Author Topic: MINDžONI...  (Read 36144 times)

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: Moj mali Avto!!!!
« Reply #15 on: November 02, 2010, 23:50:35 PM »
Lepo, lepo. Umesto te gume, treba da stavis Cavity-Wax od Bodija! Guma kao sto znas vremenom stvrdnjava i za 200 godina ce otpasti :laughing:

 :laughing:

Razmišljao sam o Wax i imam ga od Teroson-a....verovatno ću ga naneti...

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Moj mali Avto!!!!
« Reply #16 on: November 03, 2010, 09:06:11 AM »
Zanimljivo...MPi i vec ide na totalno slaganje  :good:

Jel mozes detaljnije poslikati prednji most (sasiju)...zanima me nesto!?  :blush:

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: Moj mali Avto!!!!
« Reply #17 on: November 03, 2010, 23:22:37 PM »
Jel mozes detaljnije poslikati prednji most (sasiju)...zanima me nesto!?  :blush:

Može...kolko sutra....




« Last Edit: November 04, 2010, 18:48:51 PM by mr.Bean »

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: Moj mali Avto!!!!
« Reply #18 on: November 04, 2010, 18:49:03 PM »
...došlo i to sutra....





Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Moj mali Avto!!!!
« Reply #19 on: November 04, 2010, 20:27:02 PM »
 :good: Potrudio si se vidim i potvrdio ono sto sam si i mislio...
Mozda ce ti zvucati kao nesto lose ali ako si se tako vozio onda ne vidim problem...naime...ovaj most NIJE od MPi Minija...to je samo jos jedan Mk4 most sa prebacenim nosacima hladnjaka...
Na prvoj fotki sam vidio da se bump stop sarafi na dva sarafa sto su imali samo mostovi prije SPi i MPi Minija...oni imaju bump stop na jedan saraf  :wink:
Razlika je jos u ovoj prednjoj gredi koja je na MPi mostu malo izbocena prema napred jer je cijeli motor mican prema napred zbog vecih usisnih grana...to se vidi i po rupama za nosace motora koje su kod tebe probusene dodatne...
Mozda ti to moze biti vodilja da vidis dal je auto udaran od napred...ne vidim drugi razlog za mijenjanje mosta...

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Moj mali Avto!!!!
« Reply #20 on: November 04, 2010, 21:33:42 PM »
sokolovo oko Brute!
 :good:

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: Moj mali Avto!!!!
« Reply #21 on: November 05, 2010, 00:03:50 AM »
:good: Potrudio si se vidim i potvrdio ono sto sam si i mislio...
Mozda ce ti zvucati kao nesto lose ali ako si se tako vozio onda ne vidim problem...naime...ovaj most NIJE od MPi Minija...to je samo jos jedan Mk4 most sa prebacenim nosacima hladnjaka...
Na prvoj fotki sam vidio da se bump stop sarafi na dva sarafa sto su imali samo mostovi prije SPi i MPi Minija...oni imaju bump stop na jedan saraf  :wink:
Razlika je jos u ovoj prednjoj gredi koja je na MPi mostu malo izbocena prema napred jer je cijeli motor mican prema napred zbog vecih usisnih grana...to se vidi i po rupama za nosace motora koje su kod tebe probusene dodatne...
Mozda ti to moze biti vodilja da vidis dal je auto udaran od napred...ne vidim drugi razlog za mijenjanje mosta...

Hvala na savetima i zapažanju... Vozilo jeste bilo havarisano....vozilo sam kupio u takvom stanju,a prednji kraj je montiran od starog tipa,a sad vidim i da je most prepravljan....delovi limarije su kupljeni i vraća se u MPi stanje...

...e sad...bitno mi je da znam da li ću imati nekih problema sa tim mostom,jer ceo prednji kraj menjam?

Napomena: Montiran je ceo prednji kraj od starog tipa uključujući i požarni zid....

...na probleme mislim: *Problem oko geometrije prednjeg trapa
                                  *Problem sa nosačima motora(česta zamena)

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: Moj mali Avto!!!!
« Reply #22 on: November 05, 2010, 08:55:07 AM »
...e sad...bitno mi je da znam da li ću imati nekih problema sa tim mostom,jer ceo prednji kraj menjam?

Napomena: Montiran je ceo prednji kraj od starog tipa uključujući i požarni zid....

...na probleme mislim: *Problem oko geometrije prednjeg trapa
                                  *Problem sa nosačima motora(česta zamena)

Sto se problema tice ne bi ih trebao imati, bar sto se geometrije tice jer su mostovi po tom pitanju ISTI...
Razlika je kao sto sam i rekao u ovom prednjem dijelu mosta koji je na INJECTION Minijima pomaknut malo unapred iz razloga pomicanja cijelog motora...ako ti ne smeta most i ne udara po motoru nemas se razloga brinuti... :wink:
Isto tako i nosaci motora...ja imam standardni most sa stabilizatorom iz SPi Minija koji je duzi da bi dobio taj razmak za usisnu granu i fergazer i nemam problema... :wink:
Kao sto sam i rekao prije...ako si se vozio tako ne vidim da bi trebao imati ikakvih problema...to sam ti sve rekao samo da znas da je auto bio udaran   :wink:

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: Moj mali Avto!!!!
« Reply #23 on: November 05, 2010, 18:43:36 PM »
...e sad...bitno mi je da znam da li ću imati nekih problema sa tim mostom,jer ceo prednji kraj menjam?

Napomena: Montiran je ceo prednji kraj od starog tipa uključujući i požarni zid....

...na probleme mislim: *Problem oko geometrije prednjeg trapa
                                  *Problem sa nosačima motora(česta zamena)

Sto se problema tice ne bi ih trebao imati, bar sto se geometrije tice jer su mostovi po tom pitanju ISTI...
Razlika je kao sto sam i rekao u ovom prednjem dijelu mosta koji je na INJECTION Minijima pomaknut malo unapred iz razloga pomicanja cijelog motora...ako ti ne smeta most i ne udara po motoru nemas se razloga brinuti... :wink:
Isto tako i nosaci motora...ja imam standardni most sa stabilizatorom iz SPi Minija koji je duzi da bi dobio taj razmak za usisnu granu i fergazer i nemam problema... :wink:
Kao sto sam i rekao prije...ako si se vozio tako ne vidim da bi trebao imati ikakvih problema...to sam ti sve rekao samo da znas da je auto bio udaran   :wink:

ThAnKs Frend!

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: Moj mali Avto!!!!
« Reply #24 on: December 12, 2010, 00:52:20 AM »
Malo smo se igrali i evo šta smo napravili....










Offline Sinisa

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 1.663
Odg: Moj mali Avto!!!!
« Reply #25 on: December 12, 2010, 01:41:44 AM »
Vrhunski.
Šta? Kako? Gde? Pošto?

Offline gajudin

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.187
  • bomraketabona
Odg: Moj mali Avto!!!!
« Reply #26 on: December 12, 2010, 20:59:52 PM »
uuuu ludilo
tajnu na sunce ,proceduru kao i troskovnik :mks: plizzzzzz
ZIV JE MINI UMRO NIJE!!!!

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: Moj mali Avto!!!!
« Reply #27 on: December 12, 2010, 21:08:40 PM »
bravo! izgleda vrhunski! :punk:

Offline mr.Bean

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 770
Odg: Moj mali Avto!!!!
« Reply #28 on: December 12, 2010, 22:35:39 PM »
Šta? Kako? Gde? Pošto?

Evo ovde....

http://janic-customs.com/

Trošak hromiranja 80eura + moj rad (priprema,peskarenje,reparacija...)

Offline Ftaje

  • Aktivan
  • Posts: 626
  • Eh da moze Issigonis sad da nas vidi...
Odg: Moj mali Avto!!!!
« Reply #29 on: December 13, 2010, 12:22:34 PM »
Izgleda extra :D    a ovi momci su  previse gledali Discovery...
Ma motor nesto zeza...ali u sustini savrseno radi...a i nesto zajebava kocnica ali u sustini super koci...ma pola stvari ne radi al ide super...ovaj auto je paradox na tockovima...