Author Topic: Mini i MINI  (Read 59123 times)

Goblin

  • Guest
Odg: Mini i MINI
« Reply #75 on: May 23, 2013, 18:53:52 PM »
Iskreno, bas sam se iznenadio kada sam krenuo da citam.

A kad sam krenuo da budem iskren do kraja.
Ja volim automobilizam i za mene Mini nije centar interesovanja (ni Mini ni MINI). Ja sam "zaljubljen" u Porsche 911 993 seriju nakon koje je Carrera krenula nekim drugim putem i raskrstila sa nekim tradicionalnim resenjima... Medjutim i pored toga sto je za mene stara serija 993 san, nikada nisam imao nista protiv novih modela, cak naprotiv, mnogo mi se svidjaju svi novi modeli Carrere a jedno vreme sam i posedovao 996 koji mi se najmanje svidja od svih.

Isto tako, veliki sam zaljubljenih u Harley Davidson motore koje vozim vec dugo. I tu postoji jedna jako slicna paralela. Fabrika je pre desetak godina izbacila model V-Rod koji nema ama bas nista od specificnosti Harleya. To je motor koji je dizajnirao Porsche, koji ima vodeno hladjenje (nezamislivo za Harley), previse elektronike, nema prepoznatljiv zvuk, nema karakteristicnih vibracija, nema karakteristican polozaj sedenja......... Pa iz tih razloga je jednostavno odbacen od velikog broj ljubitelja Harleya.
Ali ja jednostavno ne mogu da ga odbacim jel se radi o izuzetno lepom, kvalitetnom i uspesnom modelu, koji je u svojoj sveri bukvalno razvalio konkurenciju koja ne moze ni da mu pridje bukvalo ni u jednom segmentu. I dalje vise volim klasicne Harley modele koje i vozim, ali nikako za V-Rod ne mogu da kazem ni jednu ruznu rec.

Mislim da je ova prica Mini-MINI jako jako slicna sa ove dve koje sam napisao (Carrera 993 - 996,997,991 i Harley Classic - V-Rod). Ali ja tu ne vidim problem, jednostavno je skroz normalno da tehnika napreduje i da se stvari menjaju, a da se zarad profita u pojedinim trenutcima koriste dizajnerska resenja iz klasika koji imaju dusu.
I mozda ima ljudi kojima se svidja Harley ali im smeta da svake nedelje nesto rade oko njega sa alatom i da se rvanju sa njegovim specificnostima pa uzmu taj V-Rod koji radi ugladjeno, mozda ima ljudi kojima se Mini mnogo svidja ali jednostavno ne vide se be u ulozi restauratera ili im smeta manjak komfora i savremene tehnike, bezbednosne opreme...... Jednostavno svako uzima ono sto mu je blize, i tacno je da nisu ista ciljna grupa kupci Mini-ja i MINI-ja ali ne vidim zbog cega bi to trebao da bude problem?

Ovde, bas u ovoj temi, nisam procitao ostrascene ili negativne komentare vlasnika MINI-ja ali mi nije bilo prijatno da procitam nekoliko komentara vlasnika Mini-ja koji su bas onako zestoko i jasno stavili do znanja da bukvalno ne zele da budu u istom kosu sa MINI-jem, a meni nije jasno cemu bas takva paralela.
E jedino ako se klub strikto bavi i okuplja samo clanove koji su zaljubljenici u Mini, onda skroz postujem takav stav. Ali bas sam namerno procitao tekst u naslovu i nigde to nisam zapazio, vec tek kroz citanje postova.

Da me neko pogresno ne razume. Nije mi namera da ikome ovde solim pamet, samo sam eto izneo neke svoje vidjenje situacije na osnovu postova koje sam procitao i zbog toga sto sam se najiskrenije iznenadio. Niti pokusavam niti mogu ja ovde nesto da menjam, niti moram da ostanem clan... samo sam izneo ono sto je ocigledno i malo uporedio sa nekim slicnim situacijama, ali mi je nekako zao sto uopste mora da bude tako gruba podela.

Goblin

  • Guest
Odg: Mini i MINI
« Reply #76 on: May 23, 2013, 18:58:40 PM »
Sada sam samo u dilemi da li uopste ima smisla da otvaram temu ili negde pisem o MINI-ju koji sam porucio i sta sve planiram da menjam na njemu....

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Mini i MINI
« Reply #77 on: May 23, 2013, 20:48:46 PM »
Sada sam samo u dilemi da li uopste ima smisla da otvaram temu ili negde pisem o MINI-ju koji sam porucio i sta sve planiram da menjam na njemu....
Kao sto smo I pre pisali na ovu temu
Svi su dorodosli na forum I u klub, nebitno dali voze mini, MINI ili bilo koju drugu marku automobila a jednostavno ovaj forum nema nikakve informacije niti znanja o novoj generaciji Minija sto neznaci da ce se promeniti u buducnosti.U nasem klubu postoje clanovi koji voze i klasicnog i novog minija
 I  naravno ako tvoj Mini dodje do 28 juna ove godine ti si dobrodosao ,sa ili bez Minija, na nase tradicionalno okupljanje Balkanska Minijada

Pozdrav
« Last Edit: May 23, 2013, 20:52:13 PM by Vladimir »
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Mini i MINI
« Reply #78 on: May 23, 2013, 21:03:31 PM »
Quote
ali mi je nekako zao sto uopste mora da bude tako gruba podela.
Ovde ti je jednostavan odgovor kao u fudbalu
ENGLAND WS GERMANY
Ili razlika u slusanja Rock i House muzike

neko moze da se prilagodi na sve a neko da ostane dosledan svom timu.

