Author Topic: Glava puknula a druge nema!!!  (Read 6163 times)

Machony

  • Guest
Glava puknula a druge nema!!!
« on: August 18, 2009, 11:44:43 AM »
Jao,opet ja sa kvarovima  :fgh: Crko dihtung al to sam nabavio al imam problem drugi pukla glava i nemože da se sanira nosio sam u centar za obradu pukla na sedištu ventila i nema joj spasa.A sve sam sklopio ceo auto i ovo me ubi sada, :0_0: da nema neko pojma gde da nađem glavu za Austin Metro 998ccm A+ motor. Zahvalan sam za svaku informaciju hvala unapred !
« Last Edit: August 18, 2009, 11:52:01 AM by Machony »

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Glava puknula a druge nema!!!
« Reply #1 on: August 18, 2009, 13:03:07 PM »
siguran sam da ima da se nađe koja 998 glava.
glava od austin metro ti je zapravo ista kao od minija A+, samo što nema "baypas" za pumpom za vodu. možeš montirati i bilo koju drugu 998 glavu, samo gledaj, da su komore prilično istog volumna, da nebude prevelike kompresije. metro je imao nekoliko varijanti vezano uz kompresiju isto tako mini. obično je bila to stvar klipova ali za svaki slučaj obrati pažnju kod nove glave.

ja bi na tvom mestu glavu koju dobiješ sanirao. zamenio bi "vodilice" ventila, sredio sedišta itd.... popravio tvorničke greške na odljevku glave (na svim glavama ih ima poprilično) itd. na taj način če ti glava trajati!

Offline Vladimir

  • Aktivan
  • Posts: 4.512
Odg: Glava puknula a druge nema!!!
« Reply #2 on: August 18, 2009, 13:24:08 PM »
pokusaj opet da nazoves majstora prleta ili nekog od majstora koji su navedeni na forumu
"It's simple and amazing car" - Paddy Hopkirk

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Glava puknula a druge nema!!!
« Reply #3 on: August 18, 2009, 22:38:54 PM »
Znam sigurno da Rasa ima

Machony

  • Guest
Odg: Glava puknula a druge nema!!!
« Reply #4 on: August 18, 2009, 22:56:54 PM »
Znam sigurno da Rasa ima
Ja baš i nisam upućen i ne znam sve članove pa moram da pitam koji Rasa?

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Glava puknula a druge nema!!!
« Reply #5 on: August 18, 2009, 23:01:37 PM »
Evo poslao sam ti na PM

Machony

  • Guest
Odg: Glava puknula a druge nema!!!
« Reply #6 on: August 18, 2009, 23:38:04 PM »

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Glava puknula a druge nema!!!
« Reply #7 on: August 19, 2009, 00:05:02 AM »
Javi ako nema da trazimo dalje

Machony

  • Guest
Odg: Glava puknula a druge nema!!!
« Reply #8 on: August 19, 2009, 18:12:15 PM »
Zvao sam Rašu javio se njegov sin a Raša je otišao na more vrača se za 10 dana.Otišao je juče  :0_0: Samo da sam ga zvao ranije al ok samo da je ima.

Machony

  • Guest
Odg: Glava puknula a druge nema!!!
« Reply #9 on: September 01, 2009, 20:17:18 PM »
Danas sam našao glavu kod majstora Raše.Zvao sam ga juče i lepo pitao koliko košta a on: ma nije to mnogo sitnica, dogovorićemo se imam ja par komada.Otišao sam tamo kad Raša izvadi glavu a cena 150 €  :blink: To je kaže on normalna cena!
A po meni to i nije neka bagatela.I na kraju posle cenkanja popusta nema al sam uzeo golu glavu bez ičega za 70€ jer Prle isto cepa na ceni.Tako da sam ostao začuđen ništa drugo da kažem. Razumem ja da je to redak automobil i da nema delova na svakom ćošku al ipak mislim da cen nisu baš, realne po meni.Al ok šta je tu je neću da kukam :) Samo da to čudo upali i da radi bez daljih muka :churchman:

Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Glava puknula a druge nema!!!
« Reply #10 on: September 01, 2009, 22:35:47 PM »
Quote
Danas sam našao glavu kod majstora Raše.Zvao sam ga juče i lepo pitao koliko košta a on: ma nije to mnogo sitnica, dogovorićemo se imam ja par komada.  :blink: To je kaže on normalna cena!

Uf sto mi je to poznato, i izludjuje nenormalno. Sta god sam hteo da kupim od njega i pitao ga za cenu, on mi prospe istu pricu i ja poludim sto ne mogu da izvucem jeb...nu cenu od njega, i naravno odustanem.

Offline Aman

  • Aktivan
  • Posts: 1.474
Odg: Glava puknula a druge nema!!!
« Reply #11 on: September 02, 2009, 09:53:26 AM »
zar ne treba tu neka mera? nije valjda da mozes svaku glavu na bilo koji motor da stavis?
"Auto bez zvuka je kao devojka bez glasa."
"Ne veruj svemu sto mislis."

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Glava puknula a druge nema!!!
« Reply #12 on: September 02, 2009, 10:06:43 AM »
mozes.....sve glave 850/1000/1100 su iste po merama,jedino,ako hoces da ga budzis,pa onda kombinujes sa klackalicama,ventilima i ostalo

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Glava puknula a druge nema!!!
« Reply #13 on: September 02, 2009, 10:21:42 AM »
glave jesu jednake po vanjskom obliku i šarafima..... ali treba obratiti pažnju na veličinu ventila. 850 ima manje od 998 glave itd.
razlikuju se po komorama.... nije samo drukčiji oblik nego i volumen, što znači da utiče na kompresiju i može biti, da std. igla karburatora neče više 100% odgovarati... i treba če paljenje naštelovati sa drugim stupnjevima.

ako imaš več rasturenu glavu, onda je simpatično ugraditi prstenove na sedišta ventila za bezolovni benzin.

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Glava puknula a druge nema!!!
« Reply #14 on: September 02, 2009, 11:22:12 AM »
pažnja: 1,3 glava ne ide na 1,0 blok. osim ako se preradi blok.