Author Topic: Koliko brzo ide vas mini?  (Read 24957 times)

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #60 on: March 19, 2010, 08:52:38 AM »
2,9 diff ....... dobio sam ga iz svog prvog motora 998 A+ iz 83 koji je imao višu kompresiju i duži diff. bio je pravi užitak ga voziti .... jedino je patio na startu.... ali pružao ugodnu i ekonomičnu vožnju sa oko 5l/100km.

2,9 diff sam vozio u turbo motoru i tamo ostaje, jer mi jako odgovara, da imam prvu brzinu što dužu kako bi se lakše zavrtela turbina i počeo razvijati snagu....

2,9 diff vozim u travelleru sa MK1 getribom i 1275 motor + 265 bregasta+ veči ventili + HIFF44. odličan je za duže puteve ali ne najbolji izbor za gradsku vožnju.... ali opet dobar za smirenu i sporu gradsku vožnju. 265 bregasta voli više rpm a diff ne dozvoljava da se ti razviju. trebao bi staviti lakši zamajac ili 3,1 diff

to su moja iskustva sa 2,9


Offline Darjan1275

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 332
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #61 on: March 20, 2010, 01:12:03 AM »
sve mi se onda čini da ću ić na 2.9 prijenos, a lakši zamašnjak prvom prilikom.....   ne mogu povezati problem tupe bregaste, zamašnjaka i krajnje, jer on se bez problema zavrti u četvrtoj koliko i u prvoj brzini... :thinking:

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #62 on: March 20, 2010, 10:28:33 AM »
Mozda nemas Austinov zamasnjak...

Offline Darjan1275

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 332
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #63 on: March 22, 2010, 16:38:05 PM »
koliko sam upućen, a+ primar i sekundar zupčanik pašu na svaki diff, samo ih se ne može kombinirat sa a zupčanicima jer imaju drukčije zube? Kakva je situacija sa polovnim zupčanicima, fakin je uzea nove pa su se razletili, je li ih problem nać?

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #64 on: March 22, 2010, 17:06:50 PM »
Nema tu kombinacija,oni moraju biti par,ni isti takav zupčanik ne odgovara. Kad pustiš traku tankog celofana kroz medjuzublje,ne sme da se pocepa. Ako se pocepa ne valja. Tako je bar kod svih ostalih diferencijala...

Offline Darjan1275

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 332
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #65 on: March 22, 2010, 19:09:50 PM »
znam da moraju bit par. moje pitanje je bilo mogu li zupčanici iz a+ motora u a motor :wink:

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #66 on: March 22, 2010, 21:10:36 PM »
samo ih se ne može kombinirat sa a zupčanicima jer imaju drukčije zube?
Na ovo se odnosio moj odgovor. Hteo sam da kazem(i rekao sam) da ih ne treba kombinovati ni kad imaju ISTE zube,jer moraju da budu "utrčani" jedan sa drugim. Ako kupiš dva ista nova seta,pa ih pomešaš,ne valja ti posao. Iako je isti korak zupčanika. Opet kazem to je slučaj kod ostalih diffova pa ne bi odstupao ni kod minija...

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #67 on: March 22, 2010, 21:33:41 PM »
Diferencijal je neovisan o zubima u getribi...tj njegovi zubi na zupcanicima se ne doticu sa nijednim drugim zupcanikom tako da A+ ili A diff je svejedno, sto je moguce zakljuciti i po ponudi gdje ne postoji A+ ili A diff...
Kuciste diffa je drukcije na A+ motorima jer ima prihvat za bakrene sajbice sa ikrivljenim dijelom koji ih drzi na mjestu...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #68 on: March 23, 2010, 11:06:59 AM »
moje kučište je od magic wand menjača iz 66 godine. da sam u njega strpao 2,9 diff od A+.... bilo je potrebno preraditi kučište zapravo izbrusiti višak materiala oko malog zubčanika.

Offline nane

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 327
Odg: Koliko brzo ide vas mini?
« Reply #69 on: July 10, 2010, 03:28:15 AM »
ne znam da li je za pohvalu...ali me je mini naterao :hid_crazy: da izvucem maximum...vozili smo se 160km/h....