Author Topic: Treba mi pomoc jer je za mene problem neresiv  (Read 5389 times)

vlaca

  • Guest
Treba mi pomoc jer je za mene problem neresiv
« on: March 26, 2011, 21:27:30 PM »
Problem moj je u tome sto sam motor 1.3 skinuo i sada mi je na stolu ali nisam skinuo dok je bio na autu remenicu na radilici preko koje ide kais za pokretanje vodene pumpe i alternatora,znaci to je ona remenica skroz dole.Imam gedoru kljuc za maticu koja drzi remenicu a to je 33-34.ali kako da napravim da mi se sada radilica ne okrene i da mogu a odvrnem sada to???Jeste me razumeli???

Marko90

  • Guest
Odg: Treba mi pomoc jer je za mene problem neresiv
« Reply #1 on: March 26, 2011, 21:45:36 PM »
Problem moj je u tome sto sam motor 1.3 skinuo i sada mi je na stolu ali nisam skinuo dok je bio na autu remenicu na radilici preko koje ide kais za pokretanje vodene pumpe i alternatora,znaci to je ona remenica skroz dole.Imam gedoru kljuc za maticu koja drzi remenicu a to je 33-34.ali kako da napravim da mi se sada radilica ne okrene i da mogu a odvrnem sada to???Jeste me razumeli???

vrlo jednostavno, skines alnaser i zaglavis pajser izmedju zubaca na zamajcu, samo pazis da ne proklizne da se ne bi ostetili, i odvrnes sraf... ili imas samo jos jednu opciju a to je pneumatski pistolj....

vlaca

  • Guest
Odg: Treba mi pomoc jer je za mene problem neresiv
« Reply #2 on: March 26, 2011, 21:53:39 PM »
pokusavao sam ali nece.Podizem motor iako brat sa 90 kg stoji na njemu i .............Nije nikada skidano.

vlaca

  • Guest
Odg: Treba mi pomoc jer je za mene problem neresiv
« Reply #3 on: March 26, 2011, 21:55:36 PM »
ja sam to jednom skidao ali drugoj marini-naravno dok je motor bio u autu a uradio sam tako sto sam ubacio u prvu,podigao rucnu i stavio klocne pod tocak i naravno uspeo sam da ga okrenem ali sada mi je sve odveno.Auto je morris marina

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Treba mi pomoc jer je za mene problem neresiv
« Reply #4 on: March 26, 2011, 22:32:36 PM »
probaj da ne vuces na gore vec se okreni na drugu stranu i pravi polugu na dole... naravno, treba ti veca poluga

 ili jos bolje da ceo motor odneses do nekog vulkanizera pa da ti odvrne to za 5 sekundi  :pivo:

vlaca

  • Guest
Odg: Treba mi pomoc jer je za mene problem neresiv
« Reply #5 on: March 26, 2011, 22:36:33 PM »
Mislis da ce moci sa onim pistoljem???Dovoljno jak trzaj ima,jel???

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Treba mi pomoc jer je za mene problem neresiv
« Reply #6 on: March 26, 2011, 23:21:40 PM »
i imas jos jednu stvar,ta matica treba da ima podlosku osigurac,i nju malo nekim stemajzom odvoj od te matice sa strane,ali je sve kako ti je marko rekao za zaglavljivanje pajsera u zupce zamajca...drugi nacin ne postoji...i naravno dan pre ga dobro naprskaj wd-om,ili ako imas drugi taj veliki sraf,onda stemajzom i cekicem probaj da ga zaseces...i tako odsrafis..

vlaca

  • Guest
Odg: Treba mi pomoc jer je za mene problem neresiv
« Reply #7 on: March 27, 2011, 13:06:09 PM »
Uspeo sam.Hvala vam punp ipak je najveci problem bila ona platna osigurac jer sinoc je nisam video.Hvala vam puno jer sam ja vec se spremio da vratim motor nazad i da onda skinem remenicu.HVALA VAM

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Treba mi pomoc jer je za mene problem neresiv
« Reply #8 on: March 28, 2011, 10:15:38 AM »
Sta hvala? 900 din
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

vlaca

  • Guest
Odg: Treba mi pomoc jer je za mene problem neresiv
« Reply #9 on: March 28, 2011, 19:41:10 PM »
hahahhaha.Bolje tih 900.dinara da popijemo kada se i ako se nekada sretnemo,a???/

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Treba mi pomoc jer je za mene problem neresiv
« Reply #10 on: March 28, 2011, 20:13:35 PM »
sve se slazem,ali zasto 900 din sto ne 1000.....samo neka mi to neko objasni... :laughing:

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Treba mi pomoc jer je za mene problem neresiv
« Reply #11 on: March 28, 2011, 21:44:29 PM »
pa vidis da je aman poceo i sebe da krajcuje, spusta covek cenu i sebi  :laughing:

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Treba mi pomoc jer je za mene problem neresiv
« Reply #12 on: March 28, 2011, 22:45:14 PM »
ma znam ja kada je prodavao delove po extra povoljnoj ceni,sreca da sam ga pitao jel siguran.... :blush:....cak je bio i ispod cene za minispares bez VAT-a...ali sada se zabrinjavam za njega...nesto mu se cudno desava.. :hid_crazy:

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Treba mi pomoc jer je za mene problem neresiv
« Reply #13 on: March 29, 2011, 01:56:27 AM »
kriza totalna, nema se za leba a mora da se zivi... pa reko neka para da se okrece :P

moze pivo kad se budemo videli, to je i ocekivano :D
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline BaneBRE

  • Aktivan
  • Posts: 1.822
Odg: Treba mi pomoc jer je za mene problem neresiv
« Reply #14 on: March 29, 2011, 03:33:26 AM »
je li decko, da te pitam ja nesto... cime ti opravdavas to pivo?  :badsex: ?    :laughing: