Author Topic: Problem sa kocnicama  (Read 14007 times)

Marko90

  • Guest
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #15 on: October 27, 2011, 19:20:19 PM »
a da li si mozda savio neke od tih cevi bas pod velikim uglom kad si montirao i da li su sva creva i cevi nove od glavnog pa do tockova? druga stvar, da li si nastelovao paknove?

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #16 on: October 27, 2011, 19:21:55 PM »
jesi dotegao paknove u dobosima?kakvi su paknovi?novi,stari?kakvi su dobosi?
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline igor253

  • Aktivan
  • Posts: 94
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #17 on: October 27, 2011, 19:31:53 PM »
Samo jedna cev nije nova, nigde nisu savijene preterano, znaci bas sam se trudio da ih minimalno savijam. Paknovi su novi, dobosi su cisti. E sad, nastelovao sam paknove tako da su fixni i lezu lepo na oba cilindra, ako se to racuna kao podesavanje? :laughing:

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #18 on: October 27, 2011, 19:43:24 PM »
Quote
nastelovao sam paknove tako da su fixni i lezu lepo na oba cilindra, ako se to racuna kao podesavanje?
cak i ovo moje malo znanje mi govori da nisi do kraja zavrsio posao jer paknovi se steluju preko kockica
kako ti se okrecu sada tockovi?
slobodno ili tesko?
ako je slobodno onda nisi dobro nastelovao paknove
jer je potrebno da paknovi dodiruju dobos , nakon nekog vremena pakonovi ce da legnu a kocnnica ce biti tvrda

"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Marko90

  • Guest
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #19 on: October 27, 2011, 19:56:07 PM »
Quote
nastelovao sam paknove tako da su fixni i lezu lepo na oba cilindra, ako se to racuna kao podesavanje?
cak i ovo moje malo znanje mi govori da nisi do kraja zavrsio posao jer paknovi se steluju preko kockica
kako ti se okrecu sada tockovi?
slobodno ili tesko?
ako je slobodno onda nisi dobro nastelovao paknove
jer je potrebno da paknovi dodiruju dobos , nakon nekog vremena pakonovi ce da legnu a kocnnica ce biti tvrda



vlado, on rece da mu je kocnica vec tvrda, sto mi bas nije jasno kako....podigni auto na dizalicu i okreci tocak ako ide lepo, da ne cesu paknovi o dobos tada uzmi da dotezes paknove sve dok ne cujes da pocinju da cesu, odnosno da tocak pruza tek tek mali otpor, ne sme biti veliki jer ces sprziti paknove....otrpilike da kad zavrtis tocak da moze napraviti koji krug dok se ne zaustavi.....

Marko90

  • Guest
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #20 on: October 27, 2011, 20:05:16 PM »
a da, jos jedna stvar, ako ti dobos mozes skinuti bez da popustas paknove, kao sto vlada rece, sa kockicom sa druge strane anker platne, onda ti definitivno nisu nastelovani paknovi!!!

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #21 on: October 27, 2011, 20:14:29 PM »
dajte ljudi, sta pricate... kako nisu nastelovani? mogu samo da budu prestelovani ali onda ne bi mogao da okrene tocak...

prosto je... kad stisnes pedalu, ti nabijes pritisak koji shiri paknove, normalno je da kad pustis kocnicu da se taj pritisak oslobodi i da ti se pedala vrati... (ista prica je i sa kvacilom)

fora je sto tebi NE OSLOBADJA pritisak kad pustis kocnicu i stalno su pod pritiskom i samim tim ti je tvrda pedala, ima kratak hod i odma kochi cim pipnes.

ako ti se ne greju tockovi, 99.99% je problem u crevima (napred imas crevo od prednje shasije do anker platne, pozadi je crevo na zadnjoj shasiji na ramenu) mogu da se kladim da ti creva ne valjaju i da zadrzavaju pritisak. proveri
« Last Edit: October 27, 2011, 20:17:00 PM by BaneBRE »

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #22 on: October 27, 2011, 20:18:10 PM »
i jos jedna stvar,da li su gumena creva nova,ako su stara,mozda su se nadula unutra i zadrzavaju pritisak...ti koliko vidim imas razdelnik sreva i tu nema sta da se pokvari...jer je tecnost ne stisljiva i sta udje u taj razdelnik deli se na dva.....znaci nema gubitaka...to sigurno nije...

Marko90

  • Guest
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #23 on: October 27, 2011, 20:27:13 PM »
pored toga ja mogu da se kladim da nisu ni nastelovani paknovi!!!

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #24 on: October 27, 2011, 20:30:21 PM »
da nisu nastelovani, kocnica bi bila u patosu..

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #25 on: October 27, 2011, 20:34:23 PM »
aako nisu lepo nastelovani,kocnica bi bila na druk,a da su prestelovani blokirao bi tocak.....koliko sam ja skapirao njemu je pedala visoka....a to je na malo minija..... :laughing:..obicno je niska

Marko90

  • Guest
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #26 on: October 27, 2011, 20:42:33 PM »
ako paknovi nisu nastelovani a crevo pravi problem takodje, onda kad pritisne par puta pedalu paknovi ce se rasiriti, medjutim kada je pusti, oni se nece vratiti jer crevo zadrzava pritisak ulja u ostatku sistema do cilindara....ako me razumete o cemu pricam, posto je decko nov u ovim vodama i poprilicno sam ubedjen da pakne nisu nastelovane kao i da to nije jedini problem....ovde smo da pomognemo a ne da se raspravljamo.....

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #27 on: October 27, 2011, 21:05:36 PM »
kao sto sam vec rekao, mislim da su creva  :bullshit:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #28 on: October 27, 2011, 21:10:04 PM »
svi odgovori su na mestu.
pošto je pedala visoka, tvrda i ima kratak hod trebalo bi da znači da su paknovi naštelovani.
moje mišljenje je da su gumena creva stara, tvrda i unutra raspucala što obično otežava pretok, zapravo još ide kad stisneš pedalu a kad je spustiš pritisak polako popušta.
i najbitnije.... ljudi koji su navikli na moderna kola - disk kočnice + servo .... njima je veoma neobično kad prvi put koče minija. sa vremenom se dobije osečaj...... moj savet je treba probati što više minija... i onda znaš šta imaš.

Offline igor253

  • Aktivan
  • Posts: 94
Odg: Problem sa kocnicama
« Reply #29 on: October 28, 2011, 00:13:46 AM »
opaaaaa.
1. Celi kocioni sistem je nov, nove gumice u glavnom kocionom, nova creva, novi paknovi, samo jedna bakarna cevka koja vodi od glavnog kocionog do onog razdelnika je stara, ali prociscena.
2. Kocnica je visoka i tvrda.
3. Paknovi dodiruju malo dobos bez pritiskanja kocnice, znaci pruza otpor kada zavrtim tocak, ali ne moze da se zavrti, znaci obidje mozda jedan krug samo.

Po ovome sto sam ja procitao, moje misljenje je da sam onda "prestelovao" paknove. Ja kad stisnem kocnicu, cilindri se sire, ali se ne vrate skroz kad pustim kocnicu i zato mi blokira tocak dok pritisak ne oslabi, e sad posto su creva NOVA, ne razumem zasto se to desava??
Jos jedna stvar, kad pustim kocnicu, i pakne se ne vrate skroz, ja sa dva prsta mogu lagano da gurnem onaj klip nazad u cilindar, znaci sve ide lagano, eto ne znam da li vam to nesto znaci...  :wink:

Hvala vam puno na pomoci, ne znam sta bih bez vas...  :srce:

Sutra cu ubaciti klip, pa da vidite kako to izgleda, bice lakse tako...  :wink: