Author Topic: Da li neko zna  (Read 8849 times)

Scorpions

  • Guest
Da li neko zna
« on: January 01, 2008, 21:56:28 PM »
Kao sto znate posedujem Austina Allegra 1.3 i problem mi predstavlja njegovo paljenje,naime dok je bilo toplije vreme palio je na pola kljuca,sad nece da vergla istom jacinom! Promenio sam mu akumulator,alternator puni regularno,zamenio sam cetkice na anaseru i dogadja se sledece: prvi put kada ga palim nema teoretske sanse da upalim na kljuc,nego na gurku!Na gurku pali na pola metra,radi tako jedno 2-3 minuta i posle vergla i pali ko lud!Jedino jos sto mi pada na pamet je da proverim masu!Da li neko od vas zna sta bi moglo da predstavlja problem?

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Da li neko zna
« Reply #1 on: January 01, 2008, 22:12:47 PM »
isti problem ima i ftaje i ebemo se 100 godina da namestimo ali na zalost bezuspesno... pogledaj kabl od mase onaj sto ide po patosu pa vidi... pogledaj i automat alnasera... probaj da ga prespojis sa srafcigerom

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: Da li neko zna
« Reply #2 on: January 02, 2008, 04:39:49 AM »
ali bukvalno isto sranje se i meni desava pa cim saznam sta je posto idem ovih dana kod elektricara javljam ti
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Scorpions

  • Guest
Odg: Da li neko zna
« Reply #3 on: January 02, 2008, 12:32:09 PM »
Jefto koliko sam shvatio ti si onaj lik iz Kumodraza sto se onomad sretosmo na parkingu!Odnosno imas crvenog minica!Nije valjda da njega prodajes?

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: Da li neko zna
« Reply #4 on: January 02, 2008, 17:41:23 PM »
samo skoljku :) da da to sam ja :good: smorila me crvena boja a ovak koji idem da pokupim ovih dana je skoro identican onome sto sam ja htreo da napravim
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Scorpions

  • Guest
Odg: Da li neko zna
« Reply #5 on: January 02, 2008, 18:12:12 PM »
Aha koliko bi trazio za skoljku?Da li ide i enterijer sa njom? Mi smo takodje iz Kumodraza

Scorpions

  • Guest
Odg: Da li neko zna
« Reply #6 on: January 02, 2008, 18:29:54 PM »
Odnosno hteo sam pitati da li pod tim skoljka podrazumevas sve samo bez motora ili kako?

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Da li neko zna
« Reply #7 on: January 03, 2008, 11:37:12 AM »
ja sam taj problem imao u dva navrata, i oba puta je pomoglo čisćenje/pritezanje kontakata na akumulatoru

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: Da li neko zna
« Reply #8 on: January 03, 2008, 12:19:59 PM »
BRATE JA NEZNAM DA LI POSTOJI NEKI S[POJ KABLOVA ALNASERA AUTOMATA I AKUMUATORA KOJI NISMO OCISTILI I OPET SE JAVLJA ISTI PROBLEM.Ako neko ima dobrog elektricara neka mi posalje br tlefona ili adresu pod hitno!!!

Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Offline mean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 641
    • www.rockfm.rs
Odg: Da li neko zna
« Reply #9 on: January 03, 2008, 12:33:17 PM »
99% da je anlaser u pitanju........,..to se desava kada probije stator ili rotor.....a moze biti i da ti je neka cetkica malo losija,pa ne legne kako treba.Probaj pa javi :thinking:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Da li neko zna
« Reply #10 on: January 03, 2008, 16:16:41 PM »
nije alnaser da jebe oca... 4 smo promenili, 2 skinuli sa auta koja su radila.... opet isto...

Offline mean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 641
    • www.rockfm.rs
Odg: Da li neko zna
« Reply #11 on: January 03, 2008, 16:51:48 PM »
ja sam taj problem sa anlaserima imao vise puta..........to je na benzincima problem,a kod dizela budu prokleti grejaci..........ali ako ste probali sa drugim ispravnim,onda nemam blage veze sta bi moglo biti :olomljen:

mister x

  • Guest
Odg: Da li neko zna
« Reply #12 on: January 03, 2008, 18:02:50 PM »
da neverovatna stvar i meni se to po nekad desi tesko vergla cak sam dolazio u situaciju da uradi samo tak,onda sam u meljaku kod zokija rasturio anlaser ocistio ga i vratio i lepo je palio ,sada opet teze vergla ,sada su verovatno cetkice za menjanje ali i rotor bi se trebao malo obraditi ,ako je pojeden cetkice ne nalezu dobro.ili opet sam automat mozda treba ocistiti :cool:

Scorpions

  • Guest
Odg: Da li neko zna
« Reply #13 on: January 08, 2008, 15:35:05 PM »
Ja sam cak stelovao i paljenje i doduse sad onako traljavo vergla ali i upali!Ma meni je nesto drugo na pameti!Meni sigurno vuce neku struju sa strane!imam skriveni prekidac za bobinu kada ga iskljucim on vergla ko lud,ali kada ga upalim da je auto spreman za paljenje on opet traljavo i upali!Videcemo sta cemo jos pronaci  :rolleyes:

Offline MilanKV

  • Aktivan
  • Posts: 100
  • moj mini
Odg: Da li neko zna
« Reply #14 on: January 08, 2008, 15:55:48 PM »
PROBAJ SUPROTNO DA OKRENES RAZVODNIK.PRERANO TIJE PALJENJE.TO SE DESAVALO ORTAKU NA PEZOU 305 SADA VRTI KAO BLESAV.