Author Topic: preliva plovak  (Read 5955 times)

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
preliva plovak
« on: March 27, 2009, 12:07:45 PM »
jel ima neko ideju sta moze da bude....?????
zamenio sam membranu na meh.pumpi....stavio sam od lade za prvu pomoc,dok ne kupim novu,jer je po merilima ista.....sada mi na plovku preliva......

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: preliva plovak
« Reply #1 on: March 27, 2009, 13:56:11 PM »
jel misliš plovak u karburatoru? ....  i benzin ti izlazi preko "iberlafua"?
pogledaj kakava ti je iglica i sedište u njoj.

to isto dobivaš u kitu

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: preliva plovak
« Reply #2 on: March 27, 2009, 14:06:16 PM »
pa stavio sam drugi plovak i isto.preliva na plovku na onoj rupi ispod dovoda goriva.....sada se verovatno to desava,jer je pritisak u pumpi jaci,nego pre sa losom membranom.....jedino sta bi bilo ako sam okrenuo na pumpi dovod i odvod,mada sumnjam da bi onda radilo ok ne znam kakvi su oni ventili na pumpi...

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: preliva plovak
« Reply #3 on: March 27, 2009, 14:10:10 PM »
Def ti iglica ne valj i vjerojatno ti se zakoci i ostane otvorena...zamjeni si to

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: preliva plovak
« Reply #4 on: March 27, 2009, 14:18:05 PM »
bi rado.....samo kada bih je jos imao.... :(...ja i hocu da uradim karburator,ali bi sada da mi to radi dok ne uzmem delove....kada mi budes slao srafove i bolcne,verovatno cu uzeti i reparacioni kit,jer koliko mi sada trosi 9-10l otplaticu taj kit za dva meseca

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: preliva plovak
« Reply #5 on: March 27, 2009, 14:38:02 PM »
pa to je def dobar nacin razmisljenja  :good:

za sad uzmi neku drugu iglicu polovnu sa nekog drugog plovka ili ovu svoju dooobro ocisti...
skini poklopac sa plovkom, skini plovak sa poklopca, izvadi iglicu i ako imas kompresor dobro to ispusi...ILI jos bolje rijesenje...uzmi drugi cijelo poklopac sa plovkom  :wink:

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: preliva plovak
« Reply #6 on: March 27, 2009, 14:54:11 PM »
ma stavio sam ceo drugi plovaka sa poklopcem,ali isto,preliva....zato sam mislio kakva je kombinacija ako se okene usis-izduv na pumpi za gorivo...

Offline Brutalac

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 811
Odg: preliva plovak
« Reply #7 on: March 27, 2009, 19:12:49 PM »
 :blink:
pa ne mozes to okrenuti!?!? Ne smijes!
slijedece sto ti je raditi je ocistiti posudicu sa benzinom na fergazeru jer tamo SIGURNO imas smeca...

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: preliva plovak
« Reply #8 on: March 27, 2009, 22:04:47 PM »
masmem nebrini,sasmo sta ce se desiti....herhehehhee.....provericu sve redompa da vidimo....

Offline gregor.tm

  • Članovi MKS
  • Aktivan
  • *
  • Posts: 2.234
Odg: preliva plovak
« Reply #9 on: March 30, 2009, 09:52:06 AM »
definitivno probaj da barem privremeno posudiš minijevu benzin pumpu.
vezano uz iglicu.... pogledaj ako je rub na njoj. sigurno jeste. nežno je stavi u mašinu za bušenje i uzmi šmirglu na vodu npr. 1000 granulacije i nežno izbrusi taj rubič. trebaš paziti da bude jednakomerno.
to ti je privremeno rešenje dok nedobiješ kit za reparaturu.

pokušaj da nađeš podatak vazano uz plovak u kojoj visini treba da stoji. na HIF karburatorima je predpisana dimenzija... a šteluješ ga sa savijanjem.

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: preliva plovak
« Reply #10 on: March 31, 2009, 11:49:01 AM »
ma provalio sam sta je....u pravu ste..ne valja iglica,tj ne naleze dobro,stavio sam neke podloske izmedju plovka i iglice i onda vise ne preliva,ali se auto gusi kada dodam veci gas,sada cu pokusati da stavim malo alu folije,izgleda da mu fale 10-ti delovi mm,pa da stignem do majstor-Rase...a pumpa radi ok,ne curi i lepo druka....oa stara membrana verovatno nije mogla da obezbedi dobar pritisak i zato nije bilo frke sa iglicom,cim je doslo do dorbog pritiska  iglica je popustila...

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: preliva plovak
« Reply #11 on: April 10, 2009, 12:47:04 PM »
heeeee.....nije ni iglica ni plovak nego pumpa.....membrana od lade je ista po velicini,ali je mnogo nategnuta,i pritisak je mnogo jak,zato je prelivao......stavio minijevu original pumpu kod majstor-Rase i vratio moj plovak i radi kao lud,s'tim sto mi je Rasa zamenio i glavu.....ne moju nego od motora... :laughing:....sagoreo mi je bio jedan ventil i dva klipa nisu skoro ni radila,sada auto ide kao lud....