurim vec pola godine, intenzivno zadnjih mesec dana da ti kazem za klub!!!!
nekada davno je tvoj cale dao oglas da prodaje 4 tocka, ja bio da vidim i posle toga mi se niko ne javlja na tel. evo vec zadnjih medec dana zovem svaki dan po dva puta i niko se ne javlja a zvoni.062/177****

ako si ti u svedskoj onda si to ti  :good:
bas sam gledao ovaj mini u garazi i pricao bas sad u nedelju kako ima jedan skriveni mini kod 29 novembra  :wink:
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline peja

  • Aktivan
  • Posts: 14
Odg: Evo i mojega
« Reply #4 on: August 06, 2009, 19:29:10 PM »
Godiste proizvodnje '77 prva registracija '79, 1098ccm, 45HP, na zalost nemam brojeve kod sebe trenutno ali mogu da ih nabavim. U pitanju je jubilarna serija Mini Special lansirana za 20-godisnjicu pocetka proizvodnje Minija (glavne karakteristike su motor od 1098ccm, rotirajuca piksla, komandna tabla od 1275GT, specijalne plasticne radkapne i jos par slicnih zanimljivosti...

Offline peja

  • Aktivan
  • Posts: 14
Odg: Evo i mojega
« Reply #5 on: August 06, 2009, 19:36:12 PM »
Moj cale je neuhvatljiv ponekad, obicno zapali negde leti, nisam ni znao da je dao oglas, a i ni ne secam se ni dali i koliko tockova imam (trebalo bi da imam neke... :) :) Nisam u Svedskoj nego u Svajcarskoj ali to ne menja mnogo situaciju :)

buda

  • Guest
Odg: Evo i mojega
« Reply #6 on: August 07, 2009, 00:09:43 AM »
Odličan je!!!  :good:

Ista tabla instrument tabla kao moja  :)

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Evo i mojega
« Reply #7 on: August 07, 2009, 12:09:57 PM »
znaci belgijski su takvi......posto je moja keva vozila nekada davno minija....sa takvim rozetnama na farovima....imam kuci dve takve nove....

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Evo i mojega
« Reply #8 on: August 09, 2009, 22:13:37 PM »
Pejo, odlican ti je auto. Ja ne znam da li neciji mini ima ispod 41000 km. Stvarno retkost.

Offline peja

  • Aktivan
  • Posts: 14
Odg: Evo i mojega
« Reply #9 on: August 09, 2009, 23:10:07 PM »
Interesantno je to da je auto zvanicno Austin Mini Morris (saobracajna) a u stvari je British Leyland. Austin i Morris ne mogu nigde da nadjem da pise. Na plasticnim radkapnama je znak "L", na soferki je i dalje originalni stiker gde pise Leyland, na plocici na motoru pise British Leyland, na originalnom Manual-u pise samo Mini, cak i na kljucevima je ugraviran Leyland-ov znak...

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Evo i mojega
« Reply #10 on: August 11, 2009, 12:17:10 PM »
Steta je samo sto taj platneni pokrivac krova nije mogao da se odrzi.

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Evo i mojega
« Reply #11 on: August 15, 2009, 12:12:34 PM »
odlican primerak specijala,stim samo sto mi cudno spevijal ima istu tablu samo sa dva cajgera, ova serija sa tri kao 1275 i gt prvi put vidim na specijalu, intersantno stim ako je ceo autentican :good:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Evo i mojega
« Reply #12 on: August 15, 2009, 17:58:45 PM »
Interesantno je to da je auto zvanicno Austin Mini Morris (saobracajna) a u stvari je British Leyland. Austin i Morris ne mogu nigde da nadjem da pise. Na plasticnim radkapnama je znak "L", na soferki je i dalje originalni stiker gde pise Leyland, na plocici na motoru pise British Leyland, na originalnom Manual-u pise samo Mini, cak i na kljucevima je ugraviran Leyland-ov znak...
Koliko sam uspeo saznati ta striktna podela na Austin i Morris je bila negde do kraja proizvodnje mk2,znaci 1969.Nakon toga dolazi do spajanja kompanija i pojavljivanja Leyland-a,pa se i oznacavanje menjalo

Offline peja

  • Aktivan
  • Posts: 14
Odg: Evo i mojega
« Reply #13 on: August 15, 2009, 20:53:37 PM »
Na svim specijalima napravljenim povodom 20-godisnjice pocetka proizvodnje koje sam ja video su satovi od 1275GT-a.

Offline peja

  • Aktivan
  • Posts: 14
Odg: Evo i mojega
« Reply #14 on: August 15, 2009, 20:57:10 PM »
Pogledaj Budin i Civijin Special, isto 1275GT satovi...