Author Topic: novi jezici  (Read 6687 times)

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
novi jezici
« on: January 05, 2009, 15:31:12 PM »
Na naše ogromno zadovoljstvo, forum je privukao proletere svih zemalja, i najmanje što možemo da učinimo da se osećaju kao kod kuće je da im ponudimo forum na njihovom jeziku

sada svi korisnici u svom profilu mogu da odaberu i hrvatski

nažalost, slovenački prevod ne mogu da nađem na netu. ako neko pronađe - odmah stavljam.


Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: novi jezici
« Reply #1 on: January 06, 2009, 09:12:18 AM »
mislim, da nas povezuje mini jezik, tako da bilo ko ima interes da se uključi u forum, onda jezik nebi trebo bilo kakva bariera.
Ivane ne brini za slovenski jezik. ko hoče taj če razumeti i razabrati sve potrebno na forumu.

ovom prilikom se ja izvinjavam, jer neznam da koristim č,ć,đ,dž, itd. bičemi drago ako mi bilo ko pomogne kod mojih gramatičkih grešaka. od člana zg mini foruma sam več čuo da se svako tolko nasmeje kada čita moje gramatičke greške, pogotovo jekavski mi neide za rukom. zapravo mogu izdati tko je to bio. to je bio Brutalac, koji je bio kod mene prošle nedelje.

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: novi jezici
« Reply #2 on: January 06, 2009, 10:14:35 AM »
u pravu si, Gregor, i znam da tebi, Brutalcu, Darjanu i drugima jezik nije prepreka. Da jeste, ne biste bili ovde i ne biste bili tako aktivni. Sa druge strane, ti praktično sve vreme pišeš na stranom jeziku, što nije lako.
Jezike dodajemo ne toliko iz potrebe (ionako sve pišeš na srpskohrvatskom), nego eto - kad  već može, što da vam ne bude malo udobnije.

A ne brini ništa za svoje poznavanje jezika - č/ć , palatalizaciju, sibilarizaciju, jednačenje po zvučnosti... Razumemo te, izgleda, bolje nego dalmatinsku ikavicu, a ume i da zabavi  :wink:
Čudna je to pojava... nama su ovde uglavnom zabavni drugi jezici/dijalekti: poznato je da je Alan Ford (bio) toliko popularan upravo zbog hrvatskog na kojem je pisan, pa Makedonci kao "srbi sa govornata manata", itd..

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: novi jezici
« Reply #3 on: January 06, 2009, 10:36:31 AM »
ovom prilikom se ja izvinjavam, jer neznam da koristim č,ć,đ,dž, itd. bičemi drago ako mi bilo ko pomogne kod mojih gramatičkih grešaka. od člana zg mini foruma sam več čuo da se svako tolko nasmeje kada čita moje gramatičke greške, pogotovo jekavski mi neide za rukom. zapravo mogu izdati tko je to bio. to je bio Brutalac, koji je bio kod mene prošle nedelje.

 :P:

Sto se mene tice isto mislim da nema potrebe za tim ali jedino sto bi mi bio problem bi bila cirilica...tu se malo gubim i treba mi jaaaaaaaaaaaaaaaaako dugo da procitam nesto... :blush:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: novi jezici
« Reply #4 on: January 06, 2009, 10:47:09 AM »
@ivan pa realno alan ford sa nasim "prevodom" je djubre neopevano, na hrvatskom je extra bar meni  :wink:

Offline Darjan1275

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 332
Odg: novi jezici
« Reply #5 on: January 06, 2009, 17:03:16 PM »
Meni srpski jezik ne predstavlja problem, sve se može razumijeti :wink:
Jedino ne razumijem ćirilicu, ali nema je puno na forumu tako da je sve ok :dirol:

U svakom slučaju, hvale vrijedan potez :punk: :good: :good: :good:

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: novi jezici
« Reply #6 on: February 10, 2009, 12:16:01 PM »
dodat makedonski

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: novi jezici
« Reply #7 on: February 16, 2009, 13:30:41 PM »
sada smo multi :good:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: novi jezici
« Reply #8 on: February 26, 2009, 09:36:51 AM »
stigli grci, dodat grčki.

a vratio sam i deo foruma za strance.

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: novi jezici
« Reply #9 on: March 01, 2009, 17:20:48 PM »
svaka cast :punk:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!