Klub i Forum > Predstavljanje automobila članova Foruma

MINI 850

(1/28) > >>

jovanovski:
Poštovani ljubitelji naj automobila na svetu
Došao je red da predstavim svog minija 850. Ali prethodno da ispričam istoriju. Te davne 97 kupio sam specijala 1.1 79godište. Crni sa narandzastom prugom po obodu kabine ispod svih stakala. Platio ga valjano i stigao sa istim u Beograd. Ljubav na prvi pogled, gas, ubrzanje...... Ubrzo posle toga shvatih da sam ga suviše forsirao tih dana, a da je usled stajanja pojeo gumice. Rasklopim ga tako i rešim da dok već čekam delove zavirim i u srce. Kad ja tamo ono medjutim. Tip ga je napunio modifikatorom da drži dok majstori odu. Puna generalna je bila neminovna a to zadovoljstvo je koštalo celo malo bogatstvo tričavih 800dm ili ti u to vreme 40 odličnih plata. Sastavio ga uz pomoć rodjaka, kad ono neće da ide brže od 80km/h. Odem ti u servis na Bežanisku kosu, tamo odmah licirali kvar, narezali nove brezone na izduvnoj grani i gle čuda na svakom hupseru u gradu i pri postignutoj željenoj brzini on poskakuje. Sledeća stavka je došla na red kada smo drugari i ja (4x100kg) krenuli uveče do grada, a na nizbrdici u recimo prihvatljivoj brzini puče zadnji most ili sanka kako ga ko sad zove. Kod limara šteta kaže može da se sanira, ali ja usput nabavim prohromski lim poveće debljine i zamolim ga da isto mesto sanira sa tim. Realizacija i opet zadovoljstvo u vožnji. Zavoleo ga, ali svaka ljubav ima kraj. Žrtvovan 1999-2000godine za dobrobit, prodat za 1600dm, uplaćen ticket for one way plane i odlazim za obećanu zemlju Ameriku.
Sad 10godina kasnije mini je opet član porodice. U aprilu sam kupio žutog 1974 godište 850kubika. Momak od kog sam ga kupio je uradio delimicno dobar posao. Novo nebo, enterijer i nigde korozije. Mehaničara tražio i svi me upućivali na Gorana, a i pre toga sam se sa njim čuo u nadi da će imati nekog minija da mi preporuči. Dolazak kod njega i upoznavanje, kad ono poznat čovek, pa to je onaj isti koji je izlečio starog minija, a ovaj ima isti problem! Nakon detaljnog sagledavanja problema isti su sanirani i najkraćem mogućem roku ii sad je mini u zadovoljavajućem stanju. Napred sve zamenjeno lanac i lančanici, kompletan trap i kočnice, homokinetici sredjeni, manžetne zamenjene kao i manje više sva gumenarija. Zamenio masku i čekam lajsnice za rubove. Hvala Goranu imenu na strpljenju.
Nadam se da neće nikad iz kuće, ali u planu je štošta. Toliko i pozdrav za sve optimiste i nasmejane vozače minija.
Klub je genijalna ideja. Čim sam postao ponosni vlasnik učlanio sam se. I trebaju svi da se pomažu to je valjda svrha.
 
 




nane:
 :pivo:... drago mi je da ga vidim na forumu...to je bio mini mog komsije,koji ga je radio za sebe...parkiran uvek u garazu nedaleko od mene...

Vladimir:
svaka cast za uvod
mini-ja sam gledao kod gorana,lep primerak :good:

gajudin:
drago nam je da si se javio i predstavio minija :mks:
svaka cast za minija i jako dobar primerak :good:

gregor.tm:
dobrodošao na forumu  :good:
mini je i meni pao u oko. naime... jako me podseča na minija koji je bio u 80 tim godinama u Novom mestu. doteran je bio mislim da iz srbije. čovek je sa njim sleteo sa puta i razbio zadnju desnu stranu ako se nevaram. nakon toga je auto ofarbao u identične boje, sa tim da je između crne i žute stavio još srebrnu traku. još za vreme YU je bio prodat dalje........... kozna.... možda je to čak i taj mini????

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version