Author Topic: hakovani  (Read 7704 times)

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
hakovani
« on: April 14, 2009, 22:15:22 PM »
dragi forumaši,
obaveštavam vas da je danas otkriveno da su nam sajt i forum hakovani, najverovatnije u poslednjih 24h. U oko 40 fajlova je ubačen skriveni kod koji učitava stranice koje mogu da instaliraju trojance i sličan malware.

Svi fajlovi su očišćeni, Veratu (kod kojih hostujemo sajt) je upućen zahtev za objašnjenje, a sutra ujutru će biti promenjena glavna administratorska šifra.
Nažalost, sajt i forum hostujemo kod firme koja nema visoke standarde, sto je između ostalog posledica slabog odziva u prikupljanju novca za hosting (pre osnivanja kluba i budžeta) i kratkih rokova. U planu je promena hosting provajdera u toku Juna ili Jula.

Izvinjavamo se svima koji su dovedeni u potencijalno rizičnu situaciju. Savetujemo vam da svoje računare skenirate ažurnim antivirusnim programima, ali smatramo da nema razloga za paniku.

Hvala Amanu koji je ovo prvi primetio.

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: hakovani
« Reply #1 on: April 15, 2009, 01:31:40 AM »
aplauz u pozadini
hvala, hvala, hvala!! hvala, hvala, i vama u cosku jos jednom hvala  :cool:
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: hakovani
« Reply #2 on: April 15, 2009, 09:31:41 AM »
hvala za brigu i obaveštavanje!
G

Mini Hondaholic

  • Guest
Odg: hakovani
« Reply #3 on: April 15, 2009, 11:30:57 AM »
JA SAM NAHEBAO!!!!! POKUPIO SAM TROJANCA I NAVUKAO SAM GA NA FIRMINU MASINU I NARAVNO DA JE TROJAC OTISAO NA BAZU!!!!! fb12.tmp mu je oznaka i pakuje ga na c/documents and settings/ime compa/local setings/temp NAPRAVIO MI JE HAOS PRE POLA SATA!!!!

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: hakovani
« Reply #4 on: April 15, 2009, 14:03:39 PM »
JA SAM NAHEBAO!!!!! POKUPIO SAM TROJANCA I NAVUKAO SAM GA NA FIRMINU MASINU I NARAVNO DA JE TROJAC OTISAO NA BAZU!!!!! fb12.tmp mu je oznaka i pakuje ga na c/documents and settings/ime compa/local setings/temp NAPRAVIO MI JE HAOS PRE POLA SATA!!!!

izvini (ako je virus stvarno dosao sa ovog sajta.) - ne znam sta drugo da kazem.

nazalost, te stvari se desavaju, i trojanci se mogu pokupiti bilo gde na internetu. Koristite antiviruse i imajte poverenja u nas koji odrzavamo sajt i forum.


Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: hakovani
« Reply #5 on: April 15, 2009, 21:54:44 PM »
drugari, zao mi je sto smo morali i danas da oborimo forum na neko vreme. sad bi trebalo da je sve stabilno.

trenutno se ne ucitavaju slike sa imageshack.us. u narednim danima ce i to biti ispravljemo.

hvala na razumevanju.