Author Topic: Treca sreca  (Read 7884 times)

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Treca sreca
« on: July 18, 2009, 01:03:24 AM »
Nisam bio siguran da li da predstavim mog treceg minija u poslednjih godinu dana, (jednog prodam drugog kupim, da ne mislite da ih imam tri u isto vreme), da ne kazete, vidi ovog preprodavca ili nesto tako. Ali evo...
Dakle kombinacija G6. Crni mini ( bivsi banex-ov, pa Divcev, pa moj) je sad Dovlin, a ja sam od njega uzeo ovog plavog. Kombinacija na obostrano zadovoljstvo.
Nadovezacu se na pocetno Dovla-ino predstavljanje a dopunjavacu sta je radjeno posle toga kod mene.
http://forum.miniclubserbia.rs/index.php/topic,873.0.html

Ovakvog sam ga preuzeo










Truo je ovde u coskovima gepeka




I ovde u coskovima kod krila tj. kod ventilacije




Pored toga, i zadnja sasija mu je truleks. Sad se vec raspala pa moram da je radim. To su mu otprilike sva kriticna mesta sto se tice limarije. Osim toga, ima jako dobar potencijal da se dobro odradi jer nije mnogo cekicano po limu. Relativno je ravan auto i ima ponekih novih limarijskih delova ( oba krila, trouglovi). Ne planiram da ga kompletno radim u skorije vreme. Zakrpicu mu te rupe i verovatno prefarbati, jer je katastrofalno ofarban i vozicu se dok ne dodjem do bolje finansijske situacije. Nadam se samo da cu ovog da zadrzim do tada.
evo jos par







Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Treca sreca
« Reply #1 on: July 18, 2009, 18:44:16 PM »
Dakle prvo sto sam uradio po preuzimanju auta je bilo sredjivanje glave. Novi dihtung i ravnanje. Stelovanje ventila. Motor je radio kao na tri cilindra i dizao temperaturu.

Ovo su slike od danas

pre izvesnog vremena sam uspeo da sa jednog jadnika koji je bio spreman da ode pod presu (postoji prica o tome na forumu http://forum.miniclubserbia.rs/index.php/topic,359.0.html), spasem gomilu delova koji su zavrsili neki na mom autu. Dakle tu su, kao sto se vidi razlika sa predhodnih slika, BTW felne sa novim gumama, branici, retrovizor i jedan migavac mi Bane spario, masku sam sklopio od pola Gajudinove, znakove kupio od Bobana Jovanovica naseg clana,
   
   
 

Stavio moj stari volan i rucice migavaca od metroa takodje skinute sa crvenog. Sedista su pocepana, ali mi zao da ih menjam jer su originalna. Tapaciracu ih nekom drugom prilikom.
Takodje sam krpio kontakt bravu jer se bila raspala.
   

Sealed beam lampe takodje sa crvenog. Ko nove.


I onda tragedija.
   

Ajde da cujem misljenja. Jel ovo spasavati ili traziti drugu u boljem stanju?
« Last Edit: July 18, 2009, 18:58:17 PM by Sinisa »

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Treca sreca
« Reply #2 on: July 18, 2009, 19:30:15 PM »
au sinisa be
pa ovo otislo u aut
moj predlog bolje nova jer se ovaj kraj skroz odvojio, kada je budes skinuo bice u komadima
neznam sta da ti kaze , prognoze su lose :(
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Treca sreca
« Reply #3 on: July 19, 2009, 00:18:37 AM »
Predpostavljao sam. Koliko bese nova u Golasu?

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Treca sreca
« Reply #4 on: July 19, 2009, 18:04:07 PM »
ova moze da se sredi sto je imas....ali posto placas majstora,kostce te sigurno 200 e,ako ne i vise,tako da ti je isplativije da kupis novu u golasu koja valjda kosta 23000......

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Treca sreca
« Reply #5 on: August 05, 2009, 23:01:29 PM »
aman i ja danas naletimo na prospekt iz mini sporta i zadnja sasija je kostala 211 funti sve komplet?
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

aca grunf

  • Guest
Odg: Treca sreca
« Reply #6 on: August 05, 2009, 23:36:49 PM »
koliko je meni poznat,kvalitet zadnje sasije od oko 200 funti,to je golasovkvalitet,tako da ja mislm bolje golas,cena...
pogledaj na poznati adresama,sve stoje ,,sa ogranicenim kolicinama i oko 300f,,to je inace ono kvalitetnija sasija...
otkad znam za minija,zadnja sasija je bila cak preko 300f,a znatno jaca cena od prednje sasije.... :ded:
ps/voleo bih da gresim/...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Treca sreca
« Reply #7 on: August 18, 2009, 13:27:13 PM »
bravo za trečeg minija! kada dolazi sledeči?  :pivo:

šasija: aca grunf .... na žalost ne grešiš.

komplet šasija je cena preko 1.300 funti
http://minispares.com/Product.aspx?ty=pb&pid=32990&title=SUBFRAME%20&%20REAR%20SUSPENSIO...

kopija gole šasije:
http://minispares.com/Product.aspx?ty=pb&pid=38268&title=SUBFRAME%20REAR%20DRY%20SUSPENS...

original (jedino što opravda kupovinu) je na žalost u zadnjoj godini dana poskočila skoro za 100/ cene :-(
http://minispares.com/Product.aspx?ty=pb&pid=38268&title=SUBFRAME%20REAR%20DRY%20SUSPENS...


Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Treca sreca
« Reply #8 on: August 28, 2009, 00:01:22 AM »
Da sam se odlucio da zadnju sasiju zamenim drugom, desilo bi se sigurno da bi nasao ko zna sta na karoseriji, a to bi me teralo da uradim ceo auto za sta sad nemam para, te sam se odlucio da ovu izvarim.
Gajudinov cale mi je odradio odlican posao na licu mesta ne skidajuci je, tako da cu da se vozim bar do sledeceg leta ovako kako je.
Sad samo da padne jedno nivelisanje jer je taj kraj sad malo vislji.





Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Treca sreca
« Reply #9 on: October 13, 2009, 19:10:11 PM »
Resio sam da se prolepsam. Pripremam se za farbanje.



Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Treca sreca
« Reply #10 on: October 13, 2009, 19:13:16 PM »
Neces ga rastaviti???  :blink:

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Treca sreca
« Reply #11 on: October 13, 2009, 19:16:09 PM »
Gledajući ove slike,vidim da ti nešto fali? Šta? Dve stvari mogu da budu,pare ili vreme?

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Treca sreca
« Reply #12 on: October 13, 2009, 19:17:02 PM »
Nemam para. Ti znas kako je to kad se krene u kopanje po limariji. Odmah ispadne da moras ceo auto da radis od nule.
Za sad ovako. Da se jos malo vozim.

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Treca sreca
« Reply #13 on: October 13, 2009, 19:21:40 PM »
Aha...onda dobro... :pivo:

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Treca sreca
« Reply #14 on: October 13, 2009, 19:24:32 PM »
Tačno,ali kako odolevaš kad nešto primetiš a preskočiš? A toga ima koliko hoćeš...