Author Topic: Skidanje vrata?Problem!  (Read 6039 times)

deki

  • Guest
Skidanje vrata?Problem!
« on: February 23, 2009, 20:18:44 PM »
    Da li neko moze da mi kaze kako da skinem vrata?Mozda ja nisam za te poslove ali mi se ucinilo da je dosta
nepristupacno doci do srafova koji drze sarke.Skinuo dam one delice -distancere ili kako bi ih nazvao,time dobijam
da se ona otvore upolje jos koji santimetar,ali ni to mi nije bilo dovoljno da postavim srafciger kako treba!
Da li treba poseban srafciger sa vise krakova?Ko zna neka mi javi!!!Hvala



Offline Darjan1275

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 332
Odg: Skidanje vrata?Problem!
« Reply #1 on: February 23, 2009, 20:42:07 PM »
skini kolo i imaš 4 vide sa unutarnje strane blatobrana šta drže britvele vrata, ključ 10 ili 11 :good:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Skidanje vrata?Problem!
« Reply #2 on: February 23, 2009, 21:19:33 PM »
4 matice sa unutrasnje strane krila... verovatno su zaribali srafovi i pazi da ne puknu... kljuc 1/2 (jedna polovina)

deki

  • Guest
Odg: Skidanje vrata?Problem!
« Reply #3 on: February 23, 2009, 21:31:13 PM »
 A ha! Hvala vam obojici,nisam pored auta pa ovako slabije kontam.Imao sam skroz pogresno misljenje.
 Ja vikendom kad stignem uradim ponesto,tako da mi je to na redu.i skidanje zadnjeg trapa.Cujemo se kada ih skinem!
 

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Skidanje vrata?Problem!
« Reply #4 on: February 24, 2009, 08:28:22 AM »
prvo dobro našpricaj matice sa npr. WD40, ostavi jedan dan i tek sledeči polako počni da šarafiš. nemoj na silu jer je pravilo, da šarafi pucaju. ako puknu nema velikog problema. zavariš novi šaraf i to je to.
druga varijanta ti je da uzmeš križni šrafciger za nabijanje sa čekičem, koji ti avtomatsko odvrče ispod udarca i po pravilu je to idealan početak....

sretno skidanje.

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Skidanje vrata?Problem!
« Reply #5 on: March 08, 2009, 23:33:47 PM »
Ja sam u toku radova na Miniju vise puta bio u prilici da ih odvijam sa sarki,i zavijam na iste dok su one na autu,klasicnim krstastim srafcigerom.I svaki put sam se pitao zasto ne konstruisase da se vrata jos samo malo odskrinu u polje :(.Resenje prilikom takve vrste skidanja je mozda neki specijalni zglobni krstasti srafciger,ili ekstra kratak.Sa klasicnim se mora dosta paziti da se glava srafa ne osteti previse.Naravno uvek ostaje skidanje vrata zajedno sa sve sarkama

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Skidanje vrata?Problem!
« Reply #6 on: March 10, 2009, 17:04:14 PM »
Ma sa sve sarkama, to ti je najsigurnija varijanta.

deki

  • Guest
Odg: Skidanje vrata?Problem!
« Reply #7 on: March 10, 2009, 19:36:58 PM »
Treba ovaj vikend da odem za Zrenjanin,tamo je Mini.Probacu kako vi kazete!Pokusao sam vec direktno da odvrnem srafove
sa krstastim srafcigerom i nema sanse.Mislim da ce moci na ovaj drugi nacin,zajedno sa sarkama!Hvala!!!

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Skidanje vrata?Problem!
« Reply #8 on: March 13, 2009, 20:04:14 PM »
pa rekli smo... prvo probaj sa šarkama. to znači pre nego što pokušaš odvrnuti šaraf obavezno našpricaj sa wd40 i ostavi duže vreme. jer garantovo šarafi pucaju!
ako hočeš da odšarafiš križne šarafe,.... neče ti iči samo sa šrafcigerom i rukom. obavezno upotrebi udarni šrafciger! to je onaj kojim čekičem udariš i on se automatski okrene.

deki

  • Guest
Odg: Skidanje vrata?Problem!
« Reply #9 on: March 13, 2009, 20:47:44 PM »
OK.Sve mi je jasno.Nema sanse da odvrcem sa strane vrata,to sam vec rekao,ici cu sa strane blatobrana!Samo da odem za ZR,ali kako stvari stoje to je odlozeno za dva vikenda!Bar ce vreme valjda da bude bolje.HVALA SVIMA

deki

  • Guest
Odg: Skidanje vrata?Problem!
« Reply #10 on: March 29, 2009, 19:10:39 PM »
Skinuo sam vrata!Nije bilo tesko,sve je proteklo uredno,uz odvijac kojim sam poprskao par sati ranije!Hvala jos jednom!

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Skidanje vrata?Problem!
« Reply #11 on: June 02, 2011, 21:16:02 PM »



Da ne otvaram novu temu,ova mi se ucinila bliska i zgodna zbog fotografije.Zanima me kakva su vasa iskustva po pitanju funkcionisanja ove male polugice sa leve strane koja bi trebala sluziti za zaklucavanje iznutra?Ja sam se danas namucio oko nje,i dalje ne funkcionise kako treba  :thinking:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Skidanje vrata?Problem!
« Reply #12 on: June 02, 2011, 21:38:48 PM »
poluga deluje veoma jednostavno.
šta točno te muči? nadam se da sam ispravno razumeo pitanje...poluga treba da bude priklopljena na glanvi mehanizam sa strane. najlakše je odšarafiti mehanizam malo ga pomaknuti napolje i fiksirati polugu.... drugi način, skineš tapicirung i dugim šrafcigerom pritisneš polugu u mehanizam.

aca grunf

  • Guest
Odg: Skidanje vrata?Problem!
« Reply #13 on: June 02, 2011, 22:33:11 PM »
opisi malo detaljnije problem,sta se desava

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Skidanje vrata?Problem!
« Reply #14 on: June 03, 2011, 21:44:53 PM »
Veceras sam pogledao na jos 2-3 vrata kako mehanizam stoji,da slucajno nesto nisam pogresio u pakovanju,ali koliko vidim nisam.Sve je prikopcano,ali ne funkcionise.Takodje ni na tim vratima koja su mi sluzila za mustru a gde nista nije dirano bravljenje ne funkcionise
Koliko ja vidim na samoj spoljnjoj hromiranoj bravi,ali iznutra se nalazi poluga koja sluzi da zabravi spoljnje dugme.Ta poluga treba da napravi hod od bar 1cm u vis da bi sprecila da dugme moze da se potisne i samim tim odbravi vrata.Medjutim koliko ja vidim sam mehanizam unutrasnje brave na okviru vrata na ovoj fotki je maltene nepokretan

Ja jednostavno ne vidim kako to ova polugica na fotki moze delovati i kada je prikopcana na polugu spoljnje brave da je pomeri taj otprilike 1 cm kad gotovo nema hoda?