Author Topic: Da li neko ima IMV minija?  (Read 40773 times)

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Da li neko ima IMV minija?
« Reply #30 on: August 21, 2010, 16:19:29 PM »
Da se vratimo opet malo na migavce.Koliko sam ja video u semama instalacije postoji varijanta gde su zajedno migavac i pozicija u kucistu migavca,i samo migavac.Mislim da je ta varijanta samo migavac slucaj kod ovih velikih.U toj varijanti pozicija ide u far.Mozda je to neki propis,zahtev trzista
E sad ne znam kako to ide sa ovim klasicnim migavcima iz 60tih i s pocetka 70tih.Da li je kod njih ta varijanta pozicija i migavac u jednom(duplo vlakno)?
U toj varijanti onda bi sociva farova bila bez rupe za pozicionu(tako je kod Austina),sad opet nije mi jasno ako je socivo migavca zuto onda i pozicija zizi zuckasto :thinking:

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Da li neko ima IMV minija?
« Reply #31 on: December 02, 2011, 11:05:12 AM »
Razmisljao sam gde ove fotke da ubacim(brosure,istorija minija itd.)ali eto nekako mi najprikladnije ovde
U pitanju su knjizice koje su isle uz Minije nabavljene preko IMV-a.Ove konkretno su iz 1971 pa pretpostavljam da su isle uz neki IMV Mini



Ova desno(ili u sredini kako god)je naravno na srpskohrvatskom :)

Marko90

  • Guest
Odg: Da li neko ima IMV minija?
« Reply #32 on: December 02, 2011, 23:37:21 PM »
originalno uputstvo za minija na kraju ima redosled voznje autobusa  :lol:  :lol:  :lol:

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Da li neko ima IMV minija?
« Reply #33 on: December 08, 2011, 01:40:10 AM »
Inace na naslov teme se moze odgovoriti i tako da je vrlo verovatno da ne kazem sigurno da onaj ko ima Mini 1000,sa prvim datumom registracije iz godine 1970,1971,1972 svakako ima IMV Mini
Jos ako mu je prva boja bila zuta,bela ili crvena gotovo da nema sumnje
Nas IMV zuco 1000 je prvi put registrovan septembra 1971 u Krusevcu :)
« Last Edit: December 10, 2013, 21:19:15 PM by nebkv »

zoran1968

  • Guest
Odg: Da li neko ima IMV minija?
« Reply #34 on: November 29, 2013, 21:14:13 PM »
izvini ali mislim daje imv sklapao samo austine  a ne minije

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: Da li neko ima IMV minija?
« Reply #35 on: November 29, 2013, 21:33:02 PM »
izvini ali mislim daje imv sklapao samo austine  a ne minije

Početkom 1967. godine, zastupanje BMH-ovih (Britiš Motor Holding) maraka Ostin i Moris preuzima Industrija motornih vozil iz Novog Mesta, koja je zapala u situaciju da traži novog licencnog partnera, jer je dotadašnji, nemački DKW, kratko vreme pre toga obustavio proizvodnju. IMV se odlučuje za proizvodnju “minijevog” većeg brata, ostina “1300”, koja se od septembra 1969. odvijala na nivou CKD montaže (Completely Nock Down – kompletno rastavljenih) vozila. Njemu se u martu 1970. pridružio i model “maksi”, koji se sastavljao na nivou MKD (Minimaly Knock Down – minimalno rastavljen) montaže. Dalje proširenje ponude je izvršeno u septembru iste godine i to sa modelom IMV-mini “1000”, isključivo u standardnoj opremi, takođe sastavljanim na nivou MKD montaže. Ponuda boja je bila ograničena na tri: crvenu, belu i narandžastu.

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Da li neko ima IMV minija?
« Reply #36 on: November 29, 2013, 22:02:27 PM »
Upravo tako
Nedavno je u Mini Magazinu bila prica o sklapanju u Jugoslaviji pa ako neko ima sken neka okaci ovde
Ja sam imao u planu ali mi skener nesto ne radi  :thinking:

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Da li neko ima IMV minija?
« Reply #37 on: December 08, 2013, 23:43:54 PM »
Proradio :)




Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Da li neko ima IMV minija?
« Reply #38 on: January 17, 2016, 21:08:34 PM »
Muzejska zbirka IMV-a
http://www.imvklub.si/muzejska-zbirka/#prettyPhoto
Dva su mi detalja zapala za oko
Prvi je da nema Minija u postavci :blink:
Druga je u vezi izlozenog Austina.Mislim da je izlozen Mk2 ali ima neobicnu masku
Maska a samim tim i vezni lim je oblikom Mk1 dok je unutrasnjost maske u stilu Austin Mk2 i to kasnija verzija(rana je bila u wavy stilu)

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Da li neko ima IMV minija?
« Reply #39 on: January 17, 2016, 21:11:52 PM »
Na tu temu imam na zalihi dosta fotografija iz IMV muzeja. vodio sam tamo i Jeffa pre nekoliko godina. nadam se da če biti vremena da okačim slike svih pomenutih detalja.

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Da li neko ima IMV minija?
« Reply #40 on: January 17, 2016, 21:30:25 PM »
Sjajno :good:
Prvo sam mislio da je u postavci Mk1,pa sam kasnije posumnjao videvsi neke druge fotke
Onda sam obratio paznju na masku i zakljucio da takvu bar ja nikada nisam video na Mk1
Inace moram da se ispravim,wavy maska na Mk2 nije bila rana vec je isla na Austin 1100 Mk2

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Da li neko ima IMV minija?
« Reply #41 on: January 17, 2016, 21:44:18 PM »
da, radi se o MK1 Austinu. na žalost to u muzeju baš neznaju. pokušao sam im da objasnim ali nije bilo pravo vreme za to. ipak ima auto nekih koliko se sečam neobičnih detalja. trebam da pronađem arhivu ili sledeči mini sustret da napravimo na putu kroz Novo mesto i posetimo muzej.

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Da li neko ima IMV minija?
« Reply #42 on: January 17, 2016, 22:13:34 PM »
Nije losa ideja :)
Nikako nisam uspevao naci fotografiju zadnjeg dela pa nisam bio siguran da li je mk1 ili 2
Ventilirajuce felne i migavci bocni su me naveli da posumnjam da je zaista Mk1 ali opet to je lako moglo da se doda-zameni

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Da li neko ima IMV minija?
« Reply #43 on: January 17, 2016, 22:30:49 PM »
Nije losa ideja :)
Nikako nisam uspevao naci fotografiju zadnjeg dela pa nisam bio siguran da li je mk1 ili 2
Ventilirajuce felne i migavci bocni su me naveli da posumnjam da je zaista Mk1 ali opet to je lako moglo da se doda-zameni

imam fotografije tog austin sa svih strana, tako da možemo da prekomentarišemo. ali jedno je sigurno, zadnji kraj i lampe su mu MK1.
na žalost sam tek sada video da nikada nisam radio reportažu o IMV i nemam još uplovdanovih fotki. evo nove motivacije da to konačno napravim.

Divac

  • Guest
Odg: Da li neko ima IMV minija?
« Reply #44 on: January 18, 2016, 00:02:39 AM »
Sjajno  :good:
Prvom prilikom da se poseti muzej  :uraa: