Author Topic: GIRO di DALMATIA 2013  (Read 37739 times)

Divac

  • Guest

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: GIRO di DALMATIA 2013
« Reply #61 on: September 16, 2013, 14:19:00 PM »
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: GIRO di DALMATIA 2013
« Reply #62 on: September 16, 2013, 14:34:16 PM »
ne bi bilo lose neka kafica u nedelju pa da cujemo utiske i uzivo?
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: GIRO di DALMATIA 2013
« Reply #63 on: September 16, 2013, 14:43:35 PM »
najbolji skup na kome sam bio
od samog puta kroz bosnu koja je neverovatna, voznja nikada bolja,sama organizacija skupa, toliko utisaka da imam utisak da smo bili 10 dana, kao i sam povratak opet kroz bosnu ali drugim putem....nema reci da se opise sve i naravno ceo ugodjaj je bio bolji jer su miniji bili bez kvarova a sama voznja kao rally, od loznice do sarajeva neznam da li nas je iko pretekao :vozimo: :vozimo: :mks:,a i posle
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: GIRO di DALMATIA 2013
« Reply #64 on: September 16, 2013, 16:36:29 PM »
najbolji skup na kome sam bio
od samog puta kroz bosnu koja je neverovatna, voznja nikada bolja,sama organizacija skupa, toliko utisaka da imam utisak da smo bili 10 dana, kao i sam povratak opet kroz bosnu ali drugim putem....nema reci da se opise sve i naravno ceo ugodjaj je bio bolji jer su miniji bili bez kvarova a sama voznja kao rally, od loznice do sarajeva neznam da li nas je iko pretekao :vozimo: :vozimo: :mks:,a i posle

 :vozimo:  :good:
Blue Transformer

r_dalibor

  • Guest
Odg: GIRO di DALMATIA 2013
« Reply #65 on: September 17, 2013, 10:37:21 AM »
Evo opisa vikenda kojeg ćemo dugo pamtiti. Krenuli smo u 5 sati izjutra sa lukoilove pumpe, po obićaju. Imali smo vrlo brzo mali problem u S. Mitrovici, na Dušanovom miniju je izgoreo kabl na platinama u samom razvodniku. Stao je u sred raskrsnice. Usledila je zamena novih platina i nastavili smo dalje. Na ulazu u BiH smo imali kraću kontrolu. Igor zaboravio malo alata po miniju, pripreme za put su bile panične.


vrlo brzo smo počeli da osvajamo Romaniju.


Bilo je raznih klimatskih pojava....


Prelepa priroda


ispred Sarajeva smo se tankirali frontalno, da negubimo dragoceno vreme.

a onda smo stigli u Sarajevo.


onda smo stali da popijemo kafu. Nije bilo lako proći pored mirisa čevapa, ali gde stati?

Nastavili smo prelepom dolinom Neretve.


Brzo smo stigli do Mostara.


U Mostaru smo izgubili puno vremena, upali smo u špic i zagušenje oko 15h. Krenuli smo ka Debelom Bregu i HR.


Brzo smo izašli na autoput. Tu nas je uhvatio i grad pa smo se sklonili malo na jednu pumpu.

Autoput do Splita i Šibenika je savršen.


Paparaco nije gubio vreme....



Što smo bili bliže Šibeniku, raspoloženje je raslo, a i brzina bogami...došlo se i do 120Km/h.

Kad smo sišli sa autoputa Tony nas je sačekao i preuzeo kolonu!

Nema kraja radosti u fenomenalnom kampu.

Ujutro, svi su već pričali u glas!


Organizatori su imali konsultacije.

a onda smo krenuli u koloni uz pratnju plicije ka Šibeniku.





Ups...fića na putu.

Invazija minija u Šibeniku

Onda smo stigli na rivu.



Foto aparati su bili spremni.



Prošli smo celu rivu pa natrak dok Tony odšrafi klupu da uđemo baš na dok.

Bilo je romantično proći kroz uske ulice.

Pas nije mogao da veruje šta vidi...Ha,ha......

Baš je bilo tisno...

Paparacu na zadatku..

uh, moram još neku...

a onda smo ušli na rivu

evo na metar od mora BG table sa ćirilicom...to sme samo MINI



ajme radosti ....



Tata mora da se sluša

ajmo slikanje..



Intervjui..

hmmm...



Ma ća je smišan ovaj mini,... čak su i splićani probali udobnost minija.

dok su drugi razgledali minije mi smo seli na kaficu

a onda šetnja po starom gradu


Ovi što imaju žute minije, dobili su žute majce


najmlađi mini

sjajan moke


onda smo vratili minije u kamp i autobusom došli opet na rivu i ukrcali se u brod.



onda smo pristali u Zlarin preko puta Šibenika


ajmo dalje

Onda smo stigli na otok Prvić



ispred muzeja smo se slikali grupno, ali to će prikazati ovi bolji majstori fotografije

Posle male šetnje otišli smo na pivo i kupanje...gle..prodavnica za minije?


ručak je bio fenomenalan doživljaj...tusam već bio pijan pa nisam ništa slikao...znam da mi je bilo mnogo lepo...
moraće drugi da daju materjal......
 Kako sam se vratio ne znam, kad sam ugledao ligeštul ispred kućice odmah sam zaspao...već su planirali da me ostave napolju, tu sam ti ja skupio zadnje rezerve snage i ušunjao se u krevet.
Kakav dan!!!!!
 Sve pohvale našim domaćinima!
« Last Edit: September 20, 2013, 13:51:33 PM by Austin Cooper S »

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: GIRO di DALMATIA 2013
« Reply #66 on: September 17, 2013, 11:13:07 AM »
steta sto nas nije islo vise. deluje da ste se bas dobro proveli  :good:

kako su reagovali na beograd tamo? bilo nekih simpaticnih doskocica?
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: GIRO di DALMATIA 2013
« Reply #67 on: September 17, 2013, 13:54:04 PM »
steta sto nas nije islo vise. deluje da ste se bas dobro proveli  :good:

kako su reagovali na beograd tamo? bilo nekih simpaticnih doskocica?

