Author Topic: Moj mini 1000  (Read 13186 times)

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Moj mini 1000
« Reply #15 on: July 18, 2011, 18:21:09 PM »
Baš mi je drago. Nismo skoro sreli nekog ko se toliko "zaljubio" a još je i voljan da deli priču sa svima. :good:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Moj mini 1000
« Reply #16 on: July 20, 2011, 11:21:09 AM »
odlična reportaža! drago mi je čitati priču koja je napisana u zanosu i verujem da se je večina nas prepoznala u njoj.
drago mi je bilo videti minija na minijadi. sjajan je.  :bravo:

StevaNcina

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #17 on: July 20, 2011, 15:36:24 PM »
Tek ce da bude jos reportaza, tek treba da pocnem da ga sredjujem po mom ukusu, prvo krecem od paknova i sedista, pa itison, tapaciranje neba, vrata i instrument table, pa presvlacenje novih sedista, pa dalje i dalje, to mi je prvo na umu a dalje cu da dobijem jos ideja, sve u svemu bitno je da je kod mene a ima vremana za sredjivanje, ne gubi na vrednosti, cak sta vise dobija... :)

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Moj mini 1000
« Reply #18 on: July 20, 2011, 17:22:20 PM »
super! sa zadovoljstvom očekujem.
vezano za interier.... nadam se da češ raditi u stilu minijeveg duha, to jest originalnog?

StevaNcina

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #19 on: July 20, 2011, 23:09:29 PM »
Za pocetak cu prednja sedista da zamenim jer su ova bas propala, uzecu najverovatnije sa nekog drugog manjeg auta jer mi ova bas ne prijaju, sto zbog visine sto zbog tezine, planiram da ih zavarim za postojeci mehanizam sa tim sto bi ih pomerio par cm nazad, jedino to bi i ubacio a da nije originalno, posle cu samo sve da presvucem, sedista nekim lepim stofom a nebo, vrata i instrument tablu eko kozom, itison nov i to je to, posle ide full muzika i td itd, da ne idem sad previse daleko.. Slike ce da prate radove..
Evo i nekih sa novim tablicama..
http://imageshack.us/photo/my-images/231/200720111477.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/703/200720111475.jpg/

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Moj mini 1000
« Reply #20 on: July 20, 2011, 23:46:49 PM »
ako imaš originalne siceve, ipak ih sačuvaj, jer možda se jednog dana predomisliš. mini nije mini samo zbog toga jer je mali nego zbog minimalizma. u tu kategoriju spadaju jednostavni sicevi. ti postaju ponovo moderni i ljudi bacaju napolje iz minija siceve iz suzukija i ostalih novijih autiju...  tako da na vrednosti dobivaju autentični i originalni miniji.
ako pomeraš siceve nazad, onda možeš da ubaciš adapter u ovom stilu:
http://www.minispares.com/Product.aspx?ty=pb&pid=35615&title=

StevaNcina

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #21 on: July 21, 2011, 13:13:14 PM »
Ne kapiram gde se ugradjuju ti adapteri, jel na gredi? Niposto ne bacam stara sedista, cak mozda i resim da ih obradujem novim sundjerima pa sve to lepo presvucem i da tako ostane, naravno sve to je izvodljivo ako nadjem dobrog majstora za sve to...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Moj mini 1000
« Reply #22 on: July 28, 2011, 09:17:02 AM »
ti adapteri se montiraju- ubacuju između nosača koji su prišarafljeni na tunel poda i samog sedišta. omogučuju ti da pomakneš sedište u nazad.

StevaNcina

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #23 on: September 19, 2011, 12:19:04 PM »
Pozdrav ljudi, evo mene opet, malo cu da osvezim temu... Od kada sam uzeo minija sto sta mu je promenjeno i ubaceno, za nekog deluje da su to sve sitnice ali za mene nisu.. Stavljeni su mu novi rubovi, maglenke (Hvala Sinisa), malo je oko limarije radjeno ali to se ne vidi, odozdo je uradjeno par sitnica, Volan nov (Hvala Mare) i tako to, karburator sam mu malo sam dostelovao i podesio, kocnice komplet nove (cilindri, paknovi, dobosi, creva), spone nove i jos dosta gumica novo, uglavnom radjeno je dosta ne mogu svega ni da se setim ali nisam stigao da izvestavam posto sam stalno u poslu. Rezultat svega je jos vece uzivanje u miniju mada ja i ne stizem puno da ga vozim ali zato moja zena i brat stizu i to bas. :)
Posetio sam i Marka u Novom Sadu i imam sa njim neki dil ali otom potom, bicete maknadno obavesteni, ovim putem ga i pozdravljam..
A da, postao sam i zvanicno clan kluba taka da sad imam i clansku kartu i nalepnicu na autu dok se tablica sepuri u sobi.. :)
Sve u svemu dosta toga se izdesavalo i tek ce da se desava, ima jos da se radi ali polako, ne moze sve da se stigne odjednom..
Evo i nekih slikica kakav je sada, nema neke preterane vizuelne razlike ali toliko za sada..








Uzgred i da kazem da sam sada u jednom velikom poslu, u pregovorima sam za kupovinu jednog prelepog lepotana, o njemu ce biti reci drugog dana jer bi se to sada bas oteglo, uglavnom radi se o primerku cije se odrzavanje granici sa fanatizmom.. ;)
Slika je malo losija jer je mobilni greskom bio podesen na slikanje za mms ali bice i boljih slicica, tu je i mini parkiran naravno..





Nije otkriven na slikama jer se inace ne otkriva od kad je kupljen a bure je u krovnom gepeku da ne pomisli neko svasta, inace je '70 godiste i presao je samo 57000, dalju istoriju cu da pisem ako bude dosao u moje vlasnistvo a trebalo bi da dodje ako pregovori budu uspesni..

StevaNcina

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #24 on: October 09, 2011, 12:22:24 PM »
Mini je spreman za zimu, tu su drva da ga greju, u garazi mu je toplo, do proleca ce da se vozi samo po lepom vremenu.. :)






Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Moj mini 1000
« Reply #25 on: October 09, 2011, 16:55:52 PM »
 :bravo:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Moj mini 1000
« Reply #26 on: October 09, 2011, 17:48:33 PM »
drva sa autom je idelana kombinacija!!!
drva na sebe vuču vlagu i auto je na suvom.
u engleskoj je navika da imaš u garaži puno starog papira i kutija kako bi na sebe vuklo vlagu iz garaže.  :wink:

StevaNcina

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #27 on: October 09, 2011, 19:12:58 PM »
Mi smo daleko od Engleske pa koristimo samo drva i to prinudno.. :)

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Moj mini 1000
« Reply #28 on: October 09, 2011, 20:12:49 PM »
pure nature!

StevaNcina

  • Guest
Odg: Moj mini 1000
« Reply #29 on: November 03, 2011, 21:38:37 PM »
Malo da osvezim temu, na miniju su promenjeni far koji je bio ceo crn i levi retrovizor a stigle su i nove felne, od sutra krecem da ih radim i srecan sam zbog toga.. Dobra stvar je sto su od 5J, stare su mi od 4 ili 4,5J tako da ce lepse da mu cucnu, a i ovako su lepse, makar po mom misljenju.. Jedva cekam da vidim kako ce da mu stoje.. Evo i kako izgledaju, mozda su nekom vec i poznate.. Pozdrav