Author Topic: Potreban savet  (Read 3305 times)

dovla

  • Guest
Potreban savet
« on: January 24, 2011, 18:56:28 PM »
Postovani minijevci,
Ova tema nema mnogo veze sa mini svetom ali se nadam da mi necete zameriti sto je otvaram.
Planiram da kupim automobil, ali sumnjam u njegovu regularnost tj da li su papiri u redu.
Imam broj sasije i broj motora  da li postoji neki sajt gde bi mogao da proverim regularnost?
Znam da se to moze proveriti u ovlascenom servisu, ali ne bih zeleo da prodavac ostane uskracen za vozilo ako nesto nije u redu.
Auto koji planiram du uzmem je 2006-o godiste marke Toyota.
Svaki savet bi mi dobrodosao. Hvala na razumevanju!

Dovla

aca grunf

  • Guest
Odg: Potreban savet
« Reply #1 on: January 24, 2011, 19:04:04 PM »
jedino moguce resenje za proveru ispravnosti papira za vozilo u zvanicnoj varijanti je ams srbije i u mup-u,sto znaci da nijedan auto servis to nemoze da uradi u bilo kojoj varijanti,jer nema mogucnosti pristupa takvim informacijama.drugi korak je ako imas nekog ,,prijatelja,,u koga si ,,siguran ,,i da proveri...
u svakom slucaju za zvanicnu proveru papira ako vozilo ima potragu ili su papiri fals,vozilo se oduzima...

Offline nebkv

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.083
Odg: Potreban savet
« Reply #2 on: January 24, 2011, 20:22:15 PM »
Jedino ako mislis da iz samih brojeva uporedis da li se poklapa sa modelom,kubikazom i godinom proizvodnje koji stoje u saobracajnoj.Mora da postoji neki sajt gde se moze naci obrazac
Isto kao sto se iz orginalnih brojeva sasije i motora kod Minija moze saznati dosta podataka,a to ima ovde na forumu,isto tako ima negde i za Tojotu.Sve ostalo "zvanicno" moze se dobiti uz rizik kao sto je aca grunf vec opisao

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Potreban savet
« Reply #3 on: January 24, 2011, 23:32:10 PM »
Pošalji mi na pm broj šasije,sarađujem sa ovlašćenim servisom,javiću ti sutra. Ali,ne mora ništa da znači,auto može da se skine sa osiguranja napolju,registruje u srbiji,proda se,a tek onda se prijavi krađa. Tako da još uvek može da bude sve OK. Sledeća stvar,i ako je ukraden klasičnom metodom,možeš da proveriš preko nekog drota u interpolu,ali i njima unos u bazu može da potraje nekoliko meseci. Sigurne provere NEMA,ja verujem samo svom nosu oko toga... Do sada bez greške i možda sa po nekim lažnim njet,ali to nije šteta :)