Author Topic: Mini i MINI  (Read 59161 times)

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Mini i MINI
« Reply #15 on: June 10, 2009, 12:39:33 PM »
Prvo, Amane, svaka čast - srce mi je zaigralo :)

Quote
da li se mini 1959. godine prodavao za dzabe?


Te godine nije ni bilo mini klubova, i Mini još nije bio dokazana legenda. Mi govorimo o nečemu što je u poslednjih 50 godina dokazalo svoj status i steklo obožavaoce. Ne može to da se poredi.

Quote
da li i njega treba mrzeti jer je "indijski", a voleti samo npr. e-type?

ako neko ne vidi razliku između erotike na 4 točka, neponovljivog remek dela pod imenom e-type i bilo čega drugog što nosi ili ne nosi jaguarovu značku... onda nam se kriterijumi toliko razlikuju da nema svrhe dalje diskutovati.

Quote
ali da li samo poznavaoci mehanike treba da voze aute? ja bih voleo da imam starog minija, ali je jasno da ga ne mogu koristiti kao svakodnevni auto.

Ja minija koristim kao svakodnevni auto, a možeš da pitaš advokata Belosavića, Vladimira, Sinišu i druge - užitak je potpun.
Kao i fefe, duduk sam za mehaniku. Ipak, volim i vozim minija jer je doživljaj potpuno drugačiji od novog automobila koji se koristi kao mobilni telefon.

Kao sto je Aman napisao - minijevac i binijevac nemaju o čemu da pričaju. Osim toga, šta bi binijevac mogao da pokaže na skupu? Svaki mini je priča za sebe, a biniji su svi isti onakvi kakve ih kupiš u radnji i kakvih je pun grad - eventualno možeš da ga ofarbaš u neku nestandardnu šaru.

Nemam ništa protiv da binijevci osnuju klub i da se druže - nemam pojma šta bi radili na tim druženjima i o čemu bi pričali, verovatno isto kao i u klubovima  honde civic ili golfova - ako tako nešto igde postoji.


Quote
a vlasnici mercedesa su romi gasterbajteri, bmw-a krimosi i dizelasi, nemci su nacisti, a jevreji skrtice?


ne radi se o stereotipima, nego o proseku i proverenom iskustvu i prostoj logici. Auto od 20 000 eur (ili 4 000 učešća i 300e rata), koji pritom nije upotrebljiv za porodicu, kod nas mogu da priušte uglavnom fenseri sa novcem sumnjivog porekla.

sto se ablendovanja tice, ima vec toliko minija po beogradu da nema poente svakom mahati

radi se o ablendovanju između Minija i MINI-a, tj činjenici da nas kuliraju i okreću glave.

Quote
meni je jasna amanova poenta, ali onda je ovo forum zaljubljenika mini oldtajmera, a ne mini automobila.

a kako bi iko mogao da pretpostavi nešto drugo? Mini jeste oldtajmer, mi volimo Minija, dakle da - ovo jeste klub zaljubljenika u jednog oldtajmera.
BMW automobil je novi auto u svakom smislu i to što su kupili ime i reciklirali tuđi dizajn sa namerom da zarade na gotovoj reputaciji i izgrađenim emocijama ne znači da i mi treba da se primimo na propagandu.

Quote
covek na mini2 forumu rece kako je prodao cooper s jer je hteo nesto ekonomicnije i uzeo suzuki swift. kaze cak da nije bilo ni neke prevelike razlike u voznji, bio je brz, zgodan, imao i mekse i prijatnije sportsko vesanje. imao je samo 1 problem - mrzeo ga je kad ga svako jutro vidi i treba da ide na posao njime. posle 6 meseci ga je prodao i ponovo kupio minija..


ovo mi zvuči tačno kao da mu swift nije bio dovoljno fensi i nije privlačio pažnju, pa je morao da uzme Binija opet.

Quote
stice se utisak da je najveci problem novog minija na ovom forumu to sto je to u stvari nov auto ... novi auto koji ne treba da se stalno budzi i popravlja, vec radi takav kakav jeste

mislim da si stekao pogrešan utisak. Ima različitih mišljenja - meni, recimo, Bini je ružan - vulgarni plastični svemirski brod, koji se od Minija razlikuje kao paintball pištolj od revolvera. Kada bih imao para ne bih ga kupio ne samo zbog izdaje brenda i fancy reputacije, nego zato što mi se ne sviđa. Fefe, sa druge strane, bi, ali ni on niti iko drugi od nas koji volimo i vozimo prave Minije nikad neće poverovati u tu priču o kontinuitetu.

Ostavite lepo legendu na miru, nemojte ga dizati iz mrtvih, šminkati, praviti frankenštajna. Ružno je, baš kao što su ružni dorski stubovi, karijatide, balusteri i zlatne floralne kvake na Karićevim vilama po dedinju.




Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Mini i MINI
« Reply #16 on: June 10, 2009, 12:39:38 PM »
gle... ti volis BINI, ja ga ne volim kao i 99% ljudi ovde i to je to. no hard feelings


Quote
onda bane napisi "klub ljubitelja jedinog pravog", a ne mini klub srbija.
 

(baci pogled na logo foruma i sve ce ti se samo kasti)  :wink:



Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Mini i MINI
« Reply #17 on: June 10, 2009, 12:56:41 PM »
bash tako, jedinog pravog minija, 1959-2000.

pa dobro, cak i ja ovakav komentar mogu da shvatim samo kao bezuslovni zilotizam i da primetim da takvo razmisljanje moze samo da navede nekog da vas smatra za "neke frikove, sektase ili sta vec".


razumem da biste vi sa binijima, kao i svi skorojevići, hteli da se prikačite na reputaciju koju Mini ima i da kupovinom plemićke titule ubedite sebe i druge da vas je to izjednačilo sa autentičnim vlasnicima legendarnog automobila, kojeg poznaju spolja i iznutra, po istoriji i tradiciji.
Mi nismo ziloti ništa više od Grka koji ne daju Makedoncima da fantaziraju da su potomci Aleksandra Makedonskog, niti veći sektaši od onih koji kvrgavi paradajz i sitni beli luk kupuju na pijaci.

Ne shvatam šta je toliko čudno u tome da postoji klub ljubitelja jednog oldtajmera i da taj klub (gle čuda!) prihvata pre svega vlasnike tog automobila. Probaj da proguraš PT Cruiser-a u bilo koji klub oldtajmera...

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: Mini i MINI
« Reply #18 on: June 10, 2009, 13:38:41 PM »
pa dobro, cak i ja ovakav komentar mogu da shvatim samo kao bezuslovni zilotizam i da primetim da takvo razmisljanje moze samo da navede nekog da vas smatra za "neke frikove, sektase ili sta vec".

tako nesto ne ostavlja prostora za diskusiju, onda bane napisi "klub ljubitelja jedinog pravog", a ne mini klub srbija.

Pa ako nas smatras ne vidim potrebu da dalje posecujes nasa okupljanja ili forume posto verovatno cim sednes u "MINI" One bmw
pustis neku "splavarsku" muziku ili vesele devedesete gas u patos i ideeeeemoooooooo.........Ova ekipa uopste nije za tebe sa takvim gledanjem jer bini ni za 10000000000god.nece biti pravi mini i to je cinjenica.Pusti ti nas i nasu sektu a ti idi lepo na redovan servis sipaj bezolovni i uzivaj u autu za od tacke a do b.Znas mi ovde nismo u istoj poziciji....mini vozi nas koliko i mi njega......
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Mini i MINI
« Reply #19 on: June 10, 2009, 14:15:48 PM »
hteo bih samo da napomenem da je Mini Klub Srbije otvoren za sve koji vole i cene Minija.

Nije bitno da li vozite Minija ili nešto drugo (bicikl, kamion, juga, binija, golfa), ako volite minija dobrodošli ste i na forum i u klub!   :srce:  :)

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Mini i MINI
« Reply #20 on: June 10, 2009, 14:47:03 PM »
pa dobro, cak i ja ovakav komentar mogu da shvatim samo kao bezuslovni zilotizam i da primetim da takvo razmisljanje moze samo da navede nekog da vas smatra za "neke frikove, sektase ili sta vec".

tako nesto ne ostavlja prostora za diskusiju, onda bane napisi "klub ljubitelja jedinog pravog", a ne mini klub srbija.

Pa ako nas smatras ne vidim potrebu da dalje posecujes nasa okupljanja ili forume posto verovatno cim sednes u "MINI" One bmw
pustis neku "splavarsku" muziku ili vesele devedesete gas u patos i ideeeeemoooooooo.........Ova ekipa uopste nije za tebe sa takvim gledanjem jer bini ni za 10000000000god.nece biti pravi mini i to je cinjenica.Pusti ti nas i nasu sektu a ti idi lepo na redovan servis sipaj bezolovni i uzivaj u autu za od tacke a do b.Znas mi ovde nismo u istoj poziciji....mini vozi nas koliko i mi njega......
Jefto nemoj tako, postuj tudje ali ne potenciraj svoje...

nemoj terati nekog ako se sa njim ne slazes, razliciti smo boze moj. Mozda nam ovaj covek i pokaze neki drugaciji pogled, mozda nam otvori oci po pitanju binija.  sto ne bi dosao u masku pa cemo pricati  ceo dan, ionako nam nedelja sluzi samo za to  :good:
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: Mini i MINI
« Reply #21 on: June 10, 2009, 15:03:18 PM »
upravo tako dobri i posteni Amane...rece covek da voli i MILF tako da vec imamo jednu zajednicku temu  :lol:

ako je bronson (charles) cool lik, zasto da se ne druzi sa nama...
druga stvar, ne bih se slozio sa tim pricama "vozac Binija stekao novac na sumnjiv nacin"...svako od nas radi ovo ili ono, neko vise neko manje legalno a neko i skroz (ne) legalno...i svako ima pravo da trosi pare kako zeli...da li ce utuci 20 soma na Binija ili Megan kupe dizel u fulu, to je vec njegova stvar...

Ja sam rekao da bih kupio Binija jer mi se dopada(ali sam lepo napisao da je za mene Mini 1959-2000)...isto tako mi se svidja i PT Cruiser...i swift sport, i clio sport i kia pro ceed i honda civic...ali posto vec imam jedan auto (moj GT) koji je kupljen iz ljubavi, auto za svaki dan ce biti nesto prakticnije od ovih nabrojanih...
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: Mini i MINI
« Reply #22 on: June 10, 2009, 15:04:27 PM »
Polako,
Čovek je lepo, kulturno izašao sa teme Balkanska Minijada 2009 i otvorio novu temu.
Pokazao da poštuje i dosta toga zna o Miniju.
Ne slažemo se oko Binija i to sad znamo, ali ako si ljubitelj starog Minija, dobrodošao si kao takav isto kao i ja.
Nekad sam imao Minija, volim ga i tu smo.

Uživaj i ne pokušavaj išta da menjaš sem Binija za Minija.

 



paparazzo te je uhvatio kako si na Minijadi vozio Bini Cooper S ;)
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Divac

  • Guest
Odg: Mini i MINI
« Reply #23 on: June 10, 2009, 15:33:41 PM »
Polako,
Čovek je lepo, kulturno izašao sa teme Balkanska Minijada 2009 i otvorio novu temu.
Pokazao da poštuje i dosta toga zna o Miniju.
Ne slažemo se oko Binija i to sad znamo, ali ako si ljubitelj starog Minija, dobrodošao si kao takav isto kao i ja.
Nekad sam imao Minija, volim ga i tu smo.

Uživaj i ne pokušavaj išta da menjaš sem Binija za Minija.

 



paparazzo te je uhvatio kako si na Minijadi vozio Bini Cooper S ;)


U redu, ako sam time što sam sinu ispunio želju da se provoza u MINI-ju prekršio pravila ponašanja,molim disciplinsku komisiju da me adekvatno  kazni.










« Last Edit: June 10, 2009, 16:48:23 PM by Divac »

Offline Fefe

  • Aktivan
  • Posts: 570
    • Samostalni Referenti
Odg: Mini i MINI
« Reply #24 on: June 10, 2009, 15:43:19 PM »
zezam se divac, zezam se  :lol: bo hard feelings
Celery Celery if she don't cum I'll tickle her bum with lump of Celery

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Mini i MINI
« Reply #25 on: June 10, 2009, 15:47:10 PM »
MISLIM DA SVI VOLIMO STO VOZIMO A LJUBAVI SU RAZLICITE
I ZBOG TOGA MISLIM DA JE VREME DA POLEMIKU ZATVORIMO
JA VOZIM I MERCEDESA A  :srce:MINIJA :srce: OBOZAVAM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



MOGLI BI DANIMA DA SE PREPUCAVAMO PREKO FORUMA


DAJTE NEKE NOVE AKCIJE DA ORGANIZUJEMO

KAO NPR. ARIS NAS ZOVE NA KAMPING U GRCKU 7 DANA .TROSKOVE SAMI SNOSIM

MINI,MORE,PLAZA,UZO,METAXA,ITD
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

bronson

  • Guest
Odg: Mini i MINI
« Reply #26 on: June 10, 2009, 15:47:18 PM »
nekako mislim da bi trebalo da odustanem od dalje rasprave, jer ipak ne vodi nikud i preti da postane besmisleni internet flejm.

ivane, zao mi je ali se ne slazem skoro ni sa cim sto si napisao. pritom mislim da nam se i razmisljanja potpuno razilaze i da shvatas pogresno skoro svaku moju recenicu. pritom i tebi, i ftaje-u je izgleda najlakse sakriti se iza sablona i gadjati se epitetima bez ikakvog smisla.
razumem da bi se osecali bolje da je tako, ali zivot nije samo crno i belo.

primer jaguara si potpuno pogresno shvatio, jer ja nigde nisam napisao da je e-type los auto, vec da postoje klubovi postovalaca marke, i odredjenog modela.
i tu je nase neslaganje, ja minije smatram jednom markom, razlicitih modela, i razlicitih vlasnickih kompanija. mozda za 10 godina bmw proda minija i samoj engleskoj kraljici, uopste nije bitno.

to o cemu bi vlasnici novih minija mogli da pricaju, i da li bi imali o cemu, mozes najbolje da pogledas na mini2.com forumima. i neces naici ni na kakve izlive mrznje ili obelezavanje socnim epitetima.

to da je svaki novi mini fabricki isti i da se razlikuje samo po boji sare je, da izvines, potpuna nebuloza.

ne znam zasto bih pt cruisera gurao u klub oldtajmera, pt cruiser pripada klubu ljubitelja krajslera.

Nije bitno da li vozite Minija ili nešto drugo (bicikl, kamion, juga, binija, golfa), ako volite minija dobrodošli ste i na forum i u klub!   :srce:  :)

sem ako je u pitanju mini ali malo mladjeg godista  :)

ftaje, mogao si da primetis da sam frikove i sektase stavio pod navodnike jer je to fefe pomenuo, a ja naveo kako bi cak i ljubitelj minija to mogao da zakljuci iz ivanovog nastupa, a kamoli neko sa strane.

verujem da bi voleo da slusam splavarsku muziku, ali te i tu moram razocarati. ipak, davno je bilo vreme kad sam delio drustvo u skoli po tome kakvu muziku slusaju. to sto imam npr. raritetnu misfits singlicu ili the smiths kolekciju na plocama me ne cini boljom osobom per se, a eto upoznao sam i ljude kojima muzika ne predstavlja nista u zivotu, i svejedno im je sta ide na radiju, pa su se pokazali kao prijatelji za ceo zivot.

banebre, na logo-u vidim da pise "mini klub srbija", sa srpskom krilaticom i slikom jednog od mini modela ;)

bronson

  • Guest
Odg: Mini i MINI
« Reply #27 on: June 10, 2009, 15:48:49 PM »
MISLIM DA SVI VOLIMO STO VOZIMO A LJUBAVI SU RAZLICITE
I ZBOG TOGA MISLIM DA JE VREME DA POLEMIKU ZATVORIMO

slazem se, i izvinjavam na smetnji  :srce: :good:

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Mini i MINI
« Reply #28 on: June 10, 2009, 15:53:41 PM »
MA NIJE SMETNJA NEGO SVI MI NESTO DRUGO VOLIMO
MUZIKU,KLUBOVE,POLITICARE,KOJE-KAKVE DRUGE GLUPOSTI I VREDNOSTI



AAAAAA TRENUTNO POKUSAVAMO DA UZIVAMO U PROJEKTU KOJI JE SRECNO I VESELO OKONCAN


BALKANSKA MINIJADA IN MY MAIND
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Mini i MINI
« Reply #29 on: June 10, 2009, 16:26:10 PM »
niko ovde nema nameru da vređa, i rasprave ovog tipa su dobrodošle, samo ako ostanu u granicama uljudnog razgovora.

treba proveriti i obrazložiti mišljenje članova kluba i forumaša po pitanju binija - do sada smo videli da smo svi saglasni

bronsone, jasno je da razmišljamo različito, i drago mi je da se slažemo da se ne slažemo.
što se mene tiče, prihvatam šta god da većina izglasa - u klubu ima 50ak članova, i ako većina kaže da treba da izjednačimo bini i mini, tako će i biti.

Ako smem arogantno da primetim, ova diskusija i njen kraj su pokazali da su argumenti minijevaca bili brojniji i moćniji, otprilike oniliko koliko je njihova ljubav prema njihovim automobilima jača i sveobuhvatnija od bini-love.  :bullshit:

Konačno smo došli i do pojašnjenja da smo mi klub ljubitelja određenog automobila, a ne marke.

Mi nismo najvijački klub (bez uvrede, fefe :)), pa da navijamo za ime bez obzira na sve. Volimo vrlo konkretan automobil iz vrlo konkretnih razloga, i okupili smo se oko automobila koje imamo a ne oko nalepnice na haubi. Sutra marku MINI može da kupi neka indijska ili kineska firma i da je zalepi na ko-zna-šta. Sve to se nas nimalo ne tiče.

Nadam se da će ova razmena mišljenja pomoći drugima da razumeju različita mišljenja i da će na jednom mestu pronaći većinu suprotstavljenih argumenata.