Author Topic: Semering menjaca  (Read 5400 times)

Scorpions

  • Guest
Semering menjaca
« on: June 14, 2012, 00:40:15 AM »
Nisam nikako u stanju da resim curenje ulja na semeringu menjaca,gde ulazi poluga na mom Austinu. Stavio sam dva semeringa i opet curi. Da li neko zna za neki malo kvalitetniji semering? Ili neko bolje resenje.

Unapred hvala  :pivo:

Marko90

  • Guest
Odg: Semering menjaca
« Reply #1 on: June 14, 2012, 11:07:56 AM »
Nisam nikako u stanju da resim curenje ulja na semeringu menjaca,gde ulazi poluga na mom Austinu. Stavio sam dva semeringa i opet curi. Da li neko zna za neki malo kvalitetniji semering? Ili neko bolje resenje.

Unapred hvala  :pivo:

prvo, treba da stavis onu aluminijumsku vodjicu na deklu diferencijala da bi ta sipka biraca imala sto manje lufta a ujedno ta vodjica sprecava direktan uticaj pritiska ulja na semering......a drugo, ja uvek kada stavljam semering, bilo taj na rucici menjaca il neki drugi, ja malo skratim onu oprugu unutra, da bi semering jos bolje zaptivao, naravno samo malo da ne bi doslo do ostecenja semeringa....
a da... pogledaj i u kakvom je stanju sama ta sipka biraca, ako je ona ostecena onda i nju moras promeniti...nadam se da sam ti donekle pomogao...pozz

Scorpions

  • Guest
Odg: Semering menjaca
« Reply #2 on: June 14, 2012, 11:41:04 AM »
Sad ja se ne secam koji sa semening kupio secam se da je sirina onog dela od palice sto ulazi u semening 13,7 a ja sam nasao  15.
A taj aluminijumski deo nisam ni imao.Da li znas gde to ima da se kupi?
Inace i ja sam skupljao onaj feder ali nista.

Marko90

  • Guest
Odg: Semering menjaca
« Reply #3 on: June 14, 2012, 12:04:43 PM »
Sad ja se ne secam koji sa semening kupio secam se da je sirina onog dela od palice sto ulazi u semening 13,7 a ja sam nasao  15.
A taj aluminijumski deo nisam ni imao.Da li znas gde to ima da se kupi?
Inace i ja sam skupljao onaj feder ali nista.

http://www.minispares.com/product/Classic/Gearbox/Gaskets/Oil_Seals/MSSK050.aspx?150401&ReturnUrl=/search/classic/gearbox%20seal.aspx|Back%20to%20search

to ti je ovaj kit, proveri i jel imas pritiska u karteru, izvadi merac za ulje dok motor radi, ne sme da duva tuda, ako duva onda ti je iberlauf zapusen odnosno breather kako englezi to zovu...jer ako ima pritiska u karteru procurice semerinzi pa makar i da su novi....

Scorpions

  • Guest
Odg: Semering menjaca
« Reply #4 on: June 14, 2012, 12:27:21 PM »
Ma nema nikakav pritisak nista ne izbacuje. Znaci samo narucivanje.
Hvala Marko.

Marko90

  • Guest
Odg: Semering menjaca
« Reply #5 on: June 14, 2012, 14:38:12 PM »
Ma nema nikakav pritisak nista ne izbacuje. Znaci samo narucivanje.
Hvala Marko.

onda samo ugradis taj kit, al ipak skrati malo onu oprugu kod semeringa kada budes stavljao....ja ih vise nemam, pitaj tu na forumu, mozda neko ima, da ne porucujes dzabe....

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Semering menjaca
« Reply #6 on: July 16, 2012, 01:49:37 AM »
mala napomena.
ako se radi o novijem tipu menjača onda taj kit odgovara.
stariji menjači su imali drugi sistem! ali iskreno rečeno nisu tamo ni cureli.