Sto se tice tvojih pitanja o pomoci oko Novog Minija
Pokusavali smo kao klub da se dogovorimo sa predstavnicima MINI-ja da se otvori pod-forum u kome bi njihovi tehnicari i majstori odgovarali na vasa pitanja ali jos uvek to nije urodilo plodom ne zbog nas nego zbog predstavnika MINI-ja
Mi jos uvek imamo dobru volju ali....
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Goblin

  • Guest
Odg: Mini i MINI
« Reply #79 on: May 23, 2013, 22:12:31 PM »
Ne razumem samo jos jednu stvar.
Jel to predstavnici MINI-ja imaju neko odvojeno udruzenje, sajt... koje funkcionise posebno ili su se jednostavno distancirali?

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: Mini i MINI
« Reply #80 on: May 23, 2013, 22:34:43 PM »
Pažljivo pročitaj šta je Vladimir napisao, nikakvo odvojeno udruženje ili sajt koji funkcioniše posebno, već podforum za MINI-a na našem forumu, forumu Mini Klub Srbije.
« Last Edit: May 23, 2013, 22:43:20 PM by Dušan Stankov »
Blue Transformer

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Mini i MINI
« Reply #81 on: May 23, 2013, 22:38:35 PM »
Da,a koliko ja znam postoji i domaci sajt vezan iskljucivo za MINI ali koliko vidim nemaju forum
http://www.mini.rs/

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Mini i MINI
« Reply #82 on: May 24, 2013, 14:07:35 PM »
bas tako, bmw mini tj delta motors apsolutno nema nikakv forum gde bi se ljubitelji novog minija informisalio o problemima ili necem slicnom, iz toga je proizasla saradnja mini kluba MINIja i imali smo ideju da nedodje do slicnih situacija i zbunjenosti clanova foruma, da se otvori novi podforum koji bi bio na ovom sajtu i gde bi se MINI familija predstavljala i dobijala informacije koje su njima potrebna, od delova prolema dogadjaja i slicno, a opet sve je to pod istim mini klub srbije krovom,ako si gledao postove mogao si primetiti da na minijadi isto tako ima MINIja i to ne samo iz zemlje nego i iz regiona, tako da to nikada nije bio problem, jedino je sto se tvorila pogresna slika o BINI ljubiteljima je ta da je vecini kupio binija tata i mama i da je to deo trenda i fensi ekipe koja apsolutno nema interesovanja i druzenja i svega ovoga sto ima mini familija, taj nam je problem iznela i brand menadzerka MINIja koja od pozvanih 100 vlasnika minija na jednu neobaveznu kafu i druzenje doslo samo njih 10 , i to je razlog stava classic mini vlasnika, jer nema tog duha sto nas hrani kada smo svi zajedno i druzimo se........
neborjno negativn oh isskustva i neki komentara sam imao na samim ulicama grada ali to je ona ekipa ljudi koju bije los glas i tu je naravno kriv MINI......ali opet imamo sjajnu ekipu iz grcke i beograda koja je fenomenalna i koja je skroz mini  i tu nema nikakvih problema i nesuglasica,jednostavno MINIja voze zbog toga da bi bili urbani i u trendu a mi minija zato sto ga volimo i uzivamo svake sekunde u njema i sa  svim ljubiteljima classica  :mks:
sjajno si potegao temu drago mi je  :good:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: Mini i MINI
« Reply #83 on: May 24, 2013, 15:10:57 PM »
Da Gajudine, baš zato i jedino zato što ga volimo...jer svaki naš Mini ima dušu! I lep je bre, mnogoooogo je lep  :good:

 :mks:
Blue Transformer

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Mini i MINI
« Reply #84 on: May 24, 2013, 16:48:52 PM »
Ne razumem samo jos jednu stvar.
Jel to predstavnici MINI-ja imaju neko odvojeno udruzenje, sajt... koje funkcionise posebno ili su se jednostavno distancirali?

Molim Vas da citate odgovore na vasa pitanja, nemojte da treosimo reci uzalud
interesantno je da tema MINI-mini uvek krene pred Minijadu????
Namerno ili ne nisam ni sam sigurna!!!!
Samo je jedan MINI KLUB SRBIJE-nema drugog!!!!  :mks:

Svi koji imaju imalo sluha za automobilizam su dobrodosli na nas skup.

PS
Tema se zakljucava do promene vlasti ,predsednika i ko zna cega!!!!
Vise informacija na nedeljnim okupljanjima Mini Kluba Srbije.Dodjite i dobicete informaciju koja Vam je potrebna
Hvala 
« Last Edit: May 24, 2013, 16:57:24 PM by Vladimir »
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk