Author Topic: misljenje o Austin 1300  (Read 3852 times)

gusar381

  • Guest
misljenje o Austin 1300
« on: August 30, 2011, 15:50:13 PM »
Postovani clanovi foruma, na oglasima sam video jedan austin 1300.Auto mi se svideo na prvi pogled, ali o njemu ne znam bas nista, i mislio sam da mi malo vise pojasnite kakav je ovo auto, njegove prednosti i mane i koliko realno moze da vredi.Hvala svima!!!



Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: misljenje o Austin 1300
« Reply #1 on: August 31, 2011, 15:11:25 PM »
S obzirom da vozim jedan i imam jos par probacu ja da odgovorim mada je pitanje po malo nezahvalno
Ostin je na neki nacin veliki Mini sto znaci da ima dosta slicnosti,ali i razlike.Motor je iste kategorije kao kod Minija,cak se i kubikaza poklapa od slucaja do slucaja.Takodje dele jos dosta delova,ali u pitanju su uglavnom sitnice,farovi,rozetne,prekidaci...
S obzirom da delova za Mini ima,to je i razlog zasto pisem sta imaju zajednicko jer se te stvari mogu poruciti
Na zalost sve sto Ostin cini specificnim je kao novo uglavnom nedostupno.Znaci limarija skoro potpuno,vecim delom i mehanika.Jedini izlaz je e bay,mala privreda ili polovno
Polovnih auta koji bi sluzili kao donori jos uvek ima s vremena na vreme za male pare
To bi bile neke prednosti i mane po pitanju nabavke delova
Kada je u pitanju ekploatacija auto je kada se sve sredi i utegne kao i vecina auta iz tog vremena,izdrzljiv i jednostavan za odrzavanje
Malo je specifican zbog hidrolastik ogibljenja koje je korisceno i na pojedinim Minijima,ali je u pitanju takodje prost sistem sacinjen od jastuka i vodova u kojma je tecnost pod pritiskom
Vrednost?U principu vrede onoliko za koliko se prodaju ovi koji su bili u ponudi u zadnje vreme.Ja sam svoje platio izmedju 50 i 500e.Ako covek ima srece moze naleteti i na ocuvan primerak od prvog vlasnika maltene "na kilo"
Jednostavno sve zavisi od slucaja do slucaja
Meni na primer taj auto ima neku nostalgicnu vrednost :)
Nadam se da sam koliko toliko pomogao 

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: misljenje o Austin 1300
« Reply #2 on: September 16, 2011, 01:24:38 AM »
svaka čast za odgovor.
sa svime se slažem i nebi mogao bolje odgovoriti.