Author Topic: BiBi  (Read 7336 times)

Offline Tovar

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 24
BiBi
« on: May 17, 2011, 21:28:50 PM »
Evo riješen je problem interneta, pokvarenog laptopa i slično Pa evo i mene i mog Minija. Mini Cooper, 93 god. BRG s bilim krovom. Standardan i tvornički, mala iznimka je da ima karburatoe, imao je požar na inekciji.
Sve ostalo tvornički. Kupljen je bez puno gledanja, bez znanja o bilo čemu. Jako me dobro služi, zajedno smo 22 mjeseca, gotovo 30 000 km...

Ovako je sve počelo. Mini u rešetkama, nije vožen od ožujka. Šporak od kiše i drveća  :cry:


Nakon birokracije put pod noge


Maleni ide, trudi se...


Napokon u Šibeniku. U BiBi je Neno - čovik je iša sa mnom po mini i pravija mi zaklon do kuće. Hvala  :beer:

Offline Tovar

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 24
Odg: BiBi
« Reply #1 on: May 17, 2011, 21:31:02 PM »
Sutradan nakon riješavanja papira i kupanja izgledano je već puno pristojnije  :hid_crazy:  :punk:







motorni prostor


« Last Edit: May 17, 2011, 21:33:44 PM by Tovar »

Offline Tovar

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 24
Odg: BiBi
« Reply #2 on: May 17, 2011, 21:32:40 PM »
Nakon nekih mjesec dana vožnje, kupljena je i obuća. Kupljene u Sloveniji a cijena je 52€ komadić.



Odmah smo otišli do barbe vulkanizera.



Felge su zdrave.


Offline Tovar

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 24
Odg: BiBi
« Reply #3 on: May 17, 2011, 21:36:29 PM »
Jesen 2009. prvi servis, + kugle, krajnici, nosači mosta koji su bili davno pojedeni i gotovi...




BiBi je malo očerupan...



ali je barem u dobrom društvu



i za kraj liva strana



desna strana



A na proljeće su nastavili radovi, repariran karburatoe, štelano paljenje (poslije se pokazalo samo prvo u nizu štelanja...)
« Last Edit: May 17, 2011, 21:38:31 PM by Tovar »

Offline Tovar

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 24
Odg: BiBi
« Reply #4 on: May 17, 2011, 21:41:51 PM »
Prošlo je godinu dana od zadnjih radova, uz povremeno štelanje paljenja, nije bilo problema. Žena je naučila voziti, pravili su se kilometri i maštalo o odlasku na susret. Onda je došlo nešto novaca, pa su opet krenuli radovi.
Ideja je bila reparirati ramena, jer je došao kit za repariranje, a onda kad je već most doli trebalo bi ga prepiturati, pa su i kočnice doli.
Tako da je napravljena akcija - reparirati ramena, presložiti kočnice, sve zaštititi, opiturati, staviti odgovarajuću pumpu goriva...

dijelovi na hrpi, još fale jointi za lastik iza


čovjek znan kao i nogalo


Ovako je Mini izgledao nedugo nakon dolaska kod Dr


onda je most počeo ići van


na prvi pogled jako dobro, nema hrđe ni iskrivljenja


pa je sve skupa došlo u garagu


počelo je čišćenje i bilo je jako zabavno, prvi put sam ribao četkom dijelove a ne pod kući...


Uglavnom raqdilo se u noćnoj smjeni, i bio sam jako zadovoljan na kraju. Sve je očišćeno, prepiturano, nanovo presloženo i Mini se zaista preporodio.
« Last Edit: May 17, 2011, 21:44:26 PM by Tovar »

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: BiBi
« Reply #5 on: May 17, 2011, 21:42:49 PM »
 :bravo:  svaka čaSt!!!!!!

Divac

  • Guest
Odg: BiBi
« Reply #6 on: May 17, 2011, 21:43:37 PM »
Bravo za minija.
Najlepša mini boja. Čuvaj ga i uživaj.

Nadam se da ga vidimo na Minijadi :pivo:

Offline Tovar

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 24
Odg: BiBi
« Reply #7 on: May 17, 2011, 21:45:33 PM »
Nakon radova na zadnjoj šasiji, mostu, bilo je par dana vožnje i uživanja. Pa su krenuli problemi, razvodnik paljenja je umrao, pa skoro.
Luft na osovinici. Stavljen drugi razvodnik, ukupno 5 promijenjenih platina, 2 kondezatora, razvodna ruka... Sati i sati turpijanja, drk... namištanja paljenja, kemije. Da bi na kraju auto ipak umrao.
I tada je uletio el. razvodnik i otada nema problema. Jedna mala stvar, a koliko problema. Hvala svima na pomoći i savjetima, Tomeku i Šošu na dijelovima.

Mini je nas troje, mene, Gđu Ženu i Malu Beštiju (kćer) služio dobro. Ali od pojačanja obitelji, još jedne cure, tražilo se riješnje kako izvesti prijevoz kolica, hranilica, košara, meda i drugih životinja i inih stvari.

Iz Splita (hvala majmum) su stigli nosači, prikrojeni za minija


A ekipa mi je pomogla kupiti kutiju, rabljenu



« Last Edit: May 17, 2011, 21:55:50 PM by Tovar »

Offline Tovar

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 24
Odg: BiBi
« Reply #8 on: May 17, 2011, 21:58:29 PM »
I to bi  bilo to u kratko. Puno vožnje i raqdosti, do prije mjesec dana. A onda sam ga razbio. Ali to je već nova priča, sada je u postupku riješavanja i vraćanja na cestu.
Nije strašno, ali je bilo bolno... I nadam se da će ubrzo na cestu.

Offline lepibajloni

  • Aktivan
  • Posts: 362
Odg: BiBi
« Reply #9 on: May 17, 2011, 22:00:23 PM »
mini ti je extra i dobro dosao u klub kako sam skapirao ti si iz Sibenika ako jesi kazi mi da li znas mozda ANTE COPICA on bi trebalo da pazari mog minija pa ce mu trebati pomoc oko minija pozdrav.
MIlan /lepibajloni

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: BiBi
« Reply #10 on: May 17, 2011, 22:12:45 PM »
sa srecom i duga  :vozimo:
nadam se da cete doci na Balkansku Minijadu 2011
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

r_dalibor

  • Guest
Odg: BiBi
« Reply #11 on: May 17, 2011, 22:40:13 PM »
E pa ovo je lepa priča, odličan ti je mini.
Nit manjeg auta, nit više posla. Dobro nam došao i da te vidimo na minijadi!
Taj gepek je odličan da nam doneseš neku hobotnicu  :laughing:, a može i malo pidoča kad si već stao kod tvrđave! :pivo:

aca grunf

  • Guest
Odg: BiBi
« Reply #12 on: May 17, 2011, 23:23:34 PM »
pozdrav  :pivo:

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: BiBi
« Reply #13 on: May 18, 2011, 11:49:33 AM »
dobrodosao  :mks:
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline BANE

  • Aktivan
  • Posts: 99
Odg: BiBi
« Reply #14 on: May 18, 2011, 11:55:27 AM »
svaka cast na predstavljanju    :good: a mini je odlican   :good:  brzo ga popravi pa pravac Novi Sad na Balkansku Minijadu  :vozimo:
« Last Edit: May 18, 2011, 11:57:56 AM by BANE »
baneee