Author Topic: Kompresija  (Read 9319 times)

Offline Vlada

  • Aktivan
  • Posts: 109
Odg: Kompresija
« Reply #15 on: April 28, 2009, 09:01:55 AM »
sipaj mineralno ulje.
osim ako nemas neki drugi motor u miniju!!!!!!!!!!!

Ne, ne, u motoru je mineralno a u karburatoru polu sinteticko.

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Kompresija
« Reply #16 on: May 01, 2009, 16:07:31 PM »
vlado imas ispod karburatora jednu veliku maticu i ona dodje sa donje strane po sredini karburatora,posle koje ide opruga,i tu se steluje kolika je potrosnja goriva,tj smesa benzina i vazduha,jer kod minija nema stelovanja dotoka vazduha.... mada ako ti je neko poslao slike bice mnogo bolje..

Offline Vlada

  • Aktivan
  • Posts: 109
Odg: Kompresija
« Reply #17 on: May 01, 2009, 16:46:56 PM »
vlado imas ispod karburatora jednu veliku maticu i ona dodje sa donje strane po sredini karburatora,posle koje ide opruga,i tu se steluje kolika je potrosnja goriva,tj smesa benzina i vazduha,jer kod minija nema stelovanja dotoka vazduha.... mada ako ti je neko poslao slike bice mnogo bolje..




To je to. Ako zavijam desava se? A ako odvijem? Verovatno treba neka sredina da se pronadje.

Offline nikola.m

  • Aktivan
  • Posts: 786
Odg: Kompresija
« Reply #18 on: May 02, 2009, 15:29:22 PM »
e bas taj sraf, :bravo:..koliko sam ja cuo od nekih majstora,
kada se auto ugreje,zavrces taj sraf,taman dotle dok ti auto lepo radi,jer ako preteras mnogo mu smanjujes dotok goriva,a ako je mnogo odvrnut,bice kao da ti je pod sauhom,a i lokace ti mnogo goriva,
ja sam moj mozda malo i preterano zategao,ali sam skoro na granici,svecice su sivkasto-crvene boje,auto kada se ugreje mirno radi i trosi goriva na 100km,nadam se oko 7-8 l u gradu.