Author Topic: Radna temperatura  (Read 21992 times)

aca grunf

  • Guest
Odg: Radna temperatura
« Reply #15 on: July 30, 2009, 21:40:15 PM »
famozna temperatura za minija u normalnim okolnostima je 85s do maksimalnih 95s,i nije dobro da previse varira iznad 95s,tj da bude dugo na 100s ili vise,nebitno ja koji antifriz se koristi,mada i g12 moras da gledas po boji tecnosti...

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Radna temperatura
« Reply #16 on: July 30, 2009, 22:34:54 PM »
Crveni. Ali nema to veze kod minija,njemu je svaki dobar.

aca grunf

  • Guest
Odg: Radna temperatura
« Reply #17 on: July 30, 2009, 22:42:31 PM »
crveni koliko znam ima radnu temperaturu maksimalno anje,do 120s,kada pocinje kuvanje,ali mini nema tolerancije stubline i klipa za temperature vece od 95s,i kada je u maltretiranju na vecim temperaturama od 95sna duze,to nije dobro,jer nesto ce stradati...

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Radna temperatura
« Reply #18 on: July 30, 2009, 23:41:14 PM »
Kako me ne shvatas Aco... Trpi 120,pa trpi onda i 80. Kvalitetan je i zato ga koristim. Necu da mu dizem radnu temperaturu,vidis da pitam kolika je propisana...

aca grunf

  • Guest
Odg: Radna temperatura
« Reply #19 on: July 31, 2009, 00:13:27 AM »
dali si procitao sta sam napisaou predhodnoj poruci...
bez obzira koji antifriz ili korsantin ili nesto drugo bilo sta koristio u hladnjaku nije dobro da bude duze vreme temperatura u maltretiranju oko 100s ili vise,jer minijev motor nema tolerancije klipa i stubline za visoke temperature,i moze se ostetiti motor,pa cak imao g12 ili nesto jace,a tu su u opticaju male nijanse u temperaturi.g12 kuva oko 120s,ali mini to ne trpi,samo moze mpi motor,jer je fabricki predvidjen za visu temperaturu i pritisak u sistemu hladjenja...
ok  :thinking: :ded: :uraa:

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Radna temperatura
« Reply #20 on: August 01, 2009, 00:02:36 AM »
A ja sam napisao da ce mini imati svoju predvidjenu temperaturu,a antifriz novije generacije(uslovno novije),koji ce dobro da trpi minijevih 80 stepeni,a i pruzati jos neke kvalitete. Uopste nisam spominjao maltretiranje na 100 stepeni,zato me cudi sta pricas...

aca grunf

  • Guest
Odg: Radna temperatura
« Reply #21 on: August 01, 2009, 00:54:29 AM »
procitaj ponovo sve,jer imam utisak da si nesto propusti.svejedno je sta si sipao u vodeni prostor,g12 necujes kada prelazi kriznu temperaturu,zato obavezno prati indikatore...

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Radna temperatura
« Reply #22 on: August 01, 2009, 01:20:27 AM »
Nisam nista propustio. A zasto si stekao takav utisak ne znam. Nisam hobista,profesionalac sam,i samo mi nekad treba neka informacija da ne moram sam da izmišljam izmišljeno. A na ne resiv problem nisam nikad naisao ni kod mnogo složenijih vozila. Dakle,ucis me aksiome auto mehanike,a ja ih znam. Izvinjavam se ako zvuci malo ostrije,ne znam "mekše" da se izrazim a da postignem pun efekat.  :pivo:

mstanarevic

  • Guest
Odg: Radna temperatura
« Reply #23 on: August 03, 2009, 16:55:12 PM »
evo ti link za MINI 1969 - 2001 Heynes Service and Repair manual...tu bi trebalo da imas sve..pa ako te ne mrzi skini i citaj :)

http://rapidshare.com/files/250757519/haynes96.pdf.html

Pozdrav!

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Radna temperatura
« Reply #24 on: August 09, 2009, 23:04:30 PM »
Quote
Ima neko neki prirucnik sigurno.
Ovo sto ti je Ivan dao ovu tabelu, ti je iz Haynes-ovog prirucnika.Ne trazi dalje.

Offline bane2001

  • Aktivan
  • Posts: 19
Odg: Radna temperatura
« Reply #25 on: May 27, 2010, 10:39:49 AM »
mozes staviti termostat od juga on otvara na 82c ja sam stavio na mini  od juga i super funkcionise ima i dobro grejanje a leti ne kuva. ima dosta toga sto se moze uraditi na tom autu ja se bavim time zadnjih 15 god s obzirom da imam 34god mini je moja mana.

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Radna temperatura
« Reply #26 on: May 28, 2010, 13:26:19 PM »
od zastave termostat je identican minijevom,jedino sto se jednom pre vise godina desilo da je bila izbacena losa serija,pa svi koji su je kupili imali su problem sa kuvanjem,jer termostat nije radio,ja sam tada kupio smith-ov i nisam se pokajao,jer je trajao 4 puta duze nego taj za zastavu....a cena je bila duplo veca...

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Radna temperatura
« Reply #27 on: May 28, 2010, 14:25:48 PM »
Kod mene nije mogao da legne dok mu nisam malo smanjio prečnik,temperatura je sad odlična,tek malo preko N,postigne je za tren i ne ide na više,čak sam odustao i od ugradnje kawasakijevog električnog ventilatora kao dodatnog. Merim mu nekih 89c kad je najvreliji.

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Radna temperatura
« Reply #28 on: May 28, 2010, 16:20:23 PM »
pa najveca frka oko temperature kod minija je u gradskoj guzvi,tj kreni-stani,na putu nema nikada frke,ja sam se juce vratio sa planine i nisam imao nikakvu frku sa temperaturom na uzbrdici uz planinu,koliko god da je bila....mini je isao super i temperatura je bila malo iznad N,i to recimo na vrhu brda od par kilometara voznje,a uzbrdica 8-10 %...

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Radna temperatura
« Reply #29 on: May 28, 2010, 17:23:20 PM »
Dešavalo mi se par puta,ali ga samo malo drmnem po gasu i ohladi se... Ali minija retko vozim po Beogradu,pa nemam problema sa takvim gužvama... Vama drugari svaka čast,ja se na takve guzve nikad ne bi navikao,jer grizem volan kad zaglavim i čekam... :0_0: