Author Topic: Plavi mini...  (Read 21889 times)

dovla

  • Guest
Odg: Plavi mini...
« Reply #45 on: April 17, 2009, 20:21:00 PM »
Narucio sam neke stvarcice preko Minisporta.... napravljeno je vise paketa ...
vrednost nije prelazila 15f...
posle dve nedelje mi stize meil da izaberem koim putem ce mi biti dostavljeni...

jedna opcija :The cost of sending your order via UPS is £43.00, and it will be with you within approx 1-2 days.

druga: The cost of sending your order via International Air Parcel Post is £39.00, and it will be with you within approx 5-6 days.

treca: The cost of sending your order via Packet post is £15.00 , but this service comes with no insurance and no additional tracking facilities and can take several weeks depending on customs clearance.

U cemu je fora?




Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Plavi mini...
« Reply #46 on: April 17, 2009, 21:19:36 PM »
vlado meni je neki iz minisporta odgovorio za 4-5 dana i recimo za bolcne za tockove i srafove mi je rekao da moze da mi posalje i postarina ce biti 12F,sada sam mu posalo mail da mi posalje broj racun za sve to i jos benz.pumpu,ali mi ne odgovaraju.....izgleda treba mnogo unapred planirati,pa kupovati mnogo pre delove,jer ako ti treba nesto brzo,nema mnogo hleba od ovakve kupovine...

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Plavi mini...
« Reply #47 on: April 17, 2009, 21:52:57 PM »
fora je u tome da ako saljes kurirskom sluzbom (slucaj 1 i 2) placas vise i stize brzo, a ako saljes obicnom postom onda je jeftinije i stize za 10ak dana, u proseku.

nego, jesi li im rekao da si clan Mini Kluba Srbije? trebalo bi da ti ponude bolje cene.

dovla

  • Guest
Odg: Plavi mini...
« Reply #48 on: April 17, 2009, 22:32:45 PM »
Pitao sam ih da li su oni te pakete spojili ili sta?
Ovi nasi forumasi rekose da nema postarine nikakve ako je paket do 15-ak funti...
Rekao sam da sam clan mini kluba i pitao za popust..
Cekamo odgovor?

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Plavi mini...
« Reply #49 on: April 17, 2009, 22:36:20 PM »
nisam rekao.....da sam clan,probacu kada mi odgovore,placas uvek postarinu,ali ne bi trebao carinu,ali sam procitao na forumu da su ja mislim fefeu,naplatili carinu,tako da izgleda isto ti se hvata....

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Plavi mini...
« Reply #50 on: April 17, 2009, 22:53:27 PM »
Pitajte Amana. On je u zadnje vreme dosta porucivao i zna cake. Moze da vam kaze nesto iz iskustva.

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Plavi mini...
« Reply #51 on: April 17, 2009, 22:58:50 PM »
ma pitacemo lako,samo mislim sa je filozofija prosta.....ovo treba koristiti samo ako ti nije frka,ja sam vec odredio sta cu da pokupujem u par narednih meseci da imam u steku...

dovla

  • Guest
Odg: Plavi mini...
« Reply #52 on: May 28, 2009, 23:52:20 PM »
Ljudi gde da nabavim neki crni tepih za mog novog ljubimca?
Sta mislite da je dobro za izolociju da stavim ispod tepiha i gde nabaviti?

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Plavi mini...
« Reply #53 on: May 29, 2009, 01:05:41 AM »
Carpet land. Kupi na meru i ukroji tepih koji se tebi svidja. Nalaze se pored tehnickog pregleda "kompresor" na dorcolu u, onoj ulici gde ide tranzit, zaboravi ime ulice.
Sto se tice izolacije, sta god da stavis, neces se izolovati od zvuka.Ja sam planirao da izbegnem izolacije od mekanih materijala jer upijaju i zadrzavaju vodu i dovode do truljenja poda. Taj mini zna da propusti vodu u neobjasnjivim trenutcima. Verovatno na rupama kod odbojnika za vrata. Dakle video sam dobar etison koji je sa donje strane gumiran i vrlo savitljiv, tako da se lako postavlja. Preporucujem to.
Zvucnu izolaciju uradi samo na pozarnom zidu iznutra i eventualno pod haubom.

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Plavi mini...
« Reply #54 on: May 29, 2009, 09:47:09 AM »
Kao sto bi rekao nas minijevac AMAN
za podnu izolaciju najbolji je BITUMEN :good:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Marko90

  • Guest
Odg: Plavi mini...
« Reply #55 on: May 29, 2009, 09:52:29 AM »
Ja koristim neku samolepljivu izolaciju od 6mm i od 1cm, to je ujedno i zvucna i toplotna izolacija. Kupujem je u Beogradu, prodavnica DERMA. ova od 6mm je 1m*1m i kosta 1450din, mislim. A ova od 1cm nije samolepljiva i kosta oko 1800

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Plavi mini...
« Reply #56 on: May 29, 2009, 10:16:38 AM »
kod mene je provereno najbolja izolacija:
http://www.minispares.com/Product.aspx?ty=pb&pid=32969&title=FELT%20SOUNDPROOF%20KIT%20FLOOR...

ili još bolje:
http://www.minispares.com/Product.aspx?ty=pb&pid=35277&title=SOUNDPROOFING%20KIT%20SALOON%20...

jeftinija varianta je da se ide po odpadima i vadi izolacija iz drugih autiju te izreže prema potrebi. ali pazite jer puno njih je jako teških. to znači nepotrebno opterečujete minija težinom.

teži način je izolirati i vrata sa unutrašnje strane, obratite pažnju na prtljažnik, i puno detalja od kud se krade ili prenosi zvuk.

postoje izolacije koje se kupe u pločama - samolepljive ali te često ne dišu i auto počne truliti neverovatnom brzinom. to znači više štete nego koristi.
izolacije, koje zaista vrede i koje su profi range.... su toliko skupe, da ih ja do sada još nisam mogao si priuštiti.

bitumen: taj te pretežak za minija. šteta minija prljati tim katranom. bitumen je za gradnju kuče ;-) a bože nedaj sa njima špricati pod po vanjskoj strani. on stari, postaje tvrd i u okom nevidne pore ulazi vlaga, voda i počne truliti bez da znate. bolje uzeti kvalitetni vosak i pošpricati auto. a sa druge strane lak je za skidanje prilikom restauracije minija.

tepih:
kod nas je samo material za tepih skuplji nego komplet tepih za minija u GB:
http://www.minispares.com/Product.aspx?ty=pb&pid=36626&title=CARPET%20SET%20DARK%20GREY%20WITH...


dovla

  • Guest
Odg: Plavi mini...
« Reply #57 on: July 22, 2009, 11:23:50 AM »
Da li za neko gde ima da se kupi ona srebrna izolacija sto ide ispod haube na pozarni zid sto podseca na zastitu od sunca sto se stavlja ispod soferke ??

dovla

  • Guest
Odg: Plavi mini...
« Reply #58 on: August 12, 2009, 12:50:41 PM »
Kad mi je auto u brzini i drzim nogu na kvacilu krene da podrhtava kao da sam krenuo da pustam kvacilo ali ne radim to?
Sta bi moglo da bude?

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Plavi mini...
« Reply #59 on: August 12, 2009, 12:59:02 PM »
pa verovatno ti lepo ne odvaja....ili treba da se dosteluje ..ili ti je otisla neka gumica,jal na glavnom,jal na pomocnom cilindru,pa nema dovoljan pritisak...sumnjam na gumicu nna glavnom cilindru...