Author Topic: Mini putovanje sa minijem po GB  (Read 15839 times)

Offline ivan

  • Aktivan
  • Posts: 1.090
Odg: Mini putovanje sa minijem po GB
« Reply #15 on: September 08, 2009, 16:36:05 PM »
slike su prevelike i ne mogu da stanu u okvir foruma.

imate scrollbar na dnu poruke, pa mozete da pomerite celu sliku, a samim tim i slike.
naravno, najbolje resenje je da slike sacuvate na vas racunar, pa gledate natenane...

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Mini putovanje sa minijem po GB
« Reply #16 on: September 08, 2009, 17:33:47 PM »
kakve slike
bez komentara :good:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Mini putovanje sa minijem po GB
« Reply #17 on: September 08, 2009, 19:28:40 PM »
Hranaaa   :good:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Mini putovanje sa minijem po GB
« Reply #18 on: September 09, 2009, 09:25:04 AM »
drago mi je da se vam sviđaju. to znači da ih više netrebam držati samo za sebe. evo ima još poneka simpatična.

došli smo do krajne točke na zapadu engleske. tom predelu se kaže LANDS END. od tamo nema više ničeg, samo more  :wink::


i takozvana prva i poslendnja kuća na toj točki:


prekrasna divlja snaga prirode i mora:


plaža na kojoj smo doručkovali:


u pozadini otok sa samostanom ala u francuskoj San Mišel. do njega se može doči samo pješice dok je nisko more. to znači samo nekoliko sati na dan. ili čamcem naravno:


da vas nemučim samo sa prirodom....evo malo starijeg brata morris minora. to jest tvid i smokey graj boje zajedno ;-)


trgovina u kojoj stane mozak. prodavačica je u staklenim vitrinama imala svoju kolekciju modela sa originalnim kutijama!!!! naravno samo za gledanje.


došli smo i do castel combo. poznata pista za trke gde se skupe svi mini favoriti ;-)..... ali niko od mini fanatika nije znao napisati da samo nekoliko kilometara i dolazi se u selo castle combo koje važi za naj selo iz bajke. kuče su još uvek kao u bajci. na žalost neču da lepim fotke, jer nisu ni u snu toliko lepe kao u živo. sin je u tom selu počeo da veruje u patuljke.


i ulica u selu castle combo:


evo npr. pošte iz 15. stolječa koja još uvek radi. nalazi se u rodnom kraju kralja Artura na JZ GB


u takvom selu zaboraviš da si u 21. veku. upravo je bila proslava na temu kralja Artura:


prvi udes na putu je bio u belgiji kada me je zapeo motor koji je prolazio između redova u gužvi. na sreču ništa strašno. poguljena samo ukrasna letvica.
drugi udes na putu dokumentiran. zapeo sam tablicu i odlomio plastiku:




« Last Edit: September 09, 2009, 09:54:07 AM by gregor.tm »

aca grunf

  • Guest
Odg: Mini putovanje sa minijem po GB
« Reply #19 on: September 09, 2009, 10:07:00 AM »
grego daj fotke,i mi znamo da verujemo bajke   :good:

Offline Darjan1275

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 332
Odg: Mini putovanje sa minijem po GB
« Reply #20 on: September 10, 2009, 21:03:46 PM »
Lipo li je, lipo li je...... :punk: :punk: :punk:

Hvala na ovim slikama, da i nama prinesete doživljaj puta u englesku, drago mi je da ste se super proveli

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Mini putovanje sa minijem po GB
« Reply #21 on: September 10, 2009, 21:57:15 PM »
svaka cast za majicu
hellenic mini community :punk:
poneo si nase malo parce sa minijade u birmingem na imm :good:
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Mini putovanje sa minijem po GB
« Reply #22 on: September 10, 2009, 22:00:18 PM »
hehehe, dobro si uočio ;-)
nosio sam i majicu sa minijade. mislim, da ceo drugi dan sve dok nisam dobio novu majcu od MCZ i Force racing od Carl Austina (e sad se več pravim važan) a ima je i kolega Brut!
verovali ili ne ali na sastanaku sa direktorom mini sparesa imao sam vašu majicu sa balkanijade!!!!
« Last Edit: September 10, 2009, 22:18:06 PM by gregor.tm »

Divac

  • Guest
Odg: Mini putovanje sa minijem po GB
« Reply #23 on: September 10, 2009, 22:06:46 PM »
Gregore, na sledećoj balkanskoj minijadi dobićeš plaketu za naj ambasadora  mini kluba srbije :uraa:

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Mini putovanje sa minijem po GB
« Reply #24 on: September 10, 2009, 22:23:32 PM »
ma pravio sam se ja važan i govorio ljudima kako je bilo na minijadi u BG i kako ste okupili miniji iz cele YU te okolnih država..... i svi su rekli uuuuaaaaaaaaaa, zar to postoji?  :bravo:
to znači drago mi je da se mogu družiti sa vama i vi mi samo ostanite složni i da se dogodine napravi nova balkanijada. a vize če uskoro ukinuti pa računam sledeče godine da se pojavite kod nas i da napravimo putujču balkansku minijadu. ako može IMM da bude svake godine u drugoj državi, zašto ne bi mogla i BM- balkanska minijada? šta kažete na tu ideju i predlog?

Offline miroslav_ružić

  • Aktivan
  • Posts: 373
Odg: Mini putovanje sa minijem po GB
« Reply #25 on: September 10, 2009, 22:42:11 PM »
Ko da ostane složan? Mi? Hm...samo da mi ostanemo na gomili,a sloge,lično mislim da kod nas toga ne može biti... Sve rasprave žučno i bučno...

Divac

  • Guest
Odg: Mini putovanje sa minijem po GB
« Reply #26 on: September 10, 2009, 22:51:36 PM »
ako može IMM da bude svake godine u drugoj državi, zašto ne bi mogla i BM- balkanska minijada? šta kažete na tu ideju i predlog?

Nadam se da će miniji u srbiji biti sve sposobniji za duga putovanja (i da ću ja kupiti minija), plus ukidanje viza, tako da će nam jedna balkanska minijada biti malo. Moje mišljenje je da treba da ostane kod nas, a biće drugih skupova u sloveniji, hrvatskoj, crnoj gori, makedoniji.... i neće nam biti dosta druženja.

admin, valjalo bi da otvorimo novu temu, biće dosta ideja

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Mini putovanje sa minijem po GB
« Reply #27 on: September 11, 2009, 09:03:53 AM »
OK da ne skrenemo sa topica..... idemo dalje sa prirodom in plažama.
iz J i JZ engleske smo otišli po zapadnom delu engleske. naravno nekoliko dana vožnje u blizini mora, plaža, morskih sela, itd:



klifovi su bili prekrasni. kada jednom staneš izgubiš želju da ideš dalje. na žalost slika pokaže samo nekoliko % od onoga šta oko može videti i duša doživeti. jedno skromna slikica koja meni govori puno, verovatno vama puno manje.


konačno došli sunčani dani. prvi dani da smo u sred jula mogli imati kratke rukave:


jedna od hiljadu sličnih prizora:


neznam kako bi putovao sa originalnim 850cc motorom. verovatno bi ispustio dušu.


šetnja ovaca pored puta je uobičajna. ima ih na svakom brdu:


na svakom vrhu nudi se prekrasan pogled na more i to što kod nas nema, da je samo nekoliko metara od mora več sve zeleno:


ovde zaista neznam šta je u prvom planu; priroda ili mini?


na vrhu spomenika. nemojte me pitati kojeg. bilo ih je previše ali žena ima sve arhivirano, pa ču kasnije dopisati. svakako ima neko veliko istorijsko značenje  :thinking:


opet neka gomila. navodno največa gomila zemlje u evropi napravljena ljudskih ruku. mislim da još do dan danas nemaju pojma zašto je služila

 
engleska ima sačuvano ogromno kamenja;-) ovaj sklop "kamenja" ej nekoliko puta veči od ston hejndža i čak fascinantniji. toliko je velik da je u sredini nastalo malo selo i 2x put preko sredine:


i tu se polako završava druga nedelja putovanja. ostao nam je smo još jedan sklop slika. pre i posle IMM.
 :hi:


Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Mini putovanje sa minijem po GB
« Reply #28 on: September 11, 2009, 10:04:44 AM »
ovde zaista neznam šta je u prvom planu; priroda ili mini?

zena nesreco, zena!! :wink:
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Mini putovanje sa minijem po GB
« Reply #29 on: September 11, 2009, 10:07:55 AM »
izvinte, tek sad sam video da je u prvom planu beli konj na brdu. u tome je poanta slike. išli smo tražiti te stolječima stare konje po brdima. našli ih četri i prestali sa njima. ta želja po belim figurama po brdima je spopala ženu koja je u mladosti čitala knjige i gledale te slike u njima.