Author Topic: pozdrav  (Read 3423 times)

flesh

  • Guest
pozdrav
« on: March 28, 2012, 19:17:28 PM »
Pre tri dana sam kupio Minija 1975 godiste, od prvog vlasnika.Naravno potrebno je ulaganje i koliko vidim najvise u enterijer za sada.Posto ne poznajem taj auto i tu vrstu auta, ocekujem da ce mi se otvoriti novi vidici pa ce se tu pronaci jos sto sta da se uradi.Nadam se da cu na ovom forumu dobiti prave i iskrene savete koji mi budu potrebni.Pozdrav. :hi:

P.S. neka mi neko kaze koje gorivo da sipam u Minija? Siguran sam da je isao neki olovni benzin kojeg sada nema. :thinking:

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: pozdrav
« Reply #1 on: March 28, 2012, 21:55:32 PM »
Dobrodosao na forum  :mks:
Quote
P.S. neka mi neko kaze koje gorivo da sipam u Minija? Siguran sam da je isao neki olovni benzin kojeg sada nema.
Posto vise nema supera-olovnog benzina
onda sipas bezolovni ali moras da kupis aditiv koji dodaje olovo i tako resavas problem
pogledaj ovu diskusiju
http://forum.miniclubserbia.rs/index.php/topic,3534.0.html
« Last Edit: March 28, 2012, 22:35:11 PM by Vladimir »
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

flesh

  • Guest
Odg: pozdrav
« Reply #2 on: March 28, 2012, 22:57:51 PM »
Pretpostavio sam.U tehnickom uputstvu koje sam dobio uz njega pise benzin 94 oktana.Mozes li mi predloziti aditiv koji ti koristis? Isto me interesuje koje ulje je naj bolje za motor posto u knjizi ukazuje na vise vrsta proizvodjaca i razlicite viskoznosti.Recimo za nekog proizvodjaca kaze: leti 20w 40, zimi 10 w 30 a cele godine 10 w 50, dok za drugog proizvodjaca daje 20 w 50 cele godine.Uputstvo je naravno iz 1975 godine tako da sa rezervom uzimam te vrednosti posto sam siguran da ulja istih oznacenih vrednosti koja su se proizvodila '75. i koja se proizvode sada nisu ista.Takodje ne stoji da li je u pitanju sinteticko ili organsko ulje (ne znam,mozda tada nisu ni postojala sinteticka ulja).

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: pozdrav
« Reply #3 on: March 28, 2012, 23:03:21 PM »
ovo koristi za dodatak bezolovnom gorivu
http://www.wynns.rs/index.php?id=63 
a ulje je preporucljivo Mineralno 20W50 ili 20W60 ili Mineralno Castrol 15w50 jer tesko mozes naci kod nas 20W50 ili 20W60
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: pozdrav
« Reply #4 on: July 16, 2012, 01:27:02 AM »
pozdrav Flesh.
nadam se da si našao sve potrebne informacije o miniju.
kako napreduju radovi?
mini pozdrav!!!