Veruj da je zaista šteta, 1400 km fenomenalne oštre vožnje prelepim krajevima, a onda nezaboravan doček i boravak u Šibeniku. Ogromna njihova radost što smo došli, a onda sledi gostoprimstvo bez ijedne, i najmanje zamerke! Bili smo bukvalno prava atrakcija!
Za pamćenje!  :good:

« Last Edit: September 17, 2013, 15:43:20 PM by Dušan Stankov »
Blue Transformer

Domina

  • Guest
Odg: GIRO di DALMATIA 2013
« Reply #68 on: September 17, 2013, 20:05:54 PM »
Pozdrav ekipi iz Srbije, koji su bili na Giru, od Damira i Danijele Babić iz Splita.
Sjetit će te se, onaj ćelavi sa dvije plavuše ( žena i curica) i crveni Mini što smo išli skupa nazad do Splita.
Drago mi je što je put nazad prošao dobro.
Kad bude organizacija minijade kod Vas bilo bi nam drago da nas pozovete pa da ponovimo druženje iz Šibenika.

Damir


Offline Dušan Stankov

  • Aktivan
  • Posts: 440
Odg: GIRO di DALMATIA 2013
« Reply #69 on: September 17, 2013, 21:07:16 PM »
Pozdrav ekipi iz Srbije, koji su bili na Giru, od Damira i Danijele Babić iz Splita.
Sjetit će te se, onaj ćelavi sa dvije plavuše ( žena i curica) i crveni Mini što smo išli skupa nazad do Splita.
Drago mi je što je put nazad prošao dobro.
Kad bude organizacija minijade kod Vas bilo bi nam drago da nas pozovete pa da ponovimo druženje iz Šibenika.

Damir

Zdravo Damire i dobro nam došao na Forum...naravno da se sećam svo troje, zajedno smo i sedeli u kafeu u Primoštenu. Na Minijadu ti već sada želim dobrodošlicu! Pozdrav tebi i Danijeli.
 :mks:

Blue Transformer

Divac

  • Guest
Odg: GIRO di DALMATIA 2013
« Reply #70 on: September 17, 2013, 21:54:54 PM »
Ovako nam je gazda ulepšao veče i večeru u njegovom retoranu na otoku Prvić. Oduševio nas svojim glasom, a kasnije smo saznali da peva u Klapi Štandarac:

http://www.youtube.com/watch?v=Nzhz9DYVZUs


r_dalibor

  • Guest
Odg: GIRO di DALMATIA 2013
« Reply #71 on: September 18, 2013, 00:10:36 AM »
Dragi Babići, hvala što ste nas ispratili i svakako ćemo biti srećni ako dođete na minijadu  :uraa:

Divac

  • Guest
Odg: GIRO di DALMATIA 2013
« Reply #72 on: September 18, 2013, 08:37:26 AM »
Pozdrav ekipi iz Srbije, koji su bili na Giru, od Damira i Danijele Babić iz Splita.
Sjetit će te se, onaj ćelavi sa dvije plavuše ( žena i curica) i crveni Mini što smo išli skupa nazad do Splita.
Drago mi je što je put nazad prošao dobro.
Kad bude organizacija minijade kod Vas bilo bi nam drago da nas pozovete pa da ponovimo druženje iz Šibenika.

Damir

Veliko hvala na gostoprimstvu, na trudu da nam se nađete pri ruci za svaku pomoć. Radujemo se svakom sledećem susretu, a posebno bi nam bilo zadovoljstvo da vas vidimo na Balkanskoj Minijadi.

U zdravlju se vidimo  :pivo:

Divac

  • Guest
Odg: GIRO di DALMATIA 2013
« Reply #73 on: September 18, 2013, 08:39:49 AM »
Ružvonen svaka čast za slike, pravi si akrobata sa aparatom, slikaš napred, nazad, iza glave, preko krova...  :bravo:

Divac

  • Guest
Odg: GIRO di DALMATIA 2013
« Reply #74 on: September 18, 2013, 10:48:02 AM »
Veliko hvala, i sve čestitke Toniju, Branki i Žaretu na fenomenalnom susretu. Tri prelepa dana, puna doživljaja, uspomena za ceo život. "Solaris", smeštaj i njegove plaže za preporuku svakome. Izložba na rivi, plovidba do otoka Prvić i uživanje u morskim specijalitetima, odličnom vinu, gitari i sjajnom glasu gazde inače pevača klape Štandarac. Savršen dan.
Čestitke MiniKlubuSrbije na organizaciji putovanja, izboru maršute. Ekipa za svaku pohvalu. Druženje, vožnja, pratnja, pažnja, dogovori...sve je teklo savršeno. A vožnja je bila nikad lepša. Što zbog krajolika, spremnih vozača da iz miniće izvlače maksimum u svakoj krivini i najvažnije spremnih minija - Hvala Gemini na odlično odrađenom poslu.


Giro d'Dalmatia 2013 dan I









































« Last Edit: September 18, 2013, 12:12:30 PM by Divac »