Author Topic: Mjenjač sa 5 brzina za Mini  (Read 4973 times)

Offline AmmarSA

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 44
Mjenjač sa 5 brzina za Mini
« on: November 28, 2013, 10:51:00 AM »
Prijatelji, vidio sam sad ovo i oduševila me ova informacija.. još samo pare da skupim i to je to :)
Samo ako može bez puno prepravki na moj mini :)

https://www.minispares.com/product/Classic/Gearbox/5%20Speed/MSG04.aspx?1501&ReturnUrl=/shop/classic/Gearbox/5~Speed.aspx|Back%20to%20shop

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: Mjenjač sa 5 brzina za Mini
« Reply #1 on: November 28, 2013, 14:05:10 PM »
Prijatelji, vidio sam sad ovo i oduševila me ova informacija.. još samo pare da skupim i to je to :)
Samo ako može bez puno prepravki na moj mini :)

https://www.minispares.com/product/Classic/Gearbox/5%20Speed/MSG04.aspx?1501&ReturnUrl=/shop/classic/Gearbox/5~Speed.aspx|Back%20to%20shop
Cena...prava sitnica  :thinking:
Blue Transformer

Marko90

  • Guest
Odg: Mjenjač sa 5 brzina za Mini
« Reply #2 on: November 28, 2013, 20:55:21 PM »
Sta ce ti menjac sa 5 brzina??? 2000 funti ne kosta vecina minija u srbiji :) a ne za menjac baciti taj novac...Ako zelis da smanjis buku u miniju kao i obrtaje, savetujem dobru izolaciju kao i neki duzi diff i bices prezadovoljan...Ako imas 1.3 motor onda ti savetujem 2.95, super je za otvoreni put, mada ni za gradsku voznju nije los ali ce auto biti malo tromiji....

Offline prele13

  • Aktivan
  • Posts: 77
Odg: Mjenjač sa 5 brzina za Mini
« Reply #3 on: November 29, 2013, 08:52:23 AM »
ovo bi bila brutalno dobra ideja...da nije toliko skupa...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Mjenjač sa 5 brzina za Mini
« Reply #4 on: December 07, 2013, 21:51:17 PM »
pre nabavke takvih menjača jako je preporučljivo znati nešta više o samim menjačima i zubčanicima.
večina 5 brzinskih menjača je bila close ratio a takav je i taj na minisparesu.
šta to znači? ..... treba si pogledati "gear ratio"! to znači brzine do pete su krače i obično je u tom slučaju 5. brzina ista kao 4. na std. menjačima.
šta ste profitirali? samo ubrzanje a ne konačnu brzinu.
ali u svakom slučaju je to dobar menjač..... i nezahteva prerade a po drugoj strani osobno bi se poigrao sa drop gears to znači primarnim zubčanicima kojim bi dodatno promenio "ratio" i pokušao sa dobrom bregastom i obradom glave doči do snažnijeg motora koji bi se pomoču lakšeg zamajca brže zavrteo i tako bi došao do super kobinacije sa dodatkom malo dužeg diffa. npr. 3,11
 

Offline AmmarSA

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 44
Odg: Mjenjač sa 5 brzina za Mini
« Reply #5 on: December 10, 2013, 09:57:56 AM »
Dobro, meni je zanimljiv mjenjac radi dužih puteva koji su pogodniji sa mjenjacem koji ima 5 brzina.. ne za ubrzavanje.. ali skup brate skup:)

Marko90

  • Guest
Odg: Mjenjač sa 5 brzina za Mini
« Reply #6 on: December 10, 2013, 11:12:05 AM »
Onda bi ti najbolje resenje bilo da nadjes i stavis menjac od MPI, samo sto ce on ubiti masinu po pitanju ubrzavanja jer su brzine predugacke ali je idealan za putovanja... Sa menjacem od 5 brzina se ne dobija skoro nista kao sto gregor kaze, procitaj karakteristike na sajtu pa ces i sam videti...5 brzina je dosta kratka i auto ti pravi gotovo isti broj rpm kao minijev standardan menjac u 4....