Author Topic: Italian Job- Firence 2011  (Read 8839 times)

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Italian Job- Firence 2011
« on: November 20, 2011, 21:54:07 PM »
svi koji redovito pratite mini susrete na međunarodnoj razini znate da englezi svake godine naprave italian job sustret. radi se o putovanju iz GB do italije. svake godine odaberu drugi put i druge gradove, pokrajinu.
program je veoma bogat, organizirano je sve od prevoza, nočenja, hrane, pratečih vozila, servisnog kombija itd. učestnici su svi po svome odbijeni i avanturisti. uvek su nasmejani i dobre volje. non stop govore samo o minijima i nikada kraja toj temi.

naša priča je počela sa  Francescom Marzialijem koji je glavni odgovorni organizator največeg međunarodnog susreta minija IMM 2013. njegove pripreme su več intenzivne, jer zadnji IMM u italiji je bio godine 2003.
več duže vreme se dogovaramo kako bi se videli i sada smo našli dobar razlog i sve se poklopilo. jedan od razloga je da u njegov grad Firence došla ekipa italian job.

nadam se da se majica dobro vidi i da se vidi moja pripadnost vašem klubu!


na slici je Francesco u plavom đemperu i naravno Svit, sin koji prati sve naše mitinge.


meeting point je bio na trgu Michelangelo iznad Firenci. doček su napravili i sa drugim oldtajmerima. najviše je bilo fiata 500.




uskoro su se počeli okupljati i miniji.
večina minija je bila u nalepnicama jer je novac susreta otišao u dobrotvorne svrhe.


na susret je došao i poznati češki mini karavan o kojem sam več pisao pre nekoliko godina.
oduševio me pošto je iz češke otišao u GB kako bi učestvovao... nato u Italiju, pa ponovo u GB pa nazad u Češku.


tablica govori po sebi..... vlastnik je dir. tvornice piva:


bilo je tu i dosta engleskog kiča (spašava ga samo to da ima meglenke u stilu italian job filma:


susret nosi ime po filmu Italian Job gde je tema o zlatu.... zbog toga su neki vozili sa sobom i zlato.


opet drugi su bili polepljeni u stilu zlata:


zlatno polepljeni GT je bio od Jeffovog jako dobrog druga Alexa i Suzzy. nije slučajno da smo našli Jeffov podpis na njegovom autu. nakon kratkog vremena je pored njegovog podpisa pripadao i naš ;-) ..... i tek sada dok lepim fotke na forum video sam na autu podpis turbodave koji je jedan od prvih engleskih turbo mini tunera sa kim sam u kontaktu više od 10 godina.


u stilu zlatog minija bili su i zlatni motori:


neki su došli i mini prikolicama:




zamislite da vidite takvu prikolicu na autoputu.... mora da je neugodan osečaj  :0_0: ispred tebe dve plavuše koje te gledaju:




prekrasan innocenti woody!!!!


imao je prekrasen i redak detalj. nadam se da ste ga uočili.


jedini problem je radio mini sa oplovim motorom. vlastnici su bili stariji bračni par iz japana. serviseri su odmah legli na pod i servis je počeo.


na Italian Job spada i E-typ!


ovaj nema veza sa italian job ali svejedno lepo su ga primili. englezi su ga gledali sa čudnim izrazom na licu i jedva prepoznali koncept iz prošle godine.


i roditelji su bili u stilu minija:


još uvek mini. na žalost več sa daihatsu motor ali svejdno dobrodošao!


oduševio me je detalj. nalepnica za lampe i to sa natpisom italian job. sve regularno kako nebi svetlo išlo na krivu stranu.


gospa, ki je prišla sicer z novim minijem je bila navdušena nad Svitom, on pa nad njeno opremo za vožnjo v kabrioletu:


iako je novi mini.... sa sobom je doneo uspomene iz starih vremena. vlastnica je za šoferku zalepila fotke njene bake koja je pozirala za MK1 minijem u ranim 60 tima.


uskoro je počela vožnja kroz firence. promet u firencama je zatvorilo oko 100 minija!!! možete si predstavljati gužvu po uskim ulicama. za red su se pobrinuli lokalni oldtajmer motoristi koji su zatvorili svaku raskstnicu i pobrinuli da se niko nije izgubio, zaostao u redu itd... ukratko bila je savršena organizacija. svako toliko moglo se čuti italijanski temperament i psovke.

nakon više od jednog sata vožnje po gradu uspeli smo se probiti to strogog centra gde je bio rezervisan prostor za minije.


nakon toga šetnja kroz centar grada i večera:


pošto je to mini forum i ko če gledati sve slike firenci stavio sam samo jednu klasičnu sa mostom.


brzo je došla noč:


drugo jutro otišli smo na izlet u prekrasnu pokrajinu Chianti, koja je poznata po vinu. zapravo to je bio orientacijski i točnostni reli.


priroda je bila prekrasna i imali smo veliku sreču sa vremenom:


na putu stajali smo u puno starih gradiča gde su bili razni zadatki itd....:




nadam se da mu je donelo sreču:


high tec rešenje za antenu:


put nas je ponovo i ponovo vodio po vinogradima:


došli smo do bivšeg samostana. pogledali smo si vinariju, degustirali vino, pojeli ručak i imali pauzu:


dvorište samostana je bilo rezervirano samo za minije. danas je to privatna palata:


podrum je bio pun!:


bilo je tu i starog vina:


za nas su pripremili mlađe vino. italijani su sa ponosom nudili degustaciju a englezi su imali čudan izraz na licu i videlo se ime je da baš nisu naviknuti na taljanska vina.


na toj točci smo se pozdravili od svih na susretu i Francesca te njegove ekipe. otišli smo po svome i pogledali italijansku pokrajinu Toscanu.


boje lišča su bile prekrasne. put je bio u odabran u pravog godišnjeg doba. u sloveniji za to vreme bilo oko 0 stepeni, magleno i kišovito. mi smo imali preko 20 stupnjeva i večinu dana bili u kratkim rukavima.


stigli smo i do Sienne:




profesionalna deformacija je da sam nanjušio i minija. bio je samo jedan između stotine fiat 500. dali ga vi možete pronači. nanjušio sam ga izdaleka. naravno spasili smo ga od svih fiata i sada je u našoj kolekciji.


nastavak dolazi uskoro!

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: Italian Job- Firence 2011
« Reply #1 on: November 20, 2011, 22:30:46 PM »
Fenomenalna prica,kao i uvek......Hvala Grego!!!!

Cekam nastavak!!!!!!   :bravo:

aca grunf

  • Guest
Odg: Italian Job- Firence 2011
« Reply #2 on: November 20, 2011, 22:32:19 PM »
grego ovo je fantasticno....
bravo za dopunu kolekcije mini modela,a kako ga nevideti kad mini ima specificno mesto za rezervni tocak,pa i dva na krovu,za duze kilometre...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Italian Job- Firence 2011
« Reply #3 on: November 20, 2011, 22:38:06 PM »
hvala vam za brze odgovore.
to če biti dovoljno za motivaciju da sutra napišem i II. deo priče ;-)

Marko90

  • Guest
Odg: Italian Job- Firence 2011
« Reply #4 on: November 21, 2011, 00:52:50 AM »
dakle, no comment  :0_0:

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Italian Job- Firence 2011
« Reply #5 on: November 21, 2011, 08:09:20 AM »
 :good: :good: :good:
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline mean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 641
    • www.rockfm.rs
Odg: Italian Job- Firence 2011
« Reply #6 on: November 21, 2011, 16:19:28 PM »
Sjajna prica, drago mi je da vas je vreme posluzilo.
Ako dobro vidim na put se islo sa roverom?

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Italian Job- Firence 2011
« Reply #7 on: November 21, 2011, 17:34:07 PM »
fenomenalna prica :mks:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Divac

  • Guest
Odg: Italian Job- Firence 2011
« Reply #8 on: November 21, 2011, 19:03:47 PM »
Odlična priča,
bravo za potpise, u kakvom su se društvu našli, super je tablica PIVO, bakine slike na MINIJU...
U Italiji ne može da ne valja :srce: lepe žene, lepi automobili...

Hvala Gregore, uživanje je pratiti tvoje reportaže.

Offline ognjenkg

  • Aktivan
  • Posts: 33
Odg: Italian Job- Firence 2011
« Reply #9 on: November 21, 2011, 20:48:25 PM »
ne zuri sa nastavkom
ovaj prvi deo je dovoljan za par dana ponovnog pregledavanja:)

Offline kp61

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 15
Odg: Italian Job- Firence 2011
« Reply #10 on: November 21, 2011, 21:58:24 PM »
I LOVE THAT INNOCENTI WOODY!!!!!!!!!!!
 :srce:

« Last Edit: November 21, 2011, 22:06:19 PM by kp61 »

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Italian Job- Firence 2011
« Reply #11 on: November 21, 2011, 22:17:24 PM »
ne zuri sa nastavkom
ovaj prvi deo je dovoljan za par dana ponovnog pregledavanja:)


kako nebi žurio. to je nemoguče na vašem forumu. dajte mi toliko lepe komentare i komplimente da jedva čekam da podelim svoje priče sa vama. imam ih još dosta na lageru i nadam se da če mi zimski dani dopustiti da ih polako napišem.

hvala vam još jednom na pozitivnoj reakciji i toliko pozitivnim komentarima. na žalost na vlastitom slovenskom forumu nije takav odaziv kao kod vas.

evo nastavka priće:

nastavili smo put i šetnjama po simpatičnim toskanskim gradičima. prekrasna arhitetkura odražava nekadašnju slavu i moč italije. arhitektura je predivna. na žalost neželim mini forum zatrpati fotkama gradova... a i na svakoj drugoj fotki je gore moj sin ili žena  :wink:


inače smo se sa Frančeskom dogovorili da se sledeči dan nađemo u zanimljivom kraju- banji na divlje. tamo teče prirodna izvorska voda koja miriše zapravo smrdi na sumpor. naravno može se kupati i njegov predlog nam se sviđao i odmah smo krenuli u potražnju za tom banjom.
eto kako izgleda:


u toj vodi se ljudi namaču kroz celi dan a i noću. mi smo stigli upravo noču i u potpunoj tami skoro sam nagazio na ljude koji su čučali i kuvali se u tom mirisnoj vodi. ipak smo sačekali jutro i u jako, jako ranim satima skočili u vrelu vodu... i kao žabe unutra ležali više od sata i po.


odmah nakon kupanja je zazvonio telefon iz kojeg se je čuo bonđorno od francesca. počeo je govoriti gde je ta banja i da možemo tamo da se nađemo. bio je šokiran kad sam mu rekao da smo taj kraj več našli, okupali i ozdarvili od svih neizlečljivih bolesti ;-)
tako smo se dogovorili da se dobijemo u gradu San Gimignano koji je poznat po svojim neboderima. inače su taj grad nazvali i nešta u stliu Mentehen. i zaista tako izgleda iz daleka sa tim da su stariji za nekoliko sto godina.


kad smo stigli u centar grada nazvao sam ga telefonom da mu se javim da smo stigli. počeo je da viče u tel. da pogledam na najviši neboder od kud su nam mahali. lako me je prepoznao po IMM2013 majici.


i sami smo se popeli na taj "neboder":




na vrhu su nas sačekali Francesco, njegova sekretarica, poznato lice sa facebooka dugokosa litvanka i vlastnici inno coopera.


pravi tatin sin se je zarazio od tate i mama da u svakoj izložbi traži minija.... i naravno našao ga je. cena je bila prava europska tako da nije išao sa nama kući.


i nekim gradovima smo degustirali sir:


u drugim vino:


onda smo krenuli prema zapadnoj obali.
najlepše iznenađenje je bila Pisa. tamo smo sa ženom več bili i nismo imali plan iči ponovo. a kad smo noču prošli pored kule.... nismo mogli da nestanemo. bilo je oko 22h. bili smo skoro sami. Pisa je uvek prepuna ljudi. previše turističke vibracije. no ovoga puta bila je samo kula i ništa više. nije bilo ljudi, ništa šta bi smetalo nego sama kula u svojoj dostojanstveni, spokoju i miru. prekrasan osečaj koji pokaže drugu stranu lepote i fine vibracije.


pošto neželim da to izpadne putopis skratiču priću..... naime žena je napravila plan da na kraju putovanja stanemo i u Ferrari muzeju. put nas je vodio skozi prekrasna brda, sela koja su bila pre nedelju dana pod vodom u poplavama. nije ti jasno kako može reka da naraste za više od 15m. žalostno je videti otvorene kuče koje suše zidove a napolju sve puno uništenog nameštaja.
nakon prekrasnih brdovitih puteva (nismo želeli se voziti po autoputevima) išli smo prema Carrari.


dok nismo došli u crveni grad Marinello, gde je kući Ferrari.


od muzeja sam imao velika očekivanja. na žalost moglo se videti puno manje nego što sam mogao zamisliti. u prvom trenu sam bio razočaran. ipak sam se utešio sa nekoliko zanimljivih exponata, dobro izloženim forumulama i motorima:




dvorana sa forumulama ima svoju snagu:


večna klasika:


bez Dina neide. drago mi je da ga je uočila moja žena..... nasmejala se i rekla, meni je ovaj najlepši. zaista mislim da se nisam mogao bolje oženit:


ipak je suviše prekrasnih detalja za objavu


čak i ferrari neispadne uvek dobro. ovaj je zaista malo ružno pače ;-)


i nešta od novog carbona:

od malo starijeg karbona:


legendarni ferrari stil:


još malo niže:


neka čudna mašinerija u njemul:


8 cilindriča:


izloženi motori su mi ipak vratili dobru volju:


nije mi jasno kako da taj metal ima toliko snage da zaokupi pažnju:


izgleda da su se tu malo zapetljali:




Niki Lauda je moj sused pošto je austrijanac i zaslužuje fotku pogotovo jer je svoju karieru počeo upravo u mini cooperu:


i Svit je bio pun utisaka!


bilo je tu prekrasnih stvari da se kupi. na žalost kupio sam pogrešne pantalone. imale su preplitku đep.


i na ulicama može da se oseti da si u gradu ferarija. oko tebe doslovno voze ferrariji jer u gradu ima nekoliko ferrari rent a car. početna cena je 60€ za 20 min.


crveni ili beli? to je sada pitanje:


iako je u crvenom gradu sve u simbolima crvenog ipak smo našli i svetlo plavog minija i prekrasnih works mini modela. na žalost cena oko i iznad 100€


lepi pozdrav iz italije gde smo uhvatili i malo engleskog duha:

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Italian Job- Firence 2011
« Reply #12 on: November 21, 2011, 22:32:32 PM »
stvarno sjajno :good:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Italian Job- Firence 2011
« Reply #13 on: November 21, 2011, 23:17:47 PM »
e bre gego koliko nam ulivas snagu toliko nam i nabijas komplekse :D

ceo zivot prodje u misli kako bih voleo da radim ovo i ovo a kao ne mogu, a ustvari sve se moze kad se hoce samo malo organizacije fali...

samo nastavi tako, zbog ovakvih reeporta vredi presedeti celo vece kod kuce ispred monitora i mastati kako cu i sam jednom otici tako negde :)

slazem se sa tobom, i ja mislim da se nisi mogao bolje ozeniti, cuvaj zenu i pazi je da se ne naljuti  hehehhehee
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Italian Job- Firence 2011
« Reply #14 on: November 21, 2011, 23:56:56 PM »
 :hid_cleanglasses: sta reci???
sledeca destinacija Italija-Firenca- itd,verujte mi bice na nivou!!!
